palacz

Artykuły - Palacz (22)

 • Czy liczba palaczy tytoniu spadnie w 2020 roku?

  Czy liczba palaczy tytoniu spadnie w 2020 roku?

  W Polsce papierosy nałogowo pali 21 proc. mieszkańców kraju. Liczba osób sięgających po tytoń malała w ciągu ostatnich lat. Czy 2020 rok przyniesie kolejny spadek? 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
 • Nowy trend wśród palaczy papierosów

  Nowy trend wśród palaczy papierosów

  Od 20 maja na ternie całej Unii Europejskiej obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową. Palacze "mentoli" szukają alternatyw, a rynek stara się nadążyć za zapotrzebowaniem wśród konsumentów. W sklepach pojawiły się karty do aromatyzowania, które mogą służyć do "mentolizowania" tradycyjnych papierosów.
 • Polacy puszczają z dymem 105 tysięcy mieszkań rocznie

  Polacy puszczają z dymem 105 tysięcy mieszkań rocznie

  W bieżącym roku Polacy wydadzą na wyroby tytoniowe około 28 miliardy złotych - wynika z szacunków HRE Investments. To równowartość 105 tysięcy mieszkań. Gdyby tego było mało, to przeciętny palacz, pozbywając się nałogu, mógłby za zaoszczędzone pieniądze kupić nawet dodatkowy pokój.
 • Polskie firmy tracą miliony na palaczach. Niektórzy "przepalają" nawet miesiąc

  Polskie firmy tracą miliony na palaczach. Niektórzy "przepalają" nawet miesiąc

  Problem palenia papierosów w miejscu pracy do niedawna był bagatelizowany przez polskich pracodawców. Teraz coraz więcej firm pomaga pracownikom wyjść z nałogu.
 • Jeden papieros wystarczy, by stać się palaczem

  Jeden papieros wystarczy, by stać się palaczem

  Co najmniej dwie trzecie osób, które zapaliły jednego papierosa stają się regularnymi palaczami, chociaż tymczasowo.
 • Pracodawcy tracą miliony przez palaczy

  Pracodawcy tracą miliony przez palaczy

  Przerwa na przysłowiowego "dymka" to dla wielu pracowników nieodłączny element pracy. Jak pokazują dane Kantar Millward Brown dla Work Service 24 proc. Polaków codziennie pali papierosy w miejscu zatrudnienia. To, co jednak dla palaczy jest czymś normalnym dla pracodawców jest ogromnym obciążeniem finansowym. Każdego dnia z powodu przerw na papierosa firmy tracą blisko 31 milionów złotych. Są jednak sposoby, żeby te straty ograniczyć. Produkty alternatywne wobec papierosów czyli wyroby podgrzewające tytoń lub elektroniczne papierosy mogą znacząco zmniejszyć straty pracodawców.
 • Będą ograniczenia dla e-palaczy?

  Będą ograniczenia dla e-palaczy?

  Projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, który ma wejść w życie w II kw. 2016 r., jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Może też przynieść straty gospodarce, a e-palacze mogą wrócić do zwykłych papierosów, także pochodzących z przemytu.
 • Niemcy: Palacz musi się wyprowadzić

  Niemcy: Palacz musi się wyprowadzić

  Palacze w Niemczech wstrzymują oddech: decyzją sądu w Duesseldorfie nałogowy palacz po 40 latach musi sobie znaleźć inne mieszkanie, bo dym przeszkadzał sąsiadom. Nałogowcy boją się teraz daleko idących skutków wyroku.
 • Palacze w firmach na cenzurowanym

  Palacze w firmach na cenzurowanym

  Eksperci nie wykluczają, że przedsiębiorcy będą żądać od pracowników odpracowania wyjść na papierosa - informuje "Rzeczpospolita".
 • 12 lat więcej za picie i palenie

  12 lat więcej za picie i palenie

  Pijesz, palisz, nie ćwiczysz i źle się odżywiasz? Twój organizm może być starszy nawet o 12 lat.