papierosy zdrowie

Artykuły - Papierosy zdrowie (5)

 • Rzucenie palenia w czołówce postanowień Polaków

  Rzucenie palenia w czołówce postanowień Polaków

  Jak pokazują zeszłoroczne badania CBOS, ponad połowa Polaków robi postanowienia noworoczne. Jednocześnie tylko 10% zrealizowało dotąd swoje plany. Z roku na rok rośnie jednak liczba osób deklarujących chęć zmiany trybu życia na zdrowszy. Niezmiennie od lat, podobnie jak w krajach zachodnich, wysoko na liście postanowień znajduje się rzucanie palenia.
 • Palacze chcą wiedzieć co palą

  Palacze chcą wiedzieć co palą

  Ponad 84 proc. pełnoletnich palaczy chce informacji o mniej szkodliwych produktach niż papierosy informuje Polska Izba Handlu.
 • Trudniejszy dostęp do mniej szkodliwych papierosów

  Trudniejszy dostęp do mniej szkodliwych papierosów

  Jeśli wrzucamy do jednego worka tradycyjne produkty i innowacje, gdy stosujemy wobec nich te same przepisy, możemy doprowadzić do zahamowania rozwoju tych ostatnich. Przykładem są tytoń i papierosy. W tym przypadku państwo nie pomaga palaczom, żeby sobie mniej szkodzili, bo stosuje takie same przepisy wobec tradycyjnych papierosów jak wobec e-papierosów - stwierdza raport Warsaw Enterprise Intitute.
 • UE kończy współpracę z koncernami tytoniowym

  UE kończy współpracę z koncernami tytoniowym

  Komisja Europejska podjęła decyzję o zakończeniu współpracy UE z koncernami tytoniowymi w zakresie walki z przemytem i handlem nielegalnymi papierosami.
 • Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Polski na dyrektywę tytoniową

  Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Polski na dyrektywę tytoniową

  Unijny Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Polski dotyczącą zaostrzenia dyrektywy tytoniowej. Sędziowie z Luksemburga uznali słuszność przepisów, które między innymi zakazują sprzedaży papierosów z dodatkami smakowymi. Polska zaskarżyła dyrektywę ze względu na zakaz papierosów mentolowych.