pękające implanty piersi

Artykuły - Pękające implanty piersi (2)

 • PE za zaostrzeniem przepisów o wyrobach medycznych

  PE za zaostrzeniem przepisów o wyrobach medycznych

  Parlament Europejski opowiedział się we wtorek za zaostrzeniem przepisów o wyrobach medycznych najwyższej klasy ryzyka, takich jak rozruszniki serca, protezy, implanty piersi i testy. Nowe przepisy mają umożliwić m.in. śledzenie wadliwych wyrobów medycznych.
 • Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Cztery lata ukrywali, że implanty piersi są rakotwórcze

  Francuska Agencja Bezpieczeństwa Leków świadomie naraziła na niebezpieczeństwo blisko ćwierć miliona kobiet w różnych krajach, także w Polsce. Takie informacje ujawniły nadsekwańskie media. Według nich, eksperci agencji aż przez cztery lata ukrywali alarmistyczne informacje dotyczące groźnych implantów piersiowych francuskiej firmy PIP. Międzynarodowy skandal wybuchł, kiedy odkryto, że protezy te nie odpowiadały podstawowym normom medycznym.

Filmy - Pękające implanty piersi (3)

 • Negatywne skutki wszczepienia implantów piersi

  Jakie mogą być negatywne skutki wszczepienia implantów piersi? - Jest to wszczepienie ciała obcego i podobnie, jak wszczepienie implantu zęba, stawu biodrowego, czyli musimy się liczyć z tym, że może dojść do jakiejś niespotykanej reakcji – powiedziała dr. n. med. Aldona Stachura, chirurg plastyczny i lekarz medycyny estetycznej. Co należy wiedzieć zanim powiększymy biust? Karolina Woźniak to fotomodelka, która usunęła implanty piersi. Dlaczego się na to zdecydowała? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Skrzywdził tysiące kobiet. Dostał 4 lata

  Sąd w Marsylii skazał na 4 lata więzienia i 75 tysięcy euro grzywny szefa francuskiej firmy Poly Implant Prothese – znanej też jako PIP. W ocenie wymiaru sprawiedliwości, Jean-Claude Mas jest winien oszustwa. Firma PIP produkowała wadliwe implanty piersi z silikonu przemysłowego, przez co były one podatne na pęknięcia i wycieki. Na całym świecie wszczepiono je dziesiątkom tysięcy kobiet. Prawnicy skazanego już zapowiedzieli apelację.
 • Powiększyły sobie piersi, teraz drżą o własne zdrowie!

  17 kwietnia w Marsylii ruszył proces kierownictwa francuskiej firmy PIP, która produkowała wadliwe, pękające implanty piersi. Wszczepiono je tysiącom kobiet - nie tylko we Francji, ale też w innych krajach na całym świecie. Jedną z nich jest Luz Marina z Kolumbii, która całe życie oszczędzała na operację powiększenia biustu. Dwa lata po zabiegu implanty dosłownie eksplodowały wewnątrz jej ciała!