paznokcie

Artykuły - Paznokcie (126)

 • Baby pink na paznokciach

  Baby pink na paznokciach

  Najbardziej dziewczęcy ze wszystkich kolorów? Baby pink! Jasny, słodki i pastelowy odcień różu. Wbrew pozorom, nie jest zarezerwowany tylko dla osób bardzo młodych.
 • Nie przesadzaj z "hybrydą"

  Nie przesadzaj z "hybrydą"

  Rekordzistki umawiają się na kolejne zabiegi regularnie co dwa tygodnie przez kilka lat z rzędu, nie dając swoim paznokciom ani chwili wytchnienia. Z kolei kobiety pragnące zaoszczędzić przetrzymują lakier hybrydowy nawet prawie dwa miesiące, a potem samodzielnie go zdrapują. Oczywiście żadna z tych strategii nie jest dobra.
 • ​Masz łamliwe paznokcie? Zdradzamy pięć sposobów na to, jak je wzmocnić

  ​Masz łamliwe paznokcie? Zdradzamy pięć sposobów na to, jak je wzmocnić

  Chyba jeszcze nigdy nie było tak trudno jak tej wiosny utrzymać paznokcie w dobrej kondycji. Nie dość, że od roku ciągle je katujemy płynami do odkażania, to jeszcze mamy przedwiośnie, czyli okres, w którym włosy i paznokcie zawsze są w gorszym stanie. Poza tym na stan paznokci niebagatelny wpływ mają chemikalia stosowane do sprzątania, a także zamiłowanie Polek do manicure hybrydowego. Jednak nie ma co załamywać rąk i trzeba zacząć działać.
 • ​Zdradzamy pięć najważniejszych trendów w manicure na 2021 rok

  ​Zdradzamy pięć najważniejszych trendów w manicure na 2021 rok

  W ubiegłym sezonie na paznokciach królowały stonowane odcienie nude, a popularnością cieszył się klasyczny french manicure. Nowy rok przynosi jednak poważną zmianę i w tym sezonie należy się przyszykować na coś o wiele bardziej szalonego. W trendach manicure na 2021 rok aż kipi od kolorów, bardzo modne są także artystyczne wzory i naklejki, które poprawiają humor!
 • Białe plamki na paznokciach

  Białe plamki na paznokciach

  Białe plamy na paznokciach to problem, który wystąpić może zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie ma jednak wątpliwości, że panie są w dużo lepszej sytuacji, ponieważ mogą „przykryć” zmiany warstwą ciemniejszego lakieru do paznokci. Najczęstszą przyczyną białych plamek są braki witaminowe, urazy mechaniczne lub nieprawidłowa pielęgnacja płytki paznokcia. Zdarza się również, że źródło problemu jest dużo poważniejsze i zmiany świadczą o poważnej chorobie, np. serca lub nerek.
 • ​Gotowanie obiadu to dobry moment, by zadbać o swoje paznokcie

  ​Gotowanie obiadu to dobry moment, by zadbać o swoje paznokcie

  Przygotowywanie posiłków to czynność, która kojarzy się z niszczeniem dłoni. Wysoka temperatura, zawarte w krojonych warzywach i owocach kwasy, sól i inne przyprawy raczej nie wpływają korzystnie na wygląd skóry i paznokci. Tymczasem specjaliści od pielęgnacji przekonują, że podczas przyrządzania jedzenia można wykonać proste zabiegi upiększające dłonie i paznokcie. I wykorzystać do tego składniki, z których gotujemy posiłek.
 • Jak odczytywać zmiany na paznokciach?

  Jak odczytywać zmiany na paznokciach?

  Nieustanna stylizacja, zmywanie lakierów, ponowne malowanie, hybrydy – paznokcie zbyt długo poddawane zabiegom upiększającym, tracą kondycję. Najlepszym sposobem jest zapewnienie im chwili przerwy od wszelkich zabiegów.
 • Jakie choroby możemy podejrzewać, gdy zauważymy zmiany na paznokciach?

  Jakie choroby możemy podejrzewać, gdy zauważymy zmiany na paznokciach?

  Łamliwe paznokcie, na których pojawiają się przebarwienia, to nie tylko estetyczny defekt. To może być sygnał, ze w organizmie zaczynają rozwijać się schorzenia. Pogorszenie stanu paznokci bywa symptomem niedoborów żywieniowych, chorób wątroby, a nawet nowotworu.

Filmy - Paznokcie (34)