parada równości

Artykuły - Parada równości (8)

Filmy - Parada równości (4)

 • Szumlewicz: Politycy prawicy ekscytują się gejami i lesbijkami

  „Wielotysięczna Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Podobne parady są planowane w innych polskich miastach. Większość parad ma tak naprawdę takie same hasła - hasła równości, różnorodności. Te parady są pokojowe, są otwarte, są radosne, są różnorodne, a mimo to coś obozowi rządzącemu się nie podoba. Tak naprawdę nie byłoby dyskusji o paradach równości, gdyby nie to, że polska prawica jakoś seksem homoseksualnym się fascynuje, jakoś się nim ekscytuje” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
 • 16 uczestników blokady parady równości w Lublinie z zarzutami

  16 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty po sobotnich zamieszkach w Lublinie. Dotyczą one napaści na policjantów i udziału w bójkach. Grupa uczestników rozwiązanej przez policję kontrmanifestacji towarzyszącej pierwszej w historii Lublina paradzie równości starła się z policjantami. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych. Zatrzymano łącznie 21 najbardziej agresywnych uczestników zajść. (TVN24/x-news)
 • Mężczyźni w szpilkach. Dają radę!

  W Madrycie odbył się nietypowy bieg. Panowie biegli w szpilkach, w damskich ciuszkach i ze szminką na ustach. Tak w stolicy Hiszpanii świętowano tegoroczną Paradę Równości.
 • "Parada"

  Zabawny i głęboko poruszający film pokazujący sytuację gejów we wciąż konserwatywnej Serbii. Opowiada o przygotowaniach do parady równości.