Biznes - pełnomocnicy

Artykuły - Pełnomocnicy (27)

 • Tusk: Może będzie ministerstwo energetyki lub pełnomocnik rządu

  Tusk: Może będzie ministerstwo energetyki lub pełnomocnik rządu

  - Konkluzją dyskusji o tym, kto powinien kreować politykę energetyczną, może być jednolity nadzór nad całą energetyką - przykładowo powołanie ministerstwa energetyki lub pełnomocnika rządu - powiedział premier Donald Tusk w piątek na konferencji prasowej.
 • Odszkodowanie Ideon SA - termin rozprawy

  Raport bieżący nr 4/2013Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Emitenta informuje, że jej pełnomocnicy prawni w procesie przeciwko Skarbowi Państwa - Dyrektorowi Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach, Urzędowi Kontroli Skarbowej w Katowicach, Izbie Skarbowej w Katowicach i I Urzędowi Skarbowemu w Katowicach, poinformowali, że termin rozprawy apelacyjnej został wyznaczony na dzień 27 marca 2013 roku na godz. 13.30. Wcześniejszy termin
 • Odszkodowanie Ideon SA

  Raport bieżący nr 3/2013Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Emitenta informuje, że pełnomocnicy prawni Spółki otrzymali informację z Sądu Apelacyjnego o zniesieniu terminu rozprawy w dniu 27 lutego 2013r. na termin z urzędu z powodu choroby sędziego. Zarząd Spółki uznając, iż spór ze Skarbem Państwa trwa już od 1994 roku, a spór sądowy od 2004 roku, polecił pełnomocnikom prawnym wnieść wniosek o zmianę sędziego i przeprowadzenie rozp
 • Odwołanie pełnomocnika może być nadużyciem prawa

  Działanie polegające na odwoływaniu udzielonych wcześniej pełnomocnictw i ustanowieniu nowych pełnomocników w okresie biegu terminu do przyjęcia fikcji doręczenia godzi w cel tej konstrukcji prawnej - takie stanowisko zajął Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 24 października 2012r. (sygn. II FSK 584/11).
 • Jacek Dominik został pełnomocnikiem rządu ds. euro

  Jacek Dominik, wiceminister finansów został pełnomocnikiem rządu ds. wprowadzenia euro - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
 • istotna umowa

  Zarząd spółki Nowoczesnej Firmy S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 27 kwietnia 2012 roku otrzymał informację iż pełnomocnicy akcjonariuszy posiadających akcje serii A podpisali umowę term sheet na wyłączność negocjacji z inwestorem finansowym dotyczącą nabycia przez niego pakietu akcji. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ,,Informacje bieżące i okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Ob
 • Kotecki przestał być wiceministrem finansów i pełnomocnikiem ds. euro

  Kotecki przestał być wiceministrem finansów i pełnomocnikiem ds. euro

  - Ludwik Kotecki został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu i pełnomocnika ds. euro z dniem 1 lutego; pozostaje w Ministerstwie Finansów jako radca generalny - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa resortu finansów Małgorzata Brzoza.
 • Polska bez pełnomocnika ds. euro

  - Ludwik Kotecki został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu i pełnomocnika ds. euro z dniem 1 lutego; pozostaje w Ministerstwie Finansów jako radca generalny - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa resortu finansów Małgorzata Brzoza.
 • Pełnomocnik przedsiębiorcy wpisanego do CEIDG

  Od 1 stycznia 2012 r. swoje funkcjonowanie rozpocznie rejestr pełnomocnictw działający w ramach CEIDG. Ustanowienie przez przedsiębiorcę pełnomocnika i rejestracja jego danych w tym systemie będzie oznaczać, iż w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji publicznej pełnomocnik będzie mógł reprezentować swego mocodawcę bez konieczności posługiwania się, ani dołączania do akt sprawy, odrębnych dokumentów.
 • Pełnomocnik do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia

  Podatnicy w celu potwierdzenia określonych faktów niejednokrotnie muszą legitymować się zaświadczeniami. Aby uzyskać taki dokument trzeba, złożyć wniosek. Niektórzy podatnicy dokonują tego samodzielnie, inni wyręczają się pełnomocnikiem. W tym drugim przypadku pojawia się problem, dotyczący zwłaszcza tych, którzy wielokrotnie występują o zaświadczenia. Organy podatkowe żądają bowiem za każdym razem złożenia pełnomocnictwa bądź jego odpisu.