InteriaTV - Państwo Islamskie

Filmy - Państwo Islamskie (23)

 • Więzienia dla byłych członków Państwa Islamskiego

  W północno-wschodniej Syrii w więzieniach i obozach przebywa tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci. Od klęski Państwa Islamskiego, do którego kiedyś należeli, minął już prawie rok. Obszar wokół miasta Al-Kamiszli jest kontrolowany głównie przez bojowników kurdyjskich, którzy pomogli pokonać grupę islamskich bojowników. Siły kurdyjskie są odpowiedzialne za nadzór nad schwytanymi. Wśród nich są setki cudzoziemców, którzy walczyli u boku lokalnych żołnierzy o stworzenie samozwańczego kalifatu na Bliskim Wschodzie.
 • Francuskie więzienia wylęgarnią dżihadyzmu

  We francuskich zakładach karnych zwykli więźniowie siedzą we wspólnych celach z islamskimi terrorystami. To łatwy sposób werbowania nowych sympatyków.
 • Uchodźca z Syrii na tropie terrorystów

  Mieszkający w Niemczech kurdyjski dziennikarz, uchodźca z Syrii, pomaga wykrywać bojowników IS. Był więziony i torturowany przez osiem miesięcy. Udało mu się przeżyć tylko dzięki wymianie jeńców.
 • Tillerson: Śmierć Al-Baghdadiego jest kwestią czasu

  Tillerson: Śmierć Al-Baghdadiego jest kwestią czasu.
 • Zacięty opór dżihadystów w walkach o Mosul

  Bojownicy Państwa Islamskiego (IS) w piątym miesiącu walk w obronie ich ostatniego wielkiego bastionu w Iraku stawiają coraz bardziej zacięty opór. Gęsto zaminowują ulice, którymi cywilna ludność usiłuje wydostać się z miasta. Wykorzystują ją jako żywe tarcze.
 • Obiecany raj okazał się piekłem

  Belgijka Laura Passoni opowiada o 9-miesięcznym pobycie w Państwie Islamskim i życiu w kalifacie. Wszystko zaczęło się od zawodu miłosnego, mąż zostawił ją dla innej kobiety. Po zdradzie wpadła w depresję. Laura postanowiła więc poszukać szczęścia gdzie indziej. Na Facebooku znalazł ją werbownik Państwa Islamskiego. Od tego zaczęły się wszystkie problemy Belgijki.
 • Ofensywa sił irackich na Mosul

  Premier Iraku Hajder al-Abadi ogłosił w poniedziałek w nocy, że rozpoczęła się długo oczekiwana ofensywa sił irackich na Mosul w celu wyzwolenia tego miasta z rąk bojowników IS. Mosul pozostaje w rękach dżihadystów od czerwca 2014 r. i uznawane jest za ich główny bastion.
 • Bośnia. W drodze do ISIS

  Gornja Maoca to wioska położona w północno-wschodniej części Bośni. Żyją tu salafici, którzy bezwzględnie walczą o anonimowość. Dziennikarze nie mają tu wstępu, a mieszkańców wsi podejrzewa się o szkolenie do walki przyszłych bojowników Państwa Islamskiego. To nie pierwsza ekipa telewizyjna, odwiedzająca wioskę liczącą 200 mieszkańców, w której islam przestrzegany jest w swojej najbardziej surowej, pierwotnej formie. Na placu rynkowym kamery muszą być wyłączone. – Gornja Maoca nie jest ogrodem zoologicznym, a jej mieszkańcy nie są zwierzętami – mówi tamtejsza ludność. Wielu bośniackich prawników uważa wioskę za obóz tranzytowy, w którym szkoleni są i przygotowywani do walki rekruci Państwa Islamskiego. Policja często musiała interweniować, kiedy w wiosce wywieszano flagi ISIS. Od 2013 roku Bośniakom zabrania się wyjazdu do Syrii i Iraku. Dotychczas 200 bośniackich bojowników wybrało się na wojnę do Syrii, by w armii Państwa Islamskiego walczyć przeciwko Asadowi. Wielu z nich pochodzi właśnie z wioski Gornja Maoca.
 • Amerykanie zbombardowali fabrykę broni chemicznej opanowaną przez IS

  Amerykańskie lotnictwo zniszczyło fabrykę broni chemicznej należącą do tzw. Państwa Islamskiego. Taką informację przekazał dowódca amerykańskich sił lotniczych na Bliskim Wschodzie Jeffrey Harrigian.
 • Państwo Islamskie w pigułce

  Zbiór najważniejszych informacji o Państwie Islamskim.