Film - piana

Artykuły - Piana (29)

 • Szósta edycja Pięciu Smaków

  Szósta edycja Pięciu Smaków

  Filmy Ai Weiwei'a, Woo Min Jina i kultowego japońskiego reżysera Shinyi Tsukamoto przyprawią fascynującą podróż po Azji, w którą już na jesieni po raz kolejny zabierze swoich widzów Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Szósta edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 24-30 października 2012.
 • Kamil Durczok: Pięć lat walki

  Kamil Durczok: Pięć lat walki

  Nie uznaje słabości. Wytycza sobie cel i konsekwentnie do niego zmierza.
 • Kino tajwańskie na Pięciu Smakach

  Kino tajwańskie na Pięciu Smakach

  W programie tegorocznego festiwalu Pięć Smaków pojawi się gratka dla miłośników tajwańskiej nowej fali - sekcja Focus: Tajwan. Podzielona została ona na trzy części: Tajwańska nowa fala, Nowe kino Tajwanu oraz Hou Hsiao-hsien. W tej ostatniej znajdzie się pięć najbardziej charakterystycznych obrazów reżysera oraz jeden film jemu poświęcony: "Hou Hsiao-Hsien: portret" w reżyserii Oliviera Assayasa.
 • Pięć Smaków: Aż 21 premier

  Pięć Smaków: Aż 21 premier

  Wśród 30 filmów w programie 5. edycji Pięciu Smaków (19-26 października), aż 21 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Wśród najważniejszych tytułów znajdą się: "Norwegian Wood" (Japonia 2010) w reżyserii Tran Anh Hunga, na podstawie powieści Harukiego Murakamiego, z muzyką nominowanego do Oscara Jonny'ego Greenwooda, "13 zabójców" (Japonia 2010) Takashiego Miike, "Nocny połów" (Korea Płd. 2011) Park Chan-wooka i jego brata, Park Chan-kyonga oraz filmy koreańskiego mistrza Honga Sang-soo.
 • Azja w obiektywie Pięciu Smaków

  Azja w obiektywie Pięciu Smaków

  Azja w obiektywie, czyli nowa sekcja podczas tegorocznych Pięciu Smaków, to ostatni wywiad z dziennikarzem i podróżnikiem Tiziano Terzanim oraz nietypowe spojrzenie na Phnom Penh. Europejczycy portretują Azję z perspektywy Starego Kontynentu.
 • Filmy z Sushi Typhoon na Pięciu Smakach

  Filmy z Sushi Typhoon na Pięciu Smakach

  W programie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków znajdą się - po raz pierwszy w Polsce - niezwykle intensywne i zmysłowe filmy zrealizowane w japońskim studiu Sushi Typhoon.
 • "Posępna noc" zakończy Pięć Smaków

  "Posępna noc" zakończy Pięć Smaków

  "Posępna noc" (Passugun / Bleak Night, Korea Płd. 2011) w reżyserii Yoon Sung-Hyuna będzie filmem zamknięcia 5 Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.
 • Pięć Smaków po raz piąty

  Pięć Smaków po raz piąty

  Film "Taipei Exchanges" (Tajwan 2010) w reżyserii Ya-chuan Hsiao otworzy 5. Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Obraz będzie jednym z kilkunastu tytułów sekcji "Focus: Tajwan", w której - obok przeglądu filmów Hou Hsiao-Hsiena - zaprezentowana szeroko zostanie kinematografia tego kraju.
 • Michał Piela: Szósty zmysł aspiranta

  Michał Piela: Szósty zmysł aspiranta

  Gdyby dziś ogłosić konkurs na najbardziej lubianego telewizyjnego policjanta, aspirant Nocul pewnie by wygrał. Dzięki tej roli Michał Piela zdobył tysiące fanów. Jak sobie radzi z popularnością?
 • Ma swoje pięć minut

  Ma swoje pięć minut

  Agata Kulesza nie stara się załatwiać sobie ról na salonach i nie udziela setek wywiadów. Jednak ma wiele propozycji pracy. Kto jej pomaga radzić sobie z trudnymi rolami? I jaką jest mamą?