PAIIZ

Artykuły - PAIIZ (39)

 • BPO: W Polsce może powstać 10 000 nowych miejsc pracy

  BPO: W Polsce może powstać 10 000 nowych miejsc pracy

  Firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu dominują wśród zagranicznych inwestorów nad Wisłą. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi obecnie 38 projektów dla branży BPO, które stworzyć mogą ponad 10 000 nowych miejsc pracy. Na kolejnych miejscach plasuje się motoryzacja oraz sektor IT.
 • W Polsce działalność prowadzi ponad 180 szwajcarskich przedsiębiorstw

  W Polsce działalność prowadzi ponad 180 szwajcarskich przedsiębiorstw

  Zaangażowanie firm szwajcarskich w Polsce jest znaczące i bardzo dobrze oceniane przez tamtejszych przedsiębiorców. Szwajcaria jest obecnie największym po Stanach Zjednoczonych inwestorem zagranicznym w Polsce spoza Unii Europejskiej.
 • Blisko 2000 nowych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu

  Blisko 2000 nowych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu

  Sektor outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu nie zwalnia tempa. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), pierwsze miesiące 2015 roku to zagraniczne inwestycje o łącznej wartości niemal 17 mln euro i 1968 nowych miejsc pracy.
 • Inwestycja? Zapraszamy do kraju nad Wisłą

  Ostatnie 25 lat to czas wielkich zmian w Polsce. Z ubogiego kraju za żelazną kurtyną staliśmy się siłą napędową regionu i liczącym się graczem w Europie. Zmienił się cały kraj, miasta i regiony. I o ile początkowo władze regionalne brały przykład z góry, uczyły się podejmowania ważnych decyzji od szczebla centralnego, o tyle dzisiaj wójtowie czy burmistrzowie są coraz bardziej niezależnymi i przedsiębiorczymi gospodarzami.
 • PAIiIZ: Polska centralą w Europie

  PAIiIZ: Polska centralą w Europie

  Obecny od 10 lat w Polsce sektor nowoczesnych usług biznesowych zatrudnia już około 150 tys. osób i stanowi najszybciej rozwijającą się gałąź gospodarki wynika z raportu PAIiIZ. Zdaniem analityków, potencjał tego rynku szacowany jest na jakieś 300-350 tys. miejsc pracy w przeciągu najbliższych pięciu lat.
 • Majman: Infrastruktura nie jest barierą. Problemem ciągle prawo

  Majman: Infrastruktura nie jest barierą. Problemem ciągle prawo

  Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman twierdzi, że zagraniczni inwestorzy przestali narzekać na infrastrukturę w naszym kraju. Problemem ciągle jest jednak prawo - niejasne przepisy regulujące m.in. podatki i zamówienia publiczne.
 • PAIZ: Wszyscy wprowadzają zachęty

  23 października podczas śniadania prasowego prezes PAIiIZ Sławomir Majman przedstawił raport Agencji dotyczący zachęt inwestycyjnych oferowanych przez kraje Europy Środkowo- Wschodniej. Polska w tym względzie nie zajmuje się wyrzucaniem pieniędzy przez okna.
 • Polska dołącza do wyścigu o chińskie inwestycje

  Polska dołącza do wyścigu o chińskie inwestycje

  Chińczycy spośród europejskich krajów najwięcej inwestują w Niemczech i we Francji. Polska ma także ambicje, aby znaleźć się w kręgu zainteresowania chińskich inwestorów. - Chcemy, by chińskie firmy zaangażowały się w reindustrializację Polski - mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Szczególnie zależy nam na ściąganiu do kraju nowych technologii. Drugim celem Polski jest zwiększanie eksportu do Państwa Środka.
 • Kryzys Ukraiński nie wpływa na napływ BIZ do Polski - prezes PAIiIZ

  Kryzys Ukraiński nie wpływa na napływ BIZ do Polski - prezes PAIiIZ

  Konflikt rosyjsko-ukraiński i wywołany nim kryzys polityczno-gospodarczy nie mają wpływu na napływ bezpośrednich inwestycji do Polski - poinformował PAP Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
 • PAIiIZ prognozuje wzrost wartości inwestycji zagranicznych w 2014 r.

  PAIiIZ prognozuje wzrost wartości inwestycji zagranicznych w 2014 r.

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która w ub. roku pomogła w przyciągnięciu do Polski inwestycji za ponad 900 mln euro, na 2014 r. prognozuje wzrost wartości inwestycji. Przyniosą one - podobnie jak przed rokiem - ok. 20 tys. miejsc pracy.