pancernik

Artykuły - Pancernik (14)

 • Pancernik zaraził go trądem

  Pancernik zaraził go trądem

  58-letni mężczyzna z Florydy pojawił się w szpitalu, skarżąc na dziwne znamię na ramieniu. W ciągu pięciu miesięcy znacznie się ono powiększyło, a ból się nasilał. Mężczyzna doświadczył również osłabienia czucia w zaczerwienionym obszarze.
 • Tajemnica zatonięcia USS San Diego rozwiązana

  Tajemnica zatonięcia USS San Diego rozwiązana

  Naukowcy rozwiązali wieloletnią tajemnicę zatonięcia USS San Diego, jedynego amerykańskiego pancernika, który poszedł na dno podczas I wojny światowej.
 • Pancerniki - uzbrojone po zęby eksponaty muzealne

  Pancerniki - uzbrojone po zęby eksponaty muzealne

  Potężnie opancerzone i uzbrojone okręty, stanowiące niegdyś trzon największych flot, można obecnie spotkać tylko w muzeach. Dlaczego era pancerników bezpowrotnie minęła?
 • "Morze było czerwone od krwi"

  "Morze było czerwone od krwi"

  W listopadzie 1942 roku koło Guadalcanalu miało miejsce pierwsze z dwóch starć amerykańskich i japońskich pancerników podczas wojny na Pacyfiku.
 • Krążownik szos? Nie. To raczej pancernik...

  Krążownik szos? Nie. To raczej pancernik...

  Amerykańska motoryzacja mocno nawiązuje do świata zwierząt. Wszyscy doskonale znamy np. narowiste mustangi czy smukłą sylwetkę cobry.
 • Historyczny pancernik USS Iowa pływającym muzeum

  Pancernik USS Iowa, który rozpoczął służbę w marynarce wojennej USA w 1943 r. i na którego pokładzie prezydent Franklin D. Roosevelt udał się na spotkanie ze Stalinem i Churchillem w Teheranie, będzie na stałe zacumowany w porcie w Los Angeles jako pływające muzeum.
 • Klub Pancernika klika w fotelikach

  "Klub Pancernika klika w fotelikach" to ogólnopolska kampania, która zwraca uwagę dzieci na zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • Nie jesteśmy tonącym pancernikiem

  Jak długo jeszcze Urząd Komunikacji Elektronicznej może walczyć tylko z jedną spółką. Grupa TP SA jest gotowa rozpocząć przejęcia i wejść na rynki w regionie. Prognozy finansowe są bezpieczne, jeśli zajdzie potrzeba, będziemy optymalizować koszty.Rozmowa z Maciejem Wituckim, prezesem Telekomunikacji Polskiej.
 • Pet Shop Boys i "Pancernik Potiomkin"

  Pet Shop Boys i "Pancernik Potiomkin"

  Brytyjski duet Pet Shop Boys opublikuje 5 września własną wersję ścieżki dźwiękowej do klasycznego dzieła filmowego "Pancernik Potiomkin" (1925), które wyreżyserował Siergiej Eisenstein. Zespół w nagraniach wspomogła orkiestra Dresden Sinfoniker pod batutą Jonathana Stockhammera.
 • Kieszonkowy pancernik

  Analitycy DI BRE Banku, który jest oferującym papiery Aniki System w ofercie publicznej, wyceniają je na 7,1 zł. Uważają, że informatyczna firma, z racji posiadania unikatowej bazy klientów, w ciągu kilku lat może być celem przejęcia.

Filmy - Pancernik (2)

 • Urodziny pancernika w zoo. Co dostał w prezencie?

  Ten mały pancernik obchodził ostatnio 2. urodziny. Z tej okazji pracownicy zoo, w którym znajdował się maluch, postanowili dać mu mnóstwo prezentów. Ileż on miał radości! (STORYFUL/x-news)
 • Mały pancernik poznaje nowy świat. Ma sześć dni!

  Ten maluch przyszedł na świat raptem 6 dni temu. Mimo to, że jego pancerz nie jest rozwinięty, a oczy dalej zamknięte to nie przeszkadza mu to, aby z entuzjazmem poznawać nowy świat oraz bawić się z właścicielem. Uroczy, prawda?