patologie

Artykuły - Patologie (9)

 • Sejm za 70-proc. podatkiem od odpraw dla prezesów

  Sejm za 70-proc. podatkiem od odpraw dla prezesów

  Posłowie wszystkich klubów przyznali, że w spółkach z udziałem skarbu państwa dochodzi do patologii związanych z odprawami dla prezesów. Nie było jednak wspólnego stanowiska, że proponowany przez PiS 65 proc. podatek je wyeliminuje. Tym niemniej, po południu Sejm zaakceptował tę daninę w wysokości... 70 proc.
 • Wólka Kosowska: Pod Warszawą zagnieździli się podatkowi oszuści

  Wólka Kosowska: Pod Warszawą zagnieździli się podatkowi oszuści

  Fiskus prześwietla działalność 205 firm w Wólce Kosowskiej pod Warszawą, których właścicielami są Azjaci, a wobec 16 zakończono już kontrolę. W tych ostatnich ujawniono, że kwota niezapłaconych podatków sięga 37 mln zł, na masową skalę wystawiano faktury dokumentujące fikcyjne transakcje oraz ukrywano obroty.
 • Patologie w armii

  Patologie w armii

  Jedna trzecia kobiet żołnierzy mówi, że spotkała się w wojsku z mobbingiem, a prawie 20 proc. z molestowaniem seksualnym - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • W rodzinach zastępczych też są patologie

  Państwo nie będzie pochopnie odbierać dzieci nieporadnym życiowo rodzinom. Rząd chce im pomagać, bo jak pokazuje najnowszy raport NIK, w części rodzin zastępczych też występują patologie i bieda - pisze "Metro".
 • Patologia, która staje się normą

  Patologia, która staje się normą

  Projekt posłanek PO, by refundowane z budżetu zabiegi in vitro były dostępne także dla konkubinatów, to kolejny już sygnał, że państwo, a ściślej prawodawca - czyli posłowie rządzącej partii, nie są zainteresowani trwałością polskich małżeństw.
 • Komisja wyjaśni patologie w mediach

  Komisja wyjaśni patologie w mediach

  Komisja śledcza ds. mediów proponowana prze PiS to zemsta na dziennikarzach - jak pisze prasa - czy szansa na wyjaśnienie patologii, jak utrzymuje dzisiejszy gość Kontrwywiadu Kamila Durczoka RFM FM, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Bielan.
 • Michalkiewicz: Szlachetne patologie

  Michalkiewicz: Szlachetne patologie

  Co mówi Londyn? W koszmarnych czasach PRL w kołach wojskowych udzielano na to pytanie bardzo nieparlamentarnej odpowiedzi, która i dzisiaj nie nadaje się do powtórzenia, a w każdym razie - do druku. Wydaje się jednak, że po ostatnich deklaracjach Londynu w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-2013, wypowiedziano wiele opinii zbliżonych w tonie do tamtej odpowiedzi.
 • Patologie uszczuplające budżet

  W okresie składania zeznań podatkowych trwa poszukiwanie przez podatników potencjalnych beneficjentów, aby w wyniku przekazania darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą zapłacić mniejszy podatek. Takie praktyki skutkują uszczupleniem dochodów budżetu państwa. Jest to patologia, która powinna być jak najszybciej zlikwidowana - uważają posłowie z SDPL. W obronie korzystnej dla podatników interpretacji przepisów wystąpiło Ministerstwo Finansów.
 • Zagrożenie przestępczością gospodarczą w Polsce w 2001

  W ostatnich latach przestępczość gospodarcza przybiera nowe, nieznane wcześniej formy, w postaci: "prania brudnych pieniędzy", uchylania się od zobowiązań podatkowych i celnych, oszustw podatkowych i przemytu na wielką skalę.

Filmy - Patologie (1)

 • Patologia! Brakowało im kobiet, więc…

  Przez stulecia na północy Indii mężczyznom zabraniano żenić się z kobietami z pobliskich wiosek. Miało to zapobiegać kazirodczym związkom. Ale „mądrzy inaczej” ustawodawcy wpadli we własne sidła. Ponieważ w Indiach faworyzuje się chłopców, niezwykle często dochodzi tam do zabijania noworodków płci żeńskiej. Doprowadziło to do poważnego zaburzenia proporcji płci. Potencjalnych żon zaczęło ubywać… Brak kobiet doprowadził na północy Indii do licznych patologii: kupowania nastoletnich żon (w istocie seksualnych niewolnic), dzielenia się kobietami wśród krewnych – a także sprowadzania kandydatek na małżonki z odległych zakątków kraju, co wiąże się z bolesnym dla kobiet rozłączeniem z bliskimi.