paliwa

Artykuły - Paliwa (1206)

 • Paliwa: Brak szans na spadki cen paliw na stacjach

  Paliwa: Brak szans na spadki cen paliw na stacjach

  Szansa na obniżki cen na stacjach zmalała do zera, a jeśli zwyżki w hurcie utrzymają się w kolejnych dniach, na stacje mogą powrócić podwyżki - prognozują analitycy BM Reflex i e-petrol. Dodają, że ewentualne podwyżki mogą pojawić się dopiero pod koniec maja.
 • Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami ponad miesiąc niepewności o to, jakie będą ceny benzyny na polskich stacjach paliw. Jednak okres wakacyjny może być przyjemniejszy dla kierowców.
 • Nowe pomysły ME dot. biopaliw korzystne dla branży paliwowej?

  Nowe pomysły ME dot. biopaliw korzystne dla branży paliwowej?

  Konfederacja Lewiatan ocenia, że propozycje Ministerstwa Energii, zawarte w projekcie nowelizacji ustawy o biopaliwach są korzystne i pomogą firmom paliwowym wywiązać się z obowiązków dodawania biokomponentów do paliw.
 • Kolejne rekordy cen benzyny

  Kolejne rekordy cen benzyny

  Dane Komisji Europejskiej pokazują, że benzyna w Polsce jest najdroższa od czterech lat. Tymczasem na światowym rynku ropy popyt wspiera napięta sytuacja wokół Iranu oraz Wenezueli, a także cięcia produkcji przez kraje OPEC i Rosję. Z drugiej jednak strony amerykańskie wydobycie szaleńczo rośnie. W USA zapasy są najwyższe od dwóch lat. Co to wszystko oznacza dla polskich kierowców? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Naukowcy: Niebezpieczne związki w wielu paliwach stałych do grilla

  Naukowcy: Niebezpieczne związki w wielu paliwach stałych do grilla

  Fragmenty tworzyw sztucznych i metali czy okruchy szkła - to przykładowe niebezpieczne zanieczyszczenia znalezione przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w próbkach popularnych paliw do grilla. Eksperci apelują, by wybierać paliwa z certyfikatem jakości.
 • Wkrótce 2 maja - inwestorzy czekają na odpowiedź OPEC na ostrzejsze sankcje USA

  Wkrótce 2 maja - inwestorzy czekają na odpowiedź OPEC na ostrzejsze sankcje USA

  Wkrótce 2 maja - wówczas przestają obowiązywać zwolnienia USA na import irańskiej ropy przez niektóre kraje. Inwestorzy czekają teraz jaka będzie odpowiedź OPEC na ostrzejsze amerykańskie sankcje na irański surowiec - podają maklerzy.
 • Lotos i Orlen mają wystarczające zasoby na utrzymanie produkcji

  Lotos i Orlen mają wystarczające zasoby na utrzymanie produkcji

  Grupa Lotos i PKN Orlen po wstrzymaniu dostaw ropy REBCO rurociągiem "Przyjaźń" mają odpowiednie zapasy pozwalające na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii poinformowały koncerny w komunikacie. Jak podał Reuters, po przerwaniu dostaw ropy z Rosji do Polski, do naszego kraju dołączyli Niemcy.
 • Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  Białoruś czasowo wstrzymuje eksport produktów naftowych m.in. do Polski

  O czasowym wstrzymaniu eksportu produktów naftowych z Białorusi do Polski, krajów bałtyckich i na Ukrainę poinformował we wtorek zastępca dyrektora Białoruskiej Kompanii Naftowej (BNK) Siarhiej Hrib. Przyczyną jest zanieczyszczenie ropy dostarczanej przez Rosję. Na Polskę przypada 13 proc. białoruskiego eksportu oleju napędowego. Dostawy z Białorusi na Ukrainę stanowią 81 proc. jej importu benzyn i 40 proc. jej importu oleju napędowego.
 • Analitycy: Tankowanie droższe na święta

  Analitycy: Tankowanie droższe na święta

  Analitycy e-petrol prognozują droższe tankowanie na święta i po świętach. Tymczasem BM Reflex przewiduje, że wzrosty cen paliw powinny wyhamować.
 • Paliwa: Trump między młotem a kowadłem

  Paliwa: Trump między młotem a kowadłem

  Wkrótce Donald Trump będzie musiał zdecydować, czy zaostrzyć sankcje na zakup ropy od Iranu, czy też przedłużyć zwolnienia z sankcji największym kontrahentom tego kraju. Prezydentowi USA, który w 2020 r. będzie ubiegał się o reelekcję, zależy na niskich cenach ropy ze względu na zbliżające się wybory. Tymczasem dalsze ograniczenie podaży sprawi, że surowiec będzie dalej drożał.

Filmy - Paliwa (16)

 • Ceny paliw znów pójdą do góry. Co mogą zrobić kierowcy, aby zaoszczędzić?

  Koszty związane z używaniem samochodu rosną. Ostatnio płacimy więcej przede wszystkim za paliwo, ale nie tylko. Od dwóch lat wzrastają również ceny ubezpieczeń OC i autocasco. Do tego dochodzą koszty przeglądów, wymiany płynów czy wymiany opon. Na szczęście są sposoby, aby na użytkowaniu auta trochę zaoszczędzić. Sprawdź, jak to zrobić.
 • Od grudnia wyższe ceny na stacjach paliw?

  Wprawdzie ceny ropy ustabilizowały się na dość wysokim poziomie, ale w grudniu mogą zdecydowanie wzrosnąć. To wówczas może dojść do zawarcia porozumienia pomiędzy krajami OPEC i Rosją.
 • "Prawa strona Sejmu jest czerwona ze wstydu". Parlament przegłosował nowy podatek paliwowy

  Sejm uchwalił ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Nowe prawo pozwoli m.in. na tworzenie przez samorządy stref czystego transportu w miastach. Oznacza to, że wjazd do nich samochodem z tradycyjnym napędem silnikowym może zostać ograniczony na przykład poprzez pobieranie opłat. Nowe przepisy przewidują także wprowadzenie opłaty emisyjnej od paliw i to ona wzbudza największe obawy. Opozycja twierdzi, że to oznacza dodatkowe 10 groszy na litrze więcej na stacjach. Rządzący zapewniają, że ceny nie wzrosną, bo przejmą je koncerny paliwowe. - Nowy podatek spowoduje, że Polacy więcej zapłacą za dojazd do pracy, a firmy za paliwo do swoich samochodów. To domino skończy się na lodówkach, gdzie trafią droższe produkty. Szanowni państwo, gdyby hipokryzja i kłamstwo potrafiły latać, to prawa strona sali lewitowałaby tutaj jak perski dywan, a tak jest tylko czerwona ze wstydu – powiedział Mirosław Suchoń, poseł Nowoczesnej. Poseł Kukiz’15, Łukasz Rzepecki zwrócił uwagę, że za średnią pensję można w Polsce kupić zaledwie 300 litrów paliwa, natomiast w innych europejskich krajach nawet pięć razy więcej. - Ta ustawa powinna się nazywać o nowej daninie paliwo+10 groszy, bo każdy Polak zapłaci 10 groszy więcej na stacji. Złupicie, sięgacie do kieszeni Polaków po 18 miliardów w ciągu 10 lat – stwierdził Marek Sowa z Nowoczesnej. Wojciech Zubowski z PiS przekonywał, że środki z nowego podatku zostaną przeznaczone na zwalczanie smogu i rozwój transportu niskoemisyjnego. - W tej sprawie jest jedna prawda, którą powiedział minister Suski. on rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie i powiedział. Zacytuję: To nieprawda, że paliwo zdrożeje w całej Polsce, paliwo zdrożeje tylko na stacjach benzynowych – powiedział Cezary Tomczyk z PO. (x-news)
 • Total planuje do 2017 roku otworzyć w Polsce 100 stacji paliw

  Total do 2017 roku planuje otworzyć w Polsce 100 stacji paliw. Inwestycje będą realizowane głównie w południowej i zachodniej Polsce. Celem spółki jest zdobycie silnej pozycji na krajowym rynku. – Naszym celem jest posiadanie do 2017 roku 100 stacji paliw w Polsce, chcemy być marką rozpoznawalną i najczęściej wybieraną przez klientów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Magdalena Myszczyszyn, dyrektor stacji i hurtu paliw Total Polska.