Biznes - partie polityczne

Synonimy:
partie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Partie polityczne (76)

 • Partie żyją z pieniędzy podatników

  Partie żyją z pieniędzy podatników

  Liczące się partie polityczne działające w naszym kraju nie muszą się obawiać braku pieniędzy. Partie są na utrzymaniu narodu - wszyscy podatnicy wspierają "partiokrację" - bez względu na poglądy polityczne. Po wyborach subwencje otrzymają nie tylko zwycięzcy. Subwencja nie będzie przysługiwała jedynie formacji Kukiz'15, która nie była zarejestrowana jako partia polityczna.
 • Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Zbliżają się wybory, a politycy nie szczędzą nam obietnic. Wśród nich nie brakuje zapowiedzi decyzji, które mają poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Jedno jest pewne - żaden z polityków nie powie słowa o ewentualnych planach wprowadzenia podatku katastralnego.
 • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.
 • Bohdan Wyżnikiewicz: Opodatkowanie banków i sklepów to wyższe ceny dla Polaków

  W okresie kampanii wyborczej zwalczające się partie polityczne dają obietnice nierealne z punktu widzenia możliwości ich sfinansowania.
 • Wszystkie partie oburzone na OFE; mają różne pomysły na zmianę sytuacji

  Wszystkie partie oburzone na OFE; mają różne pomysły na zmianę sytuacji

  Wszystkie partie są oburzone pomysłem zmian w wypłatach emerytur, przedstawionym przez izbę towarzystw emerytalnych. PO uważa, że OFE wymagają głębokiej reformy. Zmian w całym systemie chcą RP, SLD i SP. Natomiast PiS i PSL postulują dobrowolność wpłat do OFE.
 • Posłowie wolą subwencje i dotacje z budżetu!

  Posłowie wolą subwencje i dotacje z budżetu!

  Kluby PO, PiS, PSL i SP sceptycznie odnoszą się do propozycji Ruchu Palikota zmian w ustawie o partiach politycznych zakładającej możliwość odpisania od podatku 1 proc. na rzecz partii oraz likwidację subwencji z budżetu. SLD chce najpierw poznać ustawę.
 • Jak złupić producentów gazu

  Jak złupić producentów gazu

  Dwie główne partie polityczne przedstawiły pomysły na opodatkowanie gazu łupkowego. Oba są złe, bo to dzielenie skóry na niedźwiedziu, chociaż hasło: "70 proc. zysków dla emerytów" jest miłe dla ucha. Warto poznać rozwiązania zastosowane przez inne kraje, bogate w surowce.
 • 2011-15: Zmiany w podatkach

  2011-15: Zmiany w podatkach

  Zamiast 1 proc. PIT na OPP - 4 proc. PIT i CIT na różne cele. Opodatkowanie dochodów biskupów. Ulga na zakup nieopodatkowanego komputera dla pracowników. Rzecznik Praw Podatników. Całkiem nowe ustawy o podatku dochodowym (łącznie PIT i CIT) oraz o podatku VAT. Zniesienie zwrotu VAT VZM z tytułu zakupu materiałów budowlanych na cele mieszkaniowe. Fiskus zapłaci 100 proc. za nasze kasy fiskalne, a rolnicy zapłacą podatek dochodowy. Oto, co czeka podatników w najbliższych latach.
 • Trzeba się rozliczyć

  W czwartek, 31 marca, mija termin składania przez partie polityczne sprawozdań finansowych za 2010 r. Na 79 sprawozdań, które powinny trafić do PKW, do poniedziałku wpłynęło 27 - poinformował PAP Krzysztof Lorentz, który w komisji odpowiada za finanse partii.
 • Sejm dla gospodyni i aktorki

  Partie pilnie szukają kobiet na listy. Ustawa, którą pod koniec roku uchwalił Sejm głosami PO, SLD i PSL, zobowiązuje partie do zagwarantowania kobietom miejsc na listach wyborczych - czytamy w "Rzeczpospolitej".