piatek

Artykuły - Piatek (215)

 • Wielki Piątek

  Dzisiaj na rynkach panuje cisza i spokój, z okazji Wielkiego Piątku handel na wielu giełdach, czy to akcji czy surowców jest dzisiaj zamknięty. Jednakże, nie oznacza to iż przed Świętami Wielkanocnymi nie dostaniemy żadnej istotnej informacji z rynku.
 • Piątek nie powinien przynieść istotnych zmian w notowaniach EUR/PLN

  Piątek nie powinien przynieść istotnych zmian w notowaniach EUR/PLN

  Piątek nie powinien przynieść istotnych zmian w notowaniach euro-dolara, jak i euro-złotego. Dopiero przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC może wpłynąć na większą zmienność na rynku i "ustawić" notowania walut i innych aktywów.
 • Minister Nowak: Ukraina musi zapłacić za gaz jeszcze w piątek

  Minister Nowak: Ukraina musi zapłacić za gaz jeszcze w piątek

  Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak oświadczył w piątek, że Ukraina powinna przekazać płatność za rosyjski gaz jeszcze w piątek, żeby nie doszło do wstrzymania dostaw surowca w marcu.
 • Grecja ma czas do piątku

  Kolejna nieudana próba wypracowania kompromisu ws. greckiego zadłużenia przełożyła się na osłabienie wspólnej waluty oraz powrót kursu EURUSD do przedziału wahań z pierwszej połowy ubiegłego tygodnia. Obecnie notowania znajdują się na poziomie 1.1350. Złoty lekko stracił na wartości wobec dolara oraz franka, pozostał jednak stabilny w stosunku do euro.
 • Ateny dostają czas tylko do piątku

  Ateny dostają czas tylko do piątku

  Ministrowie finansów państw strefy euro nie porozumieli się z Grecją ws. dalszego wsparcia dla tego kraju. Eurogrupa daje Atenom czas, by do piątku wystąpiły o przedłużenie obecnego programu pomocowego. Jeśli tego nie zrobią, nie dostaną kolejnych pożyczek.
 • Grecja ma czas do piątku?

  Grecja ma czas do piątku?

  Zgodnie z naszymi wczorajszymi założeniami, poniedziałkowe rozmowy Eurogrupy nie przyniosły rozstrzygnięcia w sprawie Grecji. Nie doszło ani do porozumienia, ani do twardego, obustronnego "nie", które mogłoby zostać przypieczętowane trzaśnięciem drzwiami i wyjściem Grecji - z sali rokowań tudzież ze Strefy Euro.
 • Piątek silnego dolara

  Nie tylko piątek 2 stycznia jest czasem silnego dolara i słabego euro. W istocie cały tydzień upłynął na potwierdzaniu ogólnego trendu, od wiosny (a na pewno od lipca) dominującego na głównej parze walutowej. To oczywiście trend spadkowy, umacniający walutę amerykańską.
 • W piątek możliwe uspokojenie kursu złotego

  W piątek możliwe uspokojenie kursu złotego

  W piątek ekonomiści spodziewają się stabilizacji złotego lub odreagowania ostatnich spadków, o ile nie nastąpi dalsze pogorszenie światowego sentymentu, kształtowanego obecnie głównie przez informacje z Rosji. Na rynku długu stratedzy spodziewają się stabilizacji pod koniec tygodnia.
 • Czarny Piątek - powszechne, głębokie rozczarowanie

  Czarny Piątek - powszechne, głębokie rozczarowanie

  Według Związku Handlu Detalicznego (NRF) w USA, sprzedaż w ostatni tzw. Czarny Piątek (dzień Po Święcie Dziękczynienia) była rok do roku niższa aż o 11 procent.
 • Nadchodzi Czarny Piątek - już zbierają siły

  Nadchodzi Czarny Piątek - już zbierają siły

  Na giełdach w Stanach spokojnie, chociaż amerykańska gospodarka miała dobry kwartał a najbliższy czas będzie okresem szalomych zakupów (tzw. Czarny Piątek).