PCK

Artykuły - PCK (19)

 • Sytuacja w Europie jest najgorsza od 60 lat

  Sytuacja w Europie jest najgorsza od 60 lat

  Czerwony Krzyż w opublikowanym w raporcie ostrzegł przed konsekwencjami kryzysu gospodarczego w Europie. Sytuacja jest najgorsza od 60 lat. W 2012 roku w Europie organizacja wspomogła żywnością 3,5 mln ludzi, czyli o 75 proc. więcej niż w 2009 roku.
 • Polska wysyła pomoc humanitarną do Saksonii

  Polska wysyła pomoc humanitarną do Saksonii

  Dzisiaj rano do Drezna - na prośbę Niemieckiego Czerwonego Krzyża - wysłano z Polski transport humanitarny - poinformował INTERIA.PL Jerzy Gierczak, dyrektor dolnośląskiego oddziału PCK.
 • Rola Czerwonego Krzyża w ujawnianiu Zbrodni Katyńskiej

  Rola Czerwonego Krzyża w ujawnianiu Zbrodni Katyńskiej

  W tym roku mija 70 rocznica Zbrodni Katyńskiej. Wiosną 1940 roku NKWD dokonało mordu na tysiącach polskich oficerów, jeńcach wojennych, przetrzymywanych w rosyjskich obozach w Kozielsku, niedaleko Smoleńska, w Starobielsku w rejonie Charkowa i Ostaszkowie, w obwodzie twerskim. Polski Czerwony Krzyż miał swój niezaprzeczalny udział w ujawnieniu masowych mordów na ofiarach czystek politycznych Stalina.
 • Skrajnie niebezpieczna sytuacja

  Skrajnie niebezpieczna sytuacja

  Szanowna Interio! Jesteście moją ostatnią nadzieją, aby nikt nie zginął - bo to tylko kwestia czasu, niestety. (*)
 • Zbiórka pieniędzy na pomocy Gruzji

  Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) zbierają dzisiaj na wrocławskim rynku pieniądze na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego w Gruzji. Akcja połączona jest z dwudniową zbiórka krwi dla dolnośląskich szpitali.
 • W cieniu Katynia - tajemnica zaginionych dowodów

  W cieniu Katynia - tajemnica zaginionych dowodów

  Latem 1943 roku zakończono ekshumację oficerów polskich zamordowanych przez NKWD. Prowadzone pod kontrolą niemiecką na terenie Lasu Katyńskiego prace, pozwoliły na zgromadzenie olbrzymiej ilości dowodów zbrodni: fragmentów mundurów, oryginalnych dokumentów i osobistych przedmiotów należących do ofiar.
 • Polacy hojni tylko od święta

  Polacy hojni tylko od święta

  Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza, to okres szczególny dla nas wszystkich. To chwile, kiedy otwierają się nasze serca i... portfele. A organizacje charytatywne mają okazję, by skutecznie to wykorzystać.
 • Skandal w sprawie PCK

  Skandal w sprawie PCK

  Jak dowiedziało się radio RMF, prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Muszynie (Małopolska) bezzasadnie umorzyli trwające tam kilka miesięcy śledztwo w sprawie nieprawidłowości w gorlickim PCK.
 • Polska walka z głodem

  W Dniu Walki z Głodem, jak co roku, Polski Czerwony Krzyż prowadzi akcję dożywiania najbiedniejszych. Nikt potrzebujący nie odejdzie dziś bez darmowego posiłku i gorącej herbaty. Przygotowano też słodycze dla dzieci.
 • Kup zdjęcie, wspomóż PCK

  Kup zdjęcie, wspomóż PCK

  Fotografowie, których uwiecznił Pierre Cardin, niesamowita praca znanego fotografa Tomka Sikory i zdjęcia zrobione przez tych, którzy zazwyczaj sami znajdują się w obiektywie - to unikaty, które można kupić na aukcji charytatywnej.

Filmy - PCK (3)

 • "Nie wszystko NKWD zniszczyło"

  Rodziny zaginionych oficerów, wymordowanych w lesie katyńskim, pisały listy, a pomocy im udzielali członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszystkie ważne dokumenty znajdują się w archiwach PCK - mówi Stefan Pedrycz, działacz i pracownik PCK Lublin.
 • "Wiemy, jak wyglądała ekshumacja"

  Dzięki działaniom PCK dowiedzieliśmy się jak wyglądała ekshumacja ciał, ofiar zbrodni katyńskiej, w 1943 roku. Powstało wówczas sześć zbiorowych mogił. W kolejnych latach powstał specjalny cmentarz - mówi Andrzej Karski, dyrektor PCK w Olsztynie.
 • PCK i zbrodnia katyńska

  W okresie od 15 kwietnia do 7 czerwca 1943 r. 12-osobowa Komisja Techniczna Polskiego Czerwonego Krzyża brała udział w ekshumacji polskich oficerów zamordowanych i pochowanych w masowych grobach w Katyniu.