pancernik

Artykuły - Pancernik (15)

 • Pancerniki - uzbrojone po zęby eksponaty muzealne

  Pancerniki - uzbrojone po zęby eksponaty muzealne

  Potężnie opancerzone i uzbrojone okręty, stanowiące niegdyś trzon największych flot, można obecnie spotkać tylko w muzeach. Dlaczego era pancerników bezpowrotnie minęła?
 • "Morze było czerwone od krwi"

  "Morze było czerwone od krwi"

  W listopadzie 1942 roku koło Guadalcanalu miało miejsce pierwsze z dwóch starć amerykańskich i japońskich pancerników podczas wojny na Pacyfiku.
 • Krążownik szos? Nie. To raczej pancernik...

  Krążownik szos? Nie. To raczej pancernik...

  Amerykańska motoryzacja mocno nawiązuje do świata zwierząt. Wszyscy doskonale znamy np. narowiste mustangi czy smukłą sylwetkę cobry.
 • Historyczny pancernik USS Iowa pływającym muzeum

  Pancernik USS Iowa, który rozpoczął służbę w marynarce wojennej USA w 1943 r. i na którego pokładzie prezydent Franklin D. Roosevelt udał się na spotkanie ze Stalinem i Churchillem w Teheranie, będzie na stałe zacumowany w porcie w Los Angeles jako pływające muzeum.
 • Klub Pancernika klika w fotelikach

  "Klub Pancernika klika w fotelikach" to ogólnopolska kampania, która zwraca uwagę dzieci na zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Filmy - Pancernik (1)

 • Mały pancernik poznaje nowy świat. Ma sześć dni!

  Ten maluch przyszedł na świat raptem 6 dni temu. Mimo to, że jego pancerz nie jest rozwinięty, a oczy dalej zamknięte to nie przeszkadza mu to, aby z entuzjazmem poznawać nowy świat oraz bawić się z właścicielem. Uroczy, prawda?