Film - 'Pan Tadeusz'

Artykuły - 'Pan Tadeusz' (25)

 • Pokaz filmu "Pan Tadeusz" z 1928 r. w Sejmie

  Pokaz filmu "Pan Tadeusz" z 1928 r. w Sejmie

  Otwarty pokaz powstałego w 1928 r. filmu "Pan Tadeusz" w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego odbył się w dniu Święta Konstytucji 3 Maja, w Sali Kolumnowej Sejmu.
 • Twórcy o Kilarze: Wzruszał do łez

  Twórcy o Kilarze: Wzruszał do łez

  Wojciech Kilar - wybitny kompozytor i pianista, twórca muzyki do ponad 130 filmów - zmarł w niedzielę, 29 grudnia, po długiej walce z chorobą. Miał 81 lat. Kompozytora wspominają Andrzej Wajda, z którym Kilar współpracował przy filmach "Ziemia obiecana" i "Pan Tadeusz" oraz Jerzy Hoffman i Kazimierz Kutz.
 • Projekcja niemego "Pana Tadeusza"

  Projekcja niemego "Pana Tadeusza"

  Premierowy pokaz zrekonstruowanego cyfrowo, niemego filmu "Pan Tadeusz" w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego z 1928 roku odbędzie się w piątek, 9 listopada, we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty.
 • Kino Iluzjon wraca na "stare śmieci"

  Kino Iluzjon wraca na "stare śmieci"

  Stołeczne kino Iluzjon powróciło po ponad trzech latach do budynku przy ul. Narbutta. Działalność kina w odnowionej siedzibie zainauguruje w piątek pokaz niemego filmu "Pan Tadeusz". W sali kinowej wyposażonej w nowy sprzęt znowu zawisły warszawskie syrenki.
 • Bachleda-Curuś w USA

  Bachleda-Curuś w USA

  Nie tylko Maciej Zakościelny wyruszył na podbój Hollywood. Za Wielką Wodą karierę próbuje też robić Alicja Bachleda-Curuś ("Pan Tadeusz").
 • Daniel Olbrychski: Cały czas boksuję

  Trwają zdjęcia do nowego serialu "Dwie strony medalu". Akcja filmu rozgrywa się w klubie sportowym Gamrat, który jest centrum życia 20 tysięcznego Szczelina, miasteczka gdzieś na zachodzie Polski. Jedną z postaci - mistrza boksu - gra Daniel Olbrychski ("Pan Tadeusz", "Zemsta"). "Cieszę się z tej roli, bo przyjaźnie się z wieloma wybitnymi sportowcami, mam wielu przyjaciół bokserów i cały czas amatorsko boksuję" - zdradził gwiazdor.
 • Wajda rusza z "Opowieścią katyńską"

  Wajda rusza z "Opowieścią katyńską"

  We wtorek, 3 października, Andrzej Wajda ("Pan Tadeusz", "Zemsta") rozpoczyna zdjęcia do filmu "Post mortem. Opowieść katyńska". Film będzie opowiadał o losach kobiet - matkach, żonach, córkach - polskich oficerów pomordowanych w 1940 roku w lasach katyńskich przez NKWD.
 • Wajda będzie kręcił na Podkarpaciu

  Wajda będzie kręcił na Podkarpaciu

  Część zdjęć do nowego filmu fabularnego "Post mortem. Opowieść katyńska" w reżyserii Andrzeja Wajdy ("Pan Tadeusz", "Zemsta") będzie kręcona w pierwszych dniach listopada w Starym Dzikowie na Podkarpaciu. Jednym z obiektów, który "zagra" w tym filmie, jest ponadstuletnia cerkiew.
 • Andrzej Wajda ze Złotą Kamerą

  Andrzej Wajda ze Złotą Kamerą

  Andrzej Wajda ("Pan Tadeusz", "Zemsta", "Człowiek z żelaza") otrzymał Złotą Kamerę na XIV festiwalu Art Film w Trenczianskich Teplicach na Słowacji. Statuetkę honorującą cały dorobek polskiego reżysera wręczył Wajdzie w piątek, 23 czerwca, minister kultury Słowacji - Rudolf Chmel.
 • Panorama Andrzeja Wajdy w Sofii

  Panorama Andrzeja Wajdy w Sofii

  W Sofii w związku z 80 urodzinami wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy ("Pan Tadeusz", "Ziemia obiecana", "Popiół i diament") odbędzie się przegląd jego twórczości. W stołecznym kinie "Odeon" od 13 do 16 marca wielbiciele twórczości Wajdy będą mogli zobaczyć 11 jego filmów.