paliwa

Artykuły - Paliwa (1545)

 • Drożej na stacjach

  Drożej na stacjach

  W pierwszych dniach sierpnia sytuacja cenowa na stacjach z pewnością budzi rozczarowanie części kierowców, ponieważ wszystkie paliwa, z wyjątkiem autogazu, podrożały.
 • Cena ropy naftowej pod coraz większą presją podaży

  Cena ropy naftowej pod coraz większą presją podaży

  Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od zniżki, w wyniku czego ceny ropy WTI w USA zeszły poniżej bariery 40 USD za baryłkę. Tymczasem notowania ropy Brent pozostają tuż powyżej poziomu 43 USD za baryłkę.
 • Nie będzie obniżek cen paliw

  Nie będzie obniżek cen paliw

  Nie należy się spodziewać obniżek cen paliw na stacjach benzynowych - prognozują analitycy. Na pocieszenie dodają, że i tak wciąż płacimy za paliwo znacznie mniej niż w ubiegłym roku.
 • W jakim kierunku podążą ceny ropy naftowej?

  W jakim kierunku podążą ceny ropy naftowej?

  Słabszy globalny wzrost i ponowne wprowadzenie restrykcji sanitarnych pogłębią niski popyt na ropę naftową. W konsekwencji można liczyć się z dalszym ograniczeniem wydobycia i redukowaniem wydatków inwestycyjnych w sektorze naftowym.
 • To jeszcze nie koniec podwyżek na stacjach

  To jeszcze nie koniec podwyżek na stacjach

  Koszty tankowania w Polsce systematycznie rosną pomimo tego, że notowania ropy Brent od kilku tygodni wahają się nieznacznie, utrzymując się nieznacznie powyżej 40 dolarów. Nic nie wskazuje na to, aby ta zwyżkowa tendencja na detalicznym rynku paliw miała się w najbliższym czasie zmienić, a kierowcom na pocieszenie pozostaje jedyne to, że dynamika zmian cały czas nie jest duża.
 • Paliwo miało drożeć i drożeje

  Paliwo miało drożeć i drożeje

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków e-petrol.pl, ceny w tym tygodniu podskoczyły. Skala zmian w przypadku benzyny bezołowiowej 95 to znów cztery grosze na litrze, a w porównaniu z połową czerwca - aż 13 groszy.
 • Ceny paliw. Kolejny tydzień podwyżek na stacjach

  Ceny paliw. Kolejny tydzień podwyżek na stacjach

  Tankowanie z tygodnia na tydzień jest coraz droższe i w najbliższych dniach ta zwyżkowa tendencja zostanie podtrzymana. Na pocieszenie kierowcom pozostaje fakt, że za paliwo i tak płacimy wyraźnie mniej niż przed rokiem.
 • Ceny paliw w górę

  Ceny paliw w górę

  W tym tygodniu wszystkie paliwa na polskich stacjach odnotowały zmianę zwyżkową - najwyraźniejsza dotyczy benzyny 95-oktanowej, która podrożała o 4 gr na litrze.
 • Benzyna droższa od diesla

  Benzyna droższa od diesla

  Zamiana kolejności paliw na stacyjnych pylonach nie powinna budzić szczególnych emocji - dalszy ruch w górę będzie dotyczyć zarówno oleju napędowego, jak i benzyny Pb95.
 • Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw tanieje

  Na rynku ropy spadki. Ropa tanieje po wzroście jej zapasów i po słabszych prognozach gospodarczych przedstawionych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy - informują maklerzy.

Filmy - Paliwa (17)

 • Odejście od paliw kopalnych albo groźna zmiana klimatu – ONZ ostrzega

  Od 24 lat podczas corocznych szczytów klimatycznych ONZ komunikuje opinii publicznej, jak i decydentom, postępujące załamywanie się modeli klimatycznych i kurczący się czas, aby tę sytuację naprawić. Naukowcy nie wiedzą, jak zatrzymać zdarzenia, które już dziś mają miejsce. Negatywny wpływ człowieka na klimat teoretycznie jest możliwy do powstrzymania za pomocą odpowiednich narzędzi, środków i technologii. Nie wiadomo jednak, ile lat zajmie odwracanie tej tendencji. Przykładem skutecznych działań jest Protokół Montrealski. Na jego podstawie zaprzestano stosowania freonu w lodówkach, klimatyzatorach i innych podobnych urządzeniach. Dzięki temu w zeszłym roku zamknęła się dziura ozonowa.
 • Ceny paliw znów pójdą do góry. Co mogą zrobić kierowcy, aby zaoszczędzić?

  Koszty związane z używaniem samochodu rosną. Ostatnio płacimy więcej przede wszystkim za paliwo, ale nie tylko. Od dwóch lat wzrastają również ceny ubezpieczeń OC i autocasco. Do tego dochodzą koszty przeglądów, wymiany płynów czy wymiany opon. Na szczęście są sposoby, aby na użytkowaniu auta trochę zaoszczędzić. Sprawdź, jak to zrobić.
 • Od grudnia wyższe ceny na stacjach paliw?

  Wprawdzie ceny ropy ustabilizowały się na dość wysokim poziomie, ale w grudniu mogą zdecydowanie wzrosnąć. To wówczas może dojść do zawarcia porozumienia pomiędzy krajami OPEC i Rosją.
 • "Prawa strona Sejmu jest czerwona ze wstydu". Parlament przegłosował nowy podatek paliwowy

  Sejm uchwalił ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Nowe prawo pozwoli m.in. na tworzenie przez samorządy stref czystego transportu w miastach. Oznacza to, że wjazd do nich samochodem z tradycyjnym napędem silnikowym może zostać ograniczony na przykład poprzez pobieranie opłat. Nowe przepisy przewidują także wprowadzenie opłaty emisyjnej od paliw i to ona wzbudza największe obawy. Opozycja twierdzi, że to oznacza dodatkowe 10 groszy na litrze więcej na stacjach. Rządzący zapewniają, że ceny nie wzrosną, bo przejmą je koncerny paliwowe. - Nowy podatek spowoduje, że Polacy więcej zapłacą za dojazd do pracy, a firmy za paliwo do swoich samochodów. To domino skończy się na lodówkach, gdzie trafią droższe produkty. Szanowni państwo, gdyby hipokryzja i kłamstwo potrafiły latać, to prawa strona sali lewitowałaby tutaj jak perski dywan, a tak jest tylko czerwona ze wstydu – powiedział Mirosław Suchoń, poseł Nowoczesnej. Poseł Kukiz’15, Łukasz Rzepecki zwrócił uwagę, że za średnią pensję można w Polsce kupić zaledwie 300 litrów paliwa, natomiast w innych europejskich krajach nawet pięć razy więcej. - Ta ustawa powinna się nazywać o nowej daninie paliwo+10 groszy, bo każdy Polak zapłaci 10 groszy więcej na stacji. Złupicie, sięgacie do kieszeni Polaków po 18 miliardów w ciągu 10 lat – stwierdził Marek Sowa z Nowoczesnej. Wojciech Zubowski z PiS przekonywał, że środki z nowego podatku zostaną przeznaczone na zwalczanie smogu i rozwój transportu niskoemisyjnego. - W tej sprawie jest jedna prawda, którą powiedział minister Suski. on rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie i powiedział. Zacytuję: To nieprawda, że paliwo zdrożeje w całej Polsce, paliwo zdrożeje tylko na stacjach benzynowych – powiedział Cezary Tomczyk z PO. (x-news)