Paweł Edelman

Artykuły - Paweł Edelman (16)

 • Wspomnienie o Jerzym Wójciku

  Wspomnienie o Jerzym Wójciku

  3 kwietnia w wieku 88 lat zmarł Jerzy Wójcik. Swoimi wspomnieniami o wybitnym operatorze podzielili się Paweł Edelman, dr Andrzej Kołodyński, prof. Tadeusz Lubelski, Jerzy Zelnik i Jacek Bromski.
 • "Wenus w futrze": Edelman i Polański po raz piąty

  "Wenus w futrze": Edelman i Polański po raz piąty

  Dla operatora Pawła Edelmana praca przy "Wenus w futrze" była już piątym filmem zrealizowanym wspólnie z Romanem Polańskim.
 • Są szanse na Oscara

  Są szanse na Oscara

  "Będę głosował na ten film i trzymał kciuki" - mówi o nominacji do Oscara dla "W ciemności" operator filmowy, Paweł Edelman.
 • "Pokłosie": Początek zbiorowej terapii?

  "Pokłosie": Początek zbiorowej terapii?

  - To film, który dotyka mrocznych zakamarków naszej zbiorowej świadomości, który mówi o antysemityzmie - powiedział o "Pokłosiu" Pasikowskiego, obrazie poświęconym wydarzeniom w Jedwabnem, wybitny operator Paweł Edelman. Edelman jest autorem zdjęć do tego filmu.
 • Film na czworo aktorów i jedno wnętrze

  Film na czworo aktorów i jedno wnętrze

  "Carnage" to czarna komedia i obraz w dorobku Polańskiego wyjątkowy - ocenił autor zdjęć do tego filmu, wybitny operator Paweł Edelman. Nowy film Polańskiego będzie walczył w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji, który rozpoczyna się w środę.
 • Polański nominowany do Cezara

  Polański nominowany do Cezara

  Reżyser Roman Polański i operator Paweł Edelman - obaj za pracę nad "Autorem Widmo" - otrzymali nominacje do Cezarów, nagród przyznawanych przez Francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Obraz zdobył łącznie osiem nominacji, w tym w kategorii najlepszy film.
 • Bliskie Spotkanie z...

  Bliskie Spotkanie z...

  Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o kulisach powstawaniu filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy nie możecie przegapić programu "Bliskie Spotkania" w RMF Classic (niedziela, 3 lutego, godz. 9). Gościem Magdy Miśko będzie wybitny polski operator Paweł Edelman.
 • Rosja na polskiej premierze "Katynia" Wajdy

  Przedstawiciele rosyjskiego Memoriału wezmą udział w uroczystej polskiej premierze filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy - poinformował reżyser na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie. Premiera odbędzie się 17 września. Muzykę do filmu skomponował Krzysztof Penderecki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman.
 • Gdynia 2005: Ośmiu sprawiedliwych

  Gdynia 2005: Ośmiu sprawiedliwych

  Znany jest już pełny skład jury głównego konkursu XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku filmy oceniać będą m.in. Andrzej Wajda, jako przewodniczący, Paweł Edelman, Magdalena Piekorz i Anna Nehrebecka. Od tych ludzi będzie zależało, kto zdobędzie w tym roku statuetkę Złotych Lwów
 • Paweł Edelman: Operator roku

  Paweł Edelman: Operator roku

  Paweł Edelman ("Ray", "Pianista", "Psy"), wybitny polski operator pracujący od kilku lat w Hollywood, został laureatem Hollywoodzkiej Nagrody Filmowej. Podczas ceremonii, która odbędzie się 24 października, autor otrzyma tytuł "Operatora roku".

Zdjęcia - Paweł Edelman (1)

 • film.interia.pl
  "Powidoki": Bogusław Linda w nowym filmie Andrzeja Wajdy