Philippe Gilbert

Artykuły - Philippe Gilbert (50)

 • Vuelta a Espana. Philippe Gilbert wygrał 12. etap po samotnej akcji

  Vuelta a Espana. Philippe Gilbert wygrał 12. etap po samotnej akcji

  Belg Philippe Gilbert z ekipy Deceuninck-Quick Step wygrał w Bilbao, po samotnym finiszu, 12. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Czerwoną koszulkę lidera zachował Słoweniec Primoż Roglicz (Jumbo-Visma).
 • ​Tour de France. Philippe Gilbert pominięty w składzie Deceuninck-Quick-Step

  ​Tour de France. Philippe Gilbert pominięty w składzie Deceuninck-Quick-Step

  Były mistrz świata Philippe Gilbert został pominięty w składzie zespołu Deceuninck-Quick-Step na tegoroczny wyścig Tour de France. 36-letni kolarz, który rok temu wycofał się po upadku, nie krył rozczarowania tą decyzją.
 • Paryż - Roubaix. Triumf Philippe'a Gilberta

  Paryż - Roubaix. Triumf Philippe'a Gilberta

  Belg Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick-Step) wygrał w niedzielę kolarski wyścig Paryż - Roubaix, jedną z najbardziej prestiżowych imprez na świecie, nazywaną "Piekłem Północy". 36-letni triumfator wyprzedził na finiszu współtowarzysza ucieczki Niemca Nilsa Pollita (Katiusza).
 • Tour de France. Philippe Gilbert opuścił szpital

  Tour de France. Philippe Gilbert opuścił szpital

  Belgijski kolarz Philippe Gilbert, który miał groźnie wyglądający upadek i wycofał się z Tour de France, opuścił szpital w Herentals koło Antwerpii. Jego zespół Quick-Step Floors ogłosił, że byłego mistrza świata czeka czterotygodniowa przerwa w treningach.
 • Tour de France: Philippe Gilbert jednak się wycofał

  Tour de France: Philippe Gilbert jednak się wycofał

  Belgijski kolarz Philippe Gilbert wycofał się z Tour de France. Były mistrz świata miał groźnie wyglądający upadek we wtorek na 16. etapie. Wprawdzie zdołał go ukończyć, ale okazało się, że ma problem z kolanem i nie wystartuje w środę.
 • Philippe Gilbert zmuszony do rezygnacji ze startu w Giro d'Italia

  Philippe Gilbert zmuszony do rezygnacji ze startu w Giro d'Italia

  Belgijski kolarz Philippe Gilbert, który w Niedzielę Wielkanocną wygrał Amstel Gold Race, pokonując na finiszu Michała Kwiatkowskiego, przypłacił zwycięstwo kontuzją, wykluczającą go nie tylko z pozostałych klasyków ardeńskich, ale także z Giro d'Italia.
 • Amstel Gold Race. Michał Kwiatkowski: nie jestem zadowolony z wyniku

  Amstel Gold Race. Michał Kwiatkowski: nie jestem zadowolony z wyniku

  To był wielki wyścig, ale... nie jestem zadowolony z wyniku - powiedział na konferencji prasowej Michał Kwiatkowski, który zajął drugie miejsce w najbardziej prestiżowym klasyku kolarskim w Holandii - Amstel Gold Race
 • Trzy Dni De Panne. Triumf Philippe'a Gilberta

  Trzy Dni De Panne. Triumf Philippe'a Gilberta

  Belg Philippe Gilbert z ekipy Quick-Step wygrał tradycyjny wyścig kolarski Trzy Dni De Panne. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 38 sekund Austriaka Matthiasa Braendle (Trek) oraz o 43 sekundy Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza).
 • Giro d'Italia: Gilbert wygrał etap, Contador zwiększył przewagę

  Giro d'Italia: Gilbert wygrał etap, Contador zwiększył przewagę

  Belg Philippe Gilbert z ekipy BMC wygrał po samotnym finiszu w Verbanii 18. etap kolarskiego Giro d'Italia. Na trzy dni przed zakończeniem wyścigu różową koszulkę lidera zachował Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).
 • Giro d'Italia: triumf Gilberta, Contador powiększył przewagę

  Giro d'Italia: triumf Gilberta, Contador powiększył przewagę

  Belg Philippe Gilbert z ekipy BMC wygrał w Vincenzy 12. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Drugie miejsce zajął Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), który umocnił się na pozycji lidera.