piątek 13.

Artykuły - Piątek 13. (88)

 • Piątek trzynastego nie taki straszny

  Piątek trzynastego nie taki straszny

  Czy piątek trzynastego przynosi pecha? Niektórzy sądzą, że tak i unikają tego dnia problematycznych sytuacji. Dla większości - to dzień jak każdy inny. Ale są i tacy, którym piątek 13. kojarzy się wyłącznie pozytywnie.
 • Najbardziej pechowy? Nie piątek, a wtorek trzynastego

  Hiszpanie należą do tych nielicznych nacji w Europie, które nie patrzą dziś z niepokojem na kalendarz. Dla nich najbardziej pechowym dniem jest nie piątek, ale wtorek 13. Wierzą bowiem, że w ten dzień runęła wieża Babel, a każdym wtorkiem kieruje waleczny i niebezpieczny Mars.
 • Dokument o Presleyu na DVD

  Dokument o Presleyu na DVD

  W piątek, 13 sierpnia, w przededniu 33. rocznicy śmierci Elvisa Presleya, po raz pierwszy w Polsce na płytach DVD i Blu-ray ukazuje się niezwykły dokument "Elvis w trasie". Dystrybutorem wydawnictwa jest Galapagos Films.
 • Sejm za poprawkami Senatu do ustaw finansowych

  Sejm poparł w piątek 13 poprawek Senatu do ustaw regulujących rynek finansowy. Miały one charakter legislacyjny i doprecyzowujący.
 • Nadlatuje asteroida. Rosja: Zepchnąć ją z kursu

  Nadlatuje asteroida. Rosja: Zepchnąć ją z kursu

  W piątek, 13 kwietnia 2029 roku asteroida Apophis ma przelecieć blisko Ziemi, może nawet niebezpiecznie blisko. Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos zaproponowała staranowanie asteroidy, żeby zepchnąć ją z potencjalnie groźnego kursu. Potrzebny byłby specjalny statek kosmiczny.
 • Woodstockowy pomnik w Żarach

  Woodstockowy pomnik w Żarach

  W ostatni piątek (13 listopada) dokonano oficjalnego odsłonięcia tablicy pamiątkowej na żarskim deptaku, poświęconej Przystankom Woodstock.
 • Co obejrzeć w kinie?

  Co obejrzeć w kinie?

  Nagrodzona Złotymi Lwami w Gdyni czarna komedia "Rewers", dokument "Polański. Ścigany i pożądany", nowelowa opowieść "Demakijaż" oraz bułgarski dramat "Bunt L." trafią w piątek, 13 listopada, na ekrany polskich kin.
 • Robin Williams wraca do zdrowia

  Robin Williams wraca do zdrowia

  Wygląda na to, że piątek 13 marca okazał się bardzo szczęśliwy dla Robina Williamsa. To właśnie tego dnia znany aktor komediowy przeszedł operację serca, która zakończyła się sukcesem. Doniesienia te potwierdziła w tym tygodniu rzeczniczka prasowa gwiazdora.
 • Płyta na urodziny

  Płyta na urodziny

  W piątek, 13 marca, w sklepach pojawiła się płyta grupy Indios Bravos nazwana po prostu "Indios Bravos". Tym wydawnictwem muzycy chcieli słuchaczom, a także sobie sprawić urodzinowy prezent.
 • Gwiazdy rocka w Szczecinie

  Gwiazdy rocka w Szczecinie

  Szczecin Rock Festiwal odbędzie się pod koniec czerwca. Miasto wspiera organizację festiwalu kwotą 1,5 miliona złotych - poinformowano w piątek (13 marca) na konferencji prasowej w Szczecinie.

Filmy - Piątek 13. (7)

 • Dziś piątek 13-go. Czy należy bać się pecha?

  Kombinacja piątku z trzynastym dniem miesiąca wywołuje u niektórych panikę. Jedni uważają, że dzień ten może, lub na pewno przyniesie pecha, inni wprost przeciwnie. Co warto wiedzieć o piątku trzynastego? Zgodnie z przesądem, tego dnia nie powinno rozpoczynać się nowych spraw, interesów, kupować mieszkania, czy samochodu. Wiele szpitali nie ma sal o numerze 13. W samolotach linii amerykańskich nie ma miejsca o numerze 13. Piątek trzynastego wypada co najmniej raz w roku, a maksymalnie mogą wypaść nawet trzy pechowe piątki. Strach przed piątkiem trzynastego nazywany jest paraskewidekatriafobią. (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Iza Lach nie wierzy w przesądy

  Przesądy traktuję z przymrużeniem oka. Dopóki nic ich nie potwierdza, traktuję je tak, jakby nie istniały - mówi młoda wokalistka.
 • Czy gwiazdy mają pecha w piątek trzynastego?

  Czy piątek trzynastego to rzeczywiście pechowy dzień? I czy należy wierzyć w przesądy? O to zapytaliśmy m.in. Gosię Baczyńską, Aleksandrę Kisio i Roberta Kupisza.
 • Serwis Euro 2008

  Piątek, 13 czerwca: Polska - Austria 1:1 Kontrowersyjnego karnego dla Austrii, w doliczonym czasie podyktował Howard Webb.