Paktofonika

Artykuły - Paktofonika (34)

 • Wujek Samo Zło o Magiku: Miał problem z uzależnieniem

  Wujek Samo Zło o Magiku: Miał problem z uzależnieniem

  W programie "The Tic Talk" Wujek Samo Zło postanowił opowiedzieć o szczegółach z życia swojego znajomego, tragicznie zmarłego Magika. Zabrał m.in. głos na temat problemów z używkami rapera.
 • Zmienił polski hip hop. Magik skończyłby 40 lat

  Zmienił polski hip hop. Magik skończyłby 40 lat

  Legenda, jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy raper w kraju, założyciel kultowych po dziś dzień składów Paktofonika i Kaliber 44. Postać, która do dziś polaryzuje ludzi w środowisku hiphopowym. 18 marca Piotr Łuszcz aka Magik skończyłby 40 lat.
 • DJ Feel-x wspomina Magika w 17. rocznicę jego śmierci

  DJ Feel-x wspomina Magika w 17. rocznicę jego śmierci

  Producent Kalibra 44, DJ Feel-x postanowił wspomnieć rapera w specjalnym wpisie na Facebooku. Udostępnił też niepublikowane wcześniej nagranie.
 • Chłopak rapuje Paktofonikę na weselu. Hit sieci

  Chłopak rapuje Paktofonikę na weselu. Hit sieci

  Nagranie, w którym na imprezie weselnej jeden z chłopców rapuje przed zebranymi gośćmi utwór Paktofoniki, podbija sieć.
 • Alfabet Magika

  Alfabet Magika

  Dla większości słuchaczy hip hopu w Polsce Magik jest postacią kultową. Nie ma wątpliwości, że raper zostałby legendą również, gdyby nie postanowił skończyć ze swoim życiem w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W 15. rocznicę śmierci członka Paktofoniki warto przypomnieć sobie kilka elementów składowych, które złożyły się na jego legendę.
 • W grupie siła. 10 polskich składów rapowych, na których powrót czekają słuchacze

  W grupie siła. 10 polskich składów rapowych, na których powrót czekają słuchacze

  W czasach, gdy forsuje się indywidualności, coraz więcej raperów samodzielnie realizuje swoje wizje artystyczne, nie łącząc się w grupy z kolegami po fachu. Nie zapominajmy jednak, że w przeszłości mieliśmy sporo składów, które tworzyły historię i trzymały poziom, toteż odbiorcy z chęcią usłyszeliby od nich coś nowego. Poniżej prezentujemy dziesięć ekip, które swego czasu zawładnęły odtwarzaczami entuzjastów rapu.
 • Fejz "Na co liczę": Syn Magika rozpoczyna karierę

  Fejz "Na co liczę": Syn Magika rozpoczyna karierę

  W sieci pojawił się pierwszy teledysk Fejza (Filip Łuszcz), czyli syna zmarłego Piotra Łuszcza, znanego lepiej jako Magik. Młody raper zapowiedział również nagranie debiutanckiej płyty.
 • Tede "Lecę jak Magik": Nowy numer rapera wzbudza sporo kontrowersji

  Tede "Lecę jak Magik": Nowy numer rapera wzbudza sporo kontrowersji

  Jacek Graniecki, czyli Tede, czasami lubi wywołać trochę szumu wokół własnej osoby. Tym razem udało mu się to za sprawą odrzutu z płyty "Elliminati" pt. "Lecę jak Magik". Utwór niemal natychmiast stał się tematem numer jeden w środowisku hiphopowym.
 • Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Data 26 grudnia 2000 roku dla wielu fanów rapu w Polsce jest symboliczna. O 6:15 lider Paktofoniki i były członek Kalibra 44, Piotr "Magik" Łuszcz postanowił odebrać sobie życie. Zrobił to skutecznie, przez co polska scena hiphopowa straciła rapera, który już za życia dla niektórych był symbolem.
 • "Marcin Prokop obwieścił reaktywację Paktofoniki"

  "Marcin Prokop obwieścił reaktywację Paktofoniki"

  Znany z zespołów Paktofonika czy Pokahontaz śląski raper Rahim nie zostawia suchej nitki na polskich dziennikarzach telewizyjnych.

Filmy - Paktofonika (14)