pamięć komputerowa

Artykuły - Pamięć komputerowa (8)

 • Samsung: Pierwsze nośniki SSD na interfejsie PCI-Express do ultracienkich notebooków

  Samsung: Pierwsze nośniki SSD na interfejsie PCI-Express do ultracienkich notebooków

  ​Od początku bieżącego kwartału Samsung dostarcza nowy nośnik SSD największym producentom komputerów przenośnych. Model XP941 dostępny jest w wersjach SSD 512, 256 i 128GB. Najnowsza propozycja Samsung umożliwia jednoczesną poprawę osiągów i zwiększenie pojemności nośników pamięci SSD, tworząc tym samym nowe standardy na światowym rynku nośników pamięci.
 • Windows Phone 8 będzie wspierał tryb pamięci masowej?

  Windows Phone 8 będzie wspierał tryb pamięci masowej?

  Im bliżej premiery Windows Phone 8, tym więcej plotek o kolejnych funkcjach nowego OS. Jedna z nich głosi, że najnowszy system Microsoftu będzie wspierał tryb pamięci masowej.
 • Pamięci DDR4 i GDDR6 zastąpią DDR3 i GDDR5 w 2014 roku?

  Pamięci DDR4 i GDDR6 zastąpią DDR3 i GDDR5 w 2014 roku?

  Wiele wskazuje na to, że z obecnymi standardami dominującymi na rynku pamięci przyjdzie się pożegnać za niecałe 2 lata. Prace nad GDDR6 idą pełną parą, a pierwsze próbki inżynieryjne kości DDR4 RAM trafiają już do zainteresowanych firm. Tylko jakie to ma znaczenie dla przeciętnego użytkownika?
 • Napęd SSD z wbudowanym mechanizmem autodestrukcji

  Napęd SSD z wbudowanym mechanizmem autodestrukcji

  Jak skutecznie usunąć dane? Istnieje wiele metod - od samodzielnego usuwania plików i nadpisywania ich szumem zer i jedynek po profesjonalne rozwiązania. Jest jeszcze jeden sposób - fizyczne zniszczenie całego napędu.
 • Żelowa pamięć

  Żelowa pamięć

  Na North Carolina State University powstała pamięć komputerowa, która jest miękka i dobrze pracuje w środowisku o wysokiej wilgotności. Stworzyliśmy pamięć, której właściwości fizyczne przypominają żelki - mówi doktor Michael Dickery.
 • Zmiennofazowy przełom

  Zmiennofazowy przełom

  W laboratoriach IBM-a dokonano przełomowego postępu na drodze do stworzenia praktycznych pamięci zmiennofazowych (PCM). Ekspertom Błękitnego Giganta udało się przechować przez dłuższy czas wiele bitów informacji w pojedynczej komórce pamięci. To z kolei daje nadzieję, że za około 5 lat PCM zaczną się upowszechniać.
 • Pierwsza pamięć wymienna do mózgu

  Pierwsza pamięć wymienna do mózgu

  Naukowcy ze Szkoły Inżynierskiej Viterbi przy Uniwersytecie Kalifornii Południowej zbudowali protezę do mózgu, składającą się z chipa z elektrodami wspomagającymi aktywność neuronów.
 • Moneta - zmiennofazowy SSD przyszłością komputerów?

  Moneta - zmiennofazowy SSD przyszłością komputerów?

  Na Uniwerstytecie Kalifornijskim w San Diego (UCSD) trwają prace nad niezwykle szybkim systemem pamięci nieulotnej. Już w tej chwili prototypowy system Moneta jest kilkukrotnie szybszy od najbardziej wydajnych urządzeń SSD.