palenie śmieci

Artykuły - Palenie śmieci (5)

 • Druzgocący raport NIK na temat odpadów komunalnych w Polsce

  Druzgocący raport NIK na temat odpadów komunalnych w Polsce

  Jak wynika z najnowszego raportu, Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia nadzór administracji publicznej nad zagospodarowaniem odpadów komunalnych w Polsce. Opłaty za 1 Mg odpadów wzrosły od 150 zł (w 2016 r.) do 585 zł ( w 2020 r.).
 • Nie palisz śmieci w piecu, więc jesteś eko?

  Nie palisz śmieci w piecu, więc jesteś eko?

  ​53 proc. Polaków uważa, że klimat się nie ociepla, a 80 proc. nie zna pojęcia "ślad węglowy". Połowie z nas życie ekologiczne kojarzy się z wydatkami. Ekologia zagościła jednak w naszych domach i mieszkaniach poprzez oświetlenie LED czy kosze do segregowania śmieci.
 • Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Nie wszystkie przedmioty mogą być spalane w piecu. Niektórych nie wolno pozbywać się w ten sposób, gdyż są do tego przeznaczone stosowne instalacje. Uzasadnieniem dla funkcjonowania takich zakazów jest ochrona środowiska i zdrowia obywateli.
 • Porządki w ogródku: Suche liście najlepiej oddać gminie

  Porządki w ogródku: Suche liście najlepiej oddać gminie

  Mam sąsiada, który co roku jesienią w blaszanej beczce w swoim ogródku pali liście. W ten sam sposób pozbywa się również innych śmieci. W efekcie wszędzie wokół unosi się dym, nie wspomnę o zapachach. Na uwagi odpowiada, że to jego sprawa, co robi na swojej posesji. Czy rzeczywiście? Czy pozbywanie się w ten sposób odpadów jest zgodne z prawem - pyta pani Anna.
 • Wsadzą cię do więzienia za palenie śmieci!

  Wsadzą cię do więzienia za palenie śmieci!

  Ministerstwo Środowiska chce, by zanieczyszczanie środowiska było przestępstwem zagrożonym więzieniem - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".