paliwa

Artykuły - Paliwa (1208)

Filmy - Paliwa (13)

 • Total planuje do 2017 roku otworzyć w Polsce 100 stacji paliw

  Total do 2017 roku planuje otworzyć w Polsce 100 stacji paliw. Inwestycje będą realizowane głównie w południowej i zachodniej Polsce. Celem spółki jest zdobycie silnej pozycji na krajowym rynku. – Naszym celem jest posiadanie do 2017 roku 100 stacji paliw w Polsce, chcemy być marką rozpoznawalną i najczęściej wybieraną przez klientów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Magdalena Myszczyszyn, dyrektor stacji i hurtu paliw Total Polska.
 • Polska stopniowo uniezależnia się od rosyjskiego gazu

  Systematycznie z każdym dniem, miesiącem i rokiem bezpieczeństwo energetyczne Polski się poprawia, i to w kwestii zarówno dostępu do energii elektrycznej, jak i wszelkiego typu węglowodorów, czyli paliw płynnych i gazu – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.
 • Jędrzejczyk: W obszarze inwestycji Orlen ma co robić

  Obecne wydobycie firmy Orlen Upstream w Kanadzie wynosi około 8 tys. baryłek ropy naftowej dziennie - to ponad dwa razy więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. Ponadto rozwijamy detal, budujemy nowe stacje, zwiększamy sprzedaż pozapaliwową, wkrótce będzie decyzja co do budowy kolejnego bloku energetycznego w Płocku - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu ds. finansowych.
 • Szczęśniak: Współpracy między chemią a PGNiG nie będzie

  Polska nie potrafi doprowadzić do sytuacji, w której przedsiębiorstwa z tego samego łańcucha wartości będą współpracować. Konflikty, nieumiejętność zorganizowania współpracy doprowadzają do sytuacji, kiedy przedsiębiorstwa zamiast współpracować, rywalizują – mówi agencji informacyej Newseria Biznes Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw.