państwowa inspekcja sanitarna

Artykuły - Państwowa inspekcja sanitarna (6)

 • GIS: Przybywa niebezpiecznych suplementów diety

  GIS: Przybywa niebezpiecznych suplementów diety

  Ponad 6 proc. suplementów diety skontrolowanych w ubiegłym roku przez Państwową Inspekcję Sanitarną zostało zdyskwalifikowanych ze względu na jakość zdrowotną - wynika z danych przekazanych PAP przez Główny Inspektorat Sanitarny.
 • UOKiK ostrzega przed suplementami diety

  UOKiK ostrzega przed suplementami diety

  UOKiK i Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wystosowały list do 315 producentów i dystrybutorów suplementów diety, przypominając im, że ich reklamy nie mogą sugerować że są remedium na liczne dolegliwości.
 • Uwaga: PIS ostrzega przed makrelą!

  Uwaga: PIS ostrzega przed makrelą!

  Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wydała ostrzeżenie dotyczące makreli wędzonej sprzedawanej w sklepach sieci Carrefour, Żabka i Czerwona Torebka. W produkcie wykryto obecność bakterii chorobotwórczych Salmonelli.
 • Od dzisiaj założenie firmy łatwiejsze. Eksperci: potrzebne kolejne ułatwienia

  Od dzisiaj założenie firmy łatwiejsze. Eksperci: potrzebne kolejne ułatwienia

  Od dziś obowiązują przepisy, które m.in. uchylają obowiązki przedsiębiorców rozpoczynających działalność wobec Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Eksperci chwalą te uproszczenia dodając, że należy jeszcze wprowadzić szybsze procedury elektroniczne, które ograniczyłyby ilość wizyt w urzędach i pozwoliły większą liczbę danych wysyłać drogą elektroniczną, dzięki czemu przedsiębiorcy zaoszczędziliby czas i pieniądze.
 • GIS: Dotychczas ponad 15 tys. kontroli ws. soli technicznej

  GIS: Dotychczas ponad 15 tys. kontroli ws. soli technicznej

  Główny inspektor sanitarny Przemysław Biliński poinformował w poniedziałek, że państwowa inspekcja sanitarna przeprowadziła dotychczas ponad 15 tys. kontroli ws. wprowadzenia do obrotu soli technicznej jako spożywczej. Zabezpieczono ponad 559 ton soli.
 • Ogórkowy kryzys dopadł również Polskę

  Ogórkowy kryzys dopadł również Polskę

  Od wybuchu epidemii w Niemczech polscy klienci omijają ogórki szerokim łukiem, chociaż minister rolnictwa Marek Sawicki zapewnia, że nasze warzywa i owoce są bezpieczne - informuje "Gazeta Wyborcza".