Państwowa Komisja Wyborcza

Synonimy:
PKW,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Państwowa Komisja Wyborcza (337)

 • PKW ma wątpliwości wobec kandydatów na komisarzy wyborczych

  PKW ma wątpliwości wobec kandydatów na komisarzy wyborczych

  Państwowa Komisja Wyborcza powoła dzisiaj część komisarzy wyborczych - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski.
 • Szef PKW po rozmowie z Kuchcińskim: Życzliwe przyjęcie

  Szef PKW po rozmowie z Kuchcińskim: Życzliwe przyjęcie

  Spotkałem się z życzliwym przyjęciem, co nie znaczy jednak, że nasze argumenty dotyczące projektu zmian w Kodeksie wyborczym zostaną zaakceptowane - powiedział przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, który w czwartek w Sejmie spotkał się z marszałkiem Markiem Kuchcińskim.
 • Szef PKW: Zmiany w ordynacji zagrażają wyborom

  Szef PKW: Zmiany w ordynacji zagrażają wyborom

  "Jeśli zmiany w Kodeksie wyborczym, proponowane przez PiS, wejdą w życie, to przyszłoroczne wybory samorządowe mogą być zdestabilizowane i zagrożone" - powiedział w czwartek przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński przed spotkaniem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.
 • PKW ostrzega przed planowanymi zmianami w ordynacji

  PKW ostrzega przed planowanymi zmianami w ordynacji

  "Zaproponowane zmiany w Kodeksie wyborczym mogą spowodować zaburzenia, czy nawet destabilizację procesu wyborczego" - powiedział w czwartek przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński po analizie propozycji posłów PiS. Dodał, że po zmianach koszty wyborów mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie.
 • PKW na razie nie zajmie się kampanią billboardową "Sprawiedliwe sądy"

  PKW na razie nie zajmie się kampanią billboardową "Sprawiedliwe sądy"

  "Na dzień dzisiejszy nie możemy jako Państwowa Komisja Wyborcza skorzystać z możliwości badania działalności kampanii billboardowej 'Sprawiedliwe sądy'. Nie mamy ku temu narzędzi" - poinformował szef PKW Wojciech Hermeliński.
 • Partie wydały w sumie ponad 110 mln zł na wybory w 2015 r.

  Partie wydały w sumie ponad 110 mln zł na wybory w 2015 r.

  PiS, PO, Nowoczesna i PSL przeznaczyły w sumie w 2015 r. na wybory ponad 110 mln zł . Partie polityczne wydawały pieniądze także na ochronę, monitoring mediów, think-tanki. Kłopot z przyjęciem sprawozdania finansowego za ubiegły rok może mieć Nowoczesna.
 • RMF 24: Zniknie cisza wyborcza? PKW ma propozycje zmian w kodeksie wyborczym

  RMF 24: Zniknie cisza wyborcza? PKW ma propozycje zmian w kodeksie wyborczym

  Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła propozycje kilkudziesięciu zmian w kodeksie wyborczym. Wśród kwestii czysto technicznych, mających ułatwić pracę poszczególnych komisji, znalazły się też np. rozwiązania dotyczące likwidacji ciszy wyborczej.
 • PKW podała ostateczne wyniki wyborów. Podział mandatów i frekwencja

  PKW podała ostateczne wyniki wyborów. Podział mandatów i frekwencja

  Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne i ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych. Podział mandatów w Sejmie wygląda następująco: PiS - 235 mandatów, PO - 138 mandatów, Kukiz '15 - 42 mandaty, Nowoczesna - 28 mandatów, PSL - 16 mandatów, Mniejszość Niemiecka - 1 mandat. Frekwencja wyborcza w wyborach parlamentarnych 2015 wyniosła 50,92 procent. Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło rządzić samodzielnie.
 • Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu: Najwięksi przegrani

  Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu: Najwięksi przegrani

  W niedzielnych wyborach najwyższy suweren bez sentymentów obszedł się z wieloma znanymi parlamentarzystami. Zobacz, kogo zabraknie w sejmowych i senackich ławach.
 • Oczekiwanie na konferencję PKW. Błędy w protokole z Londynu

  Oczekiwanie na konferencję PKW. Błędy w protokole z Londynu

  Do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynął ostatni brakujący protokół z głosowania w wyborach parlamentarnych. Procentowe poparcie dla poszczególnych komitetów wyborczych PKW ma podać o godz. 21.30.

Filmy - Państwowa Komisja Wyborcza (19)

 • Ostateczne wyniki wyborów: 254 mandaty dla PiS, 194 dla KO i 70 dla PSL; frekwencja 54,84 proc.

  254 mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości, 194 dla Koalicji Obywatelskiej i 70 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. To ostateczne wyniki wyborów do sejmików województw. Bezpartyjni Samorządowcy mają 15 mandatów, natomiast SLD-Lewica Razem - 11. Na nocnej konferencji prasowej przewodniczący PKW przedstawił dokładne statystyki związane z wyborami do sejmików wojewódzkich. - W wyborach wzięło udział i oddało ważne karty do głosowania 16 545 490 osób, tj. 54,84 proc. uprawnionych do głosowania – poinformował przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. (TVN24/x-news)
 • "Komisja zaprzestała liczenia i powiedziała, że więcej liczyć nie będzie". PKW o opóźnieniach ogłoszenia wyniku wyborów

  Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych. W sejmikach wojewódzkich najwięcej, bo 254 mandaty zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. 194 przypadły Koalicji Obywatelskiej, a 70 Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. (TVN24/x-news)
 • PKW: Prawdopodobnie godziny dzielą nas od podania ostatecznych wyników wyborów samorządowych

  - Wszystko się zbliża ku szczęśliwemu końcowi. Prawdopodobnie godziny dzielą nas od podania ostatecznych wyników wyborów - powiedział szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. PKW nie otrzymała jeszcze 115 protokołów z wynikami wyborów samorządowych. - Jeżeli będziemy już mieć wszystkie dane, powiadomimy państwa o każdej porze dnia i nocy - zapewniał Hermeliński.
 • PKW ogłosiła cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych

  Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w Polsce. Dotychczas ustalono wyniki w wyborach na wójtów i prezydentów miast w 1765 z 2477 gmin i miast. W wyborach do rad gmin ustalono wyniki w 1745 okręgach. Ustalono również wyniki w 17 radach powiatu. Nie ustalono jeszcze wyników w żadnym sejmiku wojewódzkim. Wciąż nie ustalono również wyników w wyborach do rad gmin w Warszawie. (TVN24/x-news)