pełnia

Artykuły - Pełnia (24)

 • Rollercoaster w pełni

  Publikowane dzisiaj dane z USA były mieszane. Na plus zaskoczyły odczyty z rynku nieruchomości, choć z drugiej strony indeksy cenowe CaseShiller i FHFA były z grudnia, a styczeń i luty mogą pokazać coś innego. Nieco rozczarował natomiast odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board - spadek w lutym do 78,1 pkt. przy jednoczesnej rewizji danych za styczeń do 79,4 pkt.
 • Premiera przy pełni księżyca

  Premiera przy pełni księżyca

  W warszawskim kinie Atlantic odbyła się premiera filmu "Od pełni do pełni" w reżyserii Tomasza Szafrańskiego.
 • "Od pełni do pełni": Niespełnione marzenia

  "Od pełni do pełni": Niespełnione marzenia

  Komedia "Od pełni do pełni" z Katarzyną Glinką i Andrzejem Nejmanem w rolach głównych to historia romansu świadczącej "usługi wróżbiarskie" kobiety i mężczyzny wyłudzającego pieniądze od zamożnych pań.
 • Obniżka stóp w pełni oczekiwana

  Zakładamy obniżkę RPP o 25 pb, tak jak konsensus. Krzywa FRA wycenia 50 pb obniżek do końca roku i 120 pb w całym cyklu, więc stonowany komentarz na konferencji prasowej może uruchomić realizacje zysków na obligacjach i FRA i lekkie umocnienie złotego.
 • Inwestorzy pełni obaw

  Rozruchy w Hiszpanii, zagrożenie secesją Katalonii, strajk w Grecji, napięcie między Chinami i Japonią, obawy o skuteczność QE3 i perspektywy globalnej gospodarki to czynniki, które rządziły giełdami.
 • Kryzys w pełni

  Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, to po piątkowej serii publikacji danych makro wszystko powinno być jasne - kryzys nadal (lub jak kto woli - ponownie) ma charakter globalny. Co więcej, w przeciwieństwie do sytuacji sprzed 3 lat, same banki centralne nie mają wystarczających zasobów, aby go zwalczyć. A innych rozwiązań na horyzoncie nie widać...
 • "Ziemia obiecana": Młodzi, pełni entuzjazmu

  "Ziemia obiecana": Młodzi, pełni entuzjazmu

  Twórcy i obsada "Ziemi obiecanej", wśród nich reżyser Andrzej Wajda oraz aktorzy Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn, spotkali się w niedzielę w Krakowie na uroczystym pokazie tego filmu w wersji zrekonstruowanej cyfrowo.
 • Zmiany w składzie Zarządu Emitenta

  Zarząd Spółki Poltronic S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 16 listopada br. Pan Piotr Chrobak złożył rezygnację z pełnia funkcji Członka Zarządu Emitenta. Pan Piotr Chrobak będzie pełnił w dalszym ciągu funkcję prezesa spółki zależnej Chengdi Trade (Shenzhen) w Chinach, która ściśle współdziała z Emitentem przy imporcie towarów. W ten sposób Pan Piotr Chrobak dalej będzie działał na rzecz Emitenta. Podstawa prawn
 • Inwestorzy nadal pełni obaw

  Wtorek nie przyniósł rozstrzygnięć w sprawie zadłużonej strefy euro. Pomimo dobrych danych z eurolandu rośnie koszt ubezpieczenia długów państw Unii. Agencje tną perspektywy ratingów w regionie Europy Środkowej.
 • Inwestorzy wciąż pełni obaw

  Ostatnia sesja minionego tygodnia zakończyła się na amerykańskich giełdach spadkami. Wolumen obrotów na Wall Street był niewielki ze względu na skrócone godziny notowań. Wciąż negatywną presję na rynek akcji wywiera trwający "kryzys zadłużenia" gospodarek strefy euro oraz utrzymujące się napięcie na linii Korea Północna-Korea Południowa.

Filmy - Pełnia (1)

 • Donatan o Maryli Rodowicz: Zaskoczyła mnie

  Donatan, który stworzył klip do nowej piosenki Maryli Rodowicz zatytułowany „Pełnia”, zdradził, że wokalistka podczas pracy bardzo dbała o szczegóły, podobnie jak on, stąd sukces teledysku, który na YouTube obejrzało już prawie 2,4 mln widzów. Producent był także zdziwiony, że wokalistka osobiście pilnuje wszystkich spraw związanych z jej występami. Radziła mu robić podobnie.