Fakty - peugeot

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Peugeot (producent samochodów) ,

Artykuły - Peugeot (4)

 • Wypadek Kuzaja: zmarł drugi kibic

  Wieczorem zmarł drugi kibic, który odniósł obrażenia gdy Leszek Kuzaj, uczestniczący w 14. Rajdzie Praskim, wypadł na pierwszym odcinku specjalnym Reporyje- Cementarna z trasy i wjechał w stojącą w niedozwolonym miejscu grupę osób.
 • PSA i Toyota wybrały Czechów, Polacy przegrali

  Francuskie koncerny samochodowe Peugeot i Citroen oraz japońska Toyota zbudują wspólnie w Czechach fabrykę małych samochodów. Zakład powstanie w Kolinie, 60 kilometrów od Pragi. Peugeot i Toyota zainwestują w nią półtora miliarda euro, a pierwsze samochody opuszczą fabrykę za cztery lata. Oferty innych państw, w tym Polski, zostały odrzucone.
 • Min. Piechota: nowa fabryka samochodów może powstać w Polsce

  Minister gospodarki Jacek Piechota twierdzi, że nieprawdziwa jest informacja, jakoby zapadła już decyzja o budowie w czeskim Kolinie nowej fabryki samochodów japońskiego koncernu Toyota i francuskiego Peugeot-Citroen. Zdaniem min. Piechoty, rozmowy o ewentualnej lokalizacji zakładu w Polsce - w Radomsku, w krakowskiej Nowej Hucie lub Dąbrowie Górniczej - trwają. Według japońskiej gazety "Nihon Keizai Shimbun", Japończycy wybrali ofertę czeską.
 • Francja: Wadliwy Peugeot

  Według wewnętrznej noty koncernu Peugeot, która została ujawniona przez francuskie media, wada fabryczna samochodów tej marki stała się nad Sekwaną przyczyną 10 wypadków.