papież Fraciszek

Artykuły - Papież Fraciszek (39)

 • III Światowy Dzień Ubogich. Biedni są osobami, a nie numerami

  III Światowy Dzień Ubogich. Biedni są osobami, a nie numerami

  Zaangażowanie na rzecz potrzebujących nie jest dodatkową działalnością Kościoła. Przeciwnie, ukazuje realizm wiary chrześcijańskiej - pisze papież Franciszek na 17 listopada, III Światowy Dzień Ubogich. Jak podkreśla papież, zaangażowanie chrześcijan nie może się ograniczać tylko do obchodów, musi być realizowane w życiu codziennym każdego z nas.
 • Wielka zmiana w finansach Watykanu

  Wielka zmiana w finansach Watykanu

  Papież Franciszek reformuje watykański bank, czyli Instytut Dzieł Religijnych IOR. Watykan ogłosił w sobotę dokument zawierający odnowiony statut tej instytucji finansowej, którego celem jest poprawa jej funkcjonowania i dostosowanie do wymogów czasów.
 • Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  W orędziu na I Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek napisał, że żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed nakazem pomagania najbiedniejszym. Przypomniał, że powołaniem ludzi Kościoła jest "naśladowanie Jezusa ubogiego".
 • Przepowiednia Malachiasza: Czy Franciszek będzie ostatnim papieżem?

  Przepowiednia Malachiasza: Czy Franciszek będzie ostatnim papieżem?

  Chyba każdy z nas słyszał już kiedyś ponure zapowiedzi, że wybór na tron Piotrowy Polaka oraz pojawienie się papieża z Trzeciego Świata to oznaki zbliżającego się końca naszych czasów. Mało kto jednak wie, że są to zniekształcone proroctwa średniowiecznego mnicha z Irlandii i że... większość z nich już się spełniła!
 • Pierwsze winobranie w winnicy papieża Franciszka

  Pierwsze winobranie w winnicy papieża Franciszka

  W winnicy dedykowanej papieżowi Franciszkowi we włoskim Piemoncie, skąd pochodzi jego rodzina, odbyło się pierwsze winobranie. 20 wolontariuszy zebrało ponad 700 kilogramów winogron.
 • Rita Ora wystąpi dla papieża Franciszka w Watykanie

  Rita Ora wystąpi dla papieża Franciszka w Watykanie

  Rita Ora zaśpiewa specjalnie dla papieża Franciszka, podczas koncertu na cześć Matki Teresy.
 • Wszyscy dziękują papieżowi Franciszkowi

  Wszyscy dziękują papieżowi Franciszkowi

  W dniu rozpoczynających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie Greenpeace przypomniał o ekologicznym przesłaniu papieża Franciszka. Ekolodzy dziękują papieżowi za walkę o ochronę klimatu. Podziękowali w ten sposób papieżowi za opublikowaną rok temu encyklikę Laudato si'. W dokumencie tym papież wskazał, że konieczne jest połączenie troski o środowisko z wysiłkami na rzecz rozwiązania problemów społecznych. Wezwał do przekształcenie modelu globalnego rozwoju i refleksji nad sensem gospodarki i jej celami.
 • ​Papież spotka się z uchodźcami na Lesbos

  ​Papież spotka się z uchodźcami na Lesbos

  Papież Franciszek odwiedzi grecką wyspę Lesbos, gdzie spotka się z uchodźcami. Potwierdziły to źródła rządowe w Atenach. Papieżowi ma towarzyszyć grecki patrarcha prawosławny. Na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do wizyty.
 • Z inicjatywy papieża urządzono ambulatorium dla bezdomnych

  Z inicjatywy papieża urządzono ambulatorium dla bezdomnych

  Od poniedziałku przy kolumnadzie bazyliki Świętego Piotra działa ambulatorium dla bezdomnych. W pobliżu przeznaczonych dla nich kabin prysznicowych i małego zakładu fryzjerskiego na prośbę papieża Franciszka urządzono punkt bezpłatnej pomocy medycznej.
 • Papież Franciszek pojawi się w filmie dla dzieci

  Papież Franciszek pojawi się w filmie dla dzieci

  Papież Franciszek zadebiutuje w filmie; pojawi się w produkcji przeznaczonej dla dzieci i rodzin, z której dochód trafi na cele dobroczynne. Włoscy producenci poinformowali, że sam Franciszek zaproponował, by taki film nakręcić.

Filmy - Papież Fraciszek (4)

 • Deontay Wilder spotkał się z papieżem Franciszkiem. Wideo

  Mistrz świata wagi ciężkiej organizacji WBC odbył podróż do Rzymu, by spotkać się z papieżem Franciszkiem. Amerykański pięściarz przyznał, że był to jeden z jego życiowych celów. Wilder wręczył biskupowi Rzymu m.in. pamiątkowe rękawice bokserskie, a sam został mianowany przez papieża Sportowym Ambasadorem Pokoju. Ludzie sportu mówią o kontrowersyjnej decyzji głowy Kościoła, wszak Wilder parokrotnie mówił wprost, że chciałby mieć trupa w swoim bilansie. W styczniu 2016 roku "Bronze Bomber" bardzo ciężko znokautował Artura Szpilkę, a w późniejszych wywiadach mówił, iż przez chwilę miał wrażenie, że Polak nie żyje.
 • Czego Polacy życzą papieżowi z okazji urodzin?

  W tym roku, w ramach Światowych Dni Młodzieży, nasz kraj odwiedził papież Franciszek. 17 grudnia kończy 80 lat. Zapytaliśmy Polaków, czego życzą mu w tym dniu. Posłuchajcie odpowiedzi! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PIĄTEK O 9.00.
 • Papież Franciszek został gwiazdą rocka!

  Podobnie jak jego poprzednicy, papież Franciszek wydał swój własny album. I tu nowy papież zaskoczył cały świat, ponieważ płyta pt. "Wake up" ma prawdziwie rockowe brzmienie. Niebiańskie dźwięki płyną tym razem z gitar elektrycznych. Album, jako przesłanie wiary, nadziei i jedności, ma za zadanie dotrzeć do jak największej liczby ludzi. – Papież jest zastępcą Chrystusa na Ziemi, dlatego musi kreować swój wizerunek, przemawiając do narodów świata – do wiernych i niewierzących – mówi socjolog Klaus Kocks. Zdjęcie papieża znalazło się na okładce kultowego magazynu „Rolling Stone”, a sam Franciszek jest konsekwentny w swoich postanowieniach – album musi brzmieć bardzo nowocześnie. 11 fragmentów przemów w różnych językach zostało oprawionych muzyką rockową, pop i sakralną. Dźwięki syntezatora mieszają się z gregoriańskimi chorałami. – Pomysł na album przyszedł mi do głowy w momencie, kiedy zaraz po wyborze na papieża, Franciszek wyszedł na balkon i powiedział: „Bracia i siostry, dobry wieczór!” . I właśnie tym powitaniem uświadomiłem sobie, że ten papież jest inny niż jego poprzednicy – mówi producent albumu, ks. Giulio Neroni.
 • Papież Franciszek Człowiekiem Roku magazynu "Time"

  Papież Franciszek został Człowiekiem Roku 2013 magazynu "Time". Pokonał dziewięciu innych finalistów plebiscytu, organizowanego przez amerykański tygodnik już od 1927 roku. Jak napisano na stronie internetowej "papież, który przybrał imię skromnego świętego, wezwał do ozdrowienia Kościoła katolickiego - instytucji, w której tempo przemian mierzy się w stuleciach".