pas startowy

Artykuły - Pas startowy (4)

 • Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  Okrągły pas startowy - czy taki projekt ma sens?

  ​Co by było, gdyby klasyczny pas startowy zastąpić okrągłym, przypominającym tor wyścigowy? Taki pomysł przedstawił Holender Henk Hesselink prezentując Endless Runway. Czy takie lotnisko ma kiedyś szansę powstać?
 • Województwo małopolskie otrzymało grunty na terenie Kraków Airport

  Województwo małopolskie otrzymało grunty na terenie Kraków Airport

  Skarb Państwa przekazał w piątek w użyczenie województwu małopolskiemu blisko 250 hektarów gruntów, na których znajduje się pas startowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Dzięki temu będzie możliwa modernizacja obecnego lub budowa nowego pasa startowego.
 • Bezcenne skrawki lądów

  Bezcenne skrawki lądów

  Same w sobie nie mają większego znaczenia, ważne jest morze wokół. Mowa o maleńkich wysepkach i ledwie wystających z oceanu skałkach, które są przyczyną niejednej międzynarodowej kłótni.
 • NewConnect Lead - pas startowy przed wejściem na GPW

  NewConnect Lead - pas startowy przed wejściem na GPW

  NewConnect Lead powstał z myślą o promowaniu najlepszych spółek rynku alternatywnego, a także wydzieleniu spółek, które mają największe szanse na przeniesienie swoich notowań na główny rynek GPW. Powstanie takiego segmentu jest nie tylko informacją dla inwestorów, którymi spółkami warto się bliżej zainteresować, ale także swego rodzaju nobilitacją spółek w nim się znajdujących.