InteriaTV - Paweł Adamowicz

Synonimy:
Adamowicz Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Paweł Adamowicz (11)

 • Gadowski: Politycy nie dadzą nam przeżywać w ciszy tragedii

  „Są takie momenty, kiedy milczenie jest najlepszym komentarzem do zdarzeń. Po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, gdzie zabito prezydenta Gdańska, pana Pawła Adamowicza, to właściwie milczenie, zaduma, modlitwa - to najlepsze komentarze. Ale… niestety. Politycy nie dadzą nam milczeć, nie dadzą nam myśleć, nie dadzą nam przeżywać w ciszy tragedii” – mówi publicysta Witold Gadowski.
 • Kto po Pawle Adamowiczu?

  Antoni Pawlak, wieloletni rzecznik prasowy zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza wskazuje kto powinien przejąć do końca kadencji obowiązki prezydenta Gdańska.
 • Pawlak: Adamowicz wyprowadził Gdańsk na europejską metropolię

  Antoni Pawlak, wieloletni rzecznik prasowy zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza wspomina go w Porannej Rozmowie w RMF FM.
 • Pawlak o Adamowiczu: Wielki wizjoner. Nieśmiały i niezwykle ciepły

  "Myślę, że zapamiętam go głównie jako wielkiego wizjonera, który tą wizją kierując się prowadził Gdańsk. Wyprowadził go z dosyć prowincjonalnego miasta na prawdziwą europejską metropolię" - tak o Pawle Adamowiczu, zmarłym prezydencie Gdańska mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Antoni Pawlak, przyjaciel, jego wieloletni rzecznik. "Był wyjątkowo nieśmiały, a potrafił przemawiać do tłumów. To mi strasznie imponowało. Zawsze to podziwiałem i nigdy nie byłem w stanie tego zrozumieć, jak można potrafić się aż tak przełamać" - wspominał gość Roberta Mazurka. Był gigantyczny tłum, widziałem w tym tłumie i ludzi z PiS-u, i co mnie najbardziej zaskoczyło, młodych ludzi z szalikami Lechii Gdańsk. To jest krzepiące, że tylu ludzi przyszło zamanifestować swoje uczucia. Zresztą fantastyczną rzeczą jest też to, że od chwili ogłoszenia śmierci na schodach głównych Urzędu Miejskiego pojawiły się setki zniczy. Ludzie przychodzili sami z siebie, żeby je tam zapalić - mówił Pawlak. Gość Porannej rozmowy w RMF FM skomentował też pomysł, by Aleksandra Dulkiewicz została następczynią zmarłego Adamowicza. To by było najsensowniejsze. Zwłaszcza, że Ola Dulkiewicz jest młodą, ale bardzo prężną, bardzo mądrą kobietą. Znam ją od bardzo wielu lat. Zaczynała od asystentki prezydenta Adamowicza. Wchodziła w funkcję nie nagle, tylko szczebel po szczeblu zapoznawała się z miastem, to jest fajny rodzaj kariery - uważa Pawlak.
 • O. Tasiemski o Adamowiczu: Poprosił mnie bym odprawił mszę dla strajkujących

  W popołudniowej rozmowie RMF FM ojciec Tasiemski wspomina swoje spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem i zastanawia się nad sensem jego śmierci i jej konsekwencjami.
 • O. Tasiemski o śmierci Pawła Adamowicza: Każde słowo poza milczeniem jest tutaj nieodpowiednie…

  Jest "świadomość tego, że ta śmierć przyszła zupełnie nieoczekiwanie, absurdalnie, z ręki człowieka chorego psychicznie, przestępcy. Coś jest takiego zupełnie absurdalnego… Oczywiście można szukać odpowiedzi ludzkich: czy tego typu imprezy powinny być lepiej zabezpieczone, czy uczyniono wszystko, żeby do tego (do tragedii) nie doszło - i to są, jak gdyby, pytania innych. My stawiamy to pytanie w kategoriach: dlaczego człowiek w pełni sił, mąż, ojciec dzieci odchodzi w sposób tak brutalny, nieoczekiwany…" - tak o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o. Stanisław Tasiemski, wiceszef Katolickiej Agencji Informacyjnej. Jak podkreślił: "Każde słowo poza milczeniem jest tutaj nieodpowiednie".
 • Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarł w szpitalu. Miał 53 lata.
 • Miller: Odpowiedzialność za bezpieczeństwo Polaków spoczywa na rządzie

  W porannej rozmowie Roberta Mazurka Leszek Miller odniósł się do ataku na Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. "Państwo musi działać profilaktycznie a nie po szkodzie" - mówił były premier.
 • Paweł Adamowicz: Nie boję się, że będę kandydował z aresztu

  „Nie boję się, dlatego wczoraj apelowałem do polityków PiS, aby grali fair, aby nie używali aparatu państwowego, aparatu policji politycznej, prokuratury do walki ze swoją opozycją, bo to jest nie fair, to nikomu na końcu nie przynosi - zwłaszcza tym, którzy walczą - korzyści” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, pytany o to, czy nie boi się, że chwilę przed wyborami - jak sugerują niektórzy politycy PO - może trafić do aresztu, skąd będzie kandydował. Przypomnijmy, przed sądem trwa proces ws. oświadczeń majątkowych Adamowicza, który zapowiedział swój start w zbliżających się wyborach samorządowych. Robert Mazurek pytał swojego gościa, co stało się z jego mieszkaniami. „Mam tyle, ile mam” - usłyszał od Adamowicza, który dodał jednocześnie, że pozostałe mieszkania „przekazał rodzinie”. Dopytywany o to, czy nadal ma 36 kont bankowych, odpowiedział: „W 2006 roku wziąłem z małżonką trzy kredyty na pół miliona franków. I jestem frankowiczem, tak jak 1,5 mln Polek i Polaków. Każdy z tych kredytów musi być obsługiwany przez odrębne konta”.
 • Paweł Adamowicz o zdjęciu z samolotem OLT Express

  Zdjęcie, na którym politycy PO ciągną samolot linii OLT Express, nie było zdjęciem reklamowym - przekonywał widniejący na nim Paweł Adamowicz. - Zaproszono nas tam w związku z otwarciem nowego terminala. Zamiast przecinać wstęgę, zrobiliśmy coś żartobliwego (TVN24/x-news).