Fakty - owoców

Artykuły - Owoców (22)

 • Węgry: Ogromne straty w rolnictwie z powodu złej pogody

  Zbiory owoców i warzyw są w tym roku na Węgrzech o 30 proc. niższe z powodu ekstremalnych warunków atmosferycznych - informują w poniedziałek węgierskie media.
 • Odszkodowanie dla Polaków za złe traktowanie

  Odszkodowanie dla Polaków za złe traktowanie

  Dwóch studentów z Polski - Tomasz K. i Michał O. - na mocy orzeczenia sądu uzyskało odszkodowanie za złe traktowanie od szkockiego farmera, u którego pracowali latem ubiegłego roku przy zbiorze owoców - donosi "Scottish Daily Record".
 • Papież do Polaków o Wielkim Tygodniu

  Papież do Polaków o Wielkim Tygodniu

  Podczas audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI życzył Polakom "błogosławionych owoców duchowych" Wielkiego Tygodnia i radości Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Brytyjska kuchnia - love it or hate it

  Brytyjska kuchnia - love it or hate it

  Brytyjczycy są niezwykle dumnym narodem; szczycą się bogatą kulturą, osiągnięciami w sporcie i muzyce oraz fascynującą historią. Jedyna dziedzina, która do teraz wzbudza najwięcej kontrowersji i jest tak trudno zrozumiała dla innych narodowości to brytyjska kuchnia i zwyczaje żywieniowe wyspiarzy.
 • Afera gruntowa: "Każdy z nas ma Andrzeja K."

  Afera gruntowa: "Każdy z nas ma Andrzeja K."

  Czterech lat więzienia dla Piotra Ryby i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary dla Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej" w resorcie rolnictwa, zażądał w poniedziałek prokurator przed sądem. Obrońcy Ryby i sam oskarżony chcą uniewinnienia. Andrzej K. przyznał, że angażując się w sprawę odrolnienia ziemi na Mazurach popełnił błąd, ale teraz prosi o łagodny wyrok.
 • Krzywe ogórki powrócą do sklepów

  Od środy zaczyna się nowa epoka dla krzywego ogórka i bulwiastej marchewki, których dotąd nie można było sprzedawać w UE, bo nie spełniały norm dotyczących wyglądu - ogłosiła dziś z zadowoleniem Komisja Europejska.
 • Włoscy watykaniści oceniają pontyfikat Benedykta XVI

  Włoscy watykaniści oceniają pontyfikat Benedykta XVI

  Benedykt XVI nie zdołał spełnić wielu oczekiwań, związanych z jego pontyfikatem; a jego najważniejszych owoców nie można jeszcze zobaczyć - takie opinie wyrazili w rozmowie z PAP włoscy watykaniści, bardzo podzieleni w ocenie dotychczasowych osiągnięć papieża.
 • Archeologiczne badania osadu na... zębach

  Co jadali dawni Indianie w Peru? Archeolodzy sprawdzili to badając brudne, prehistoryczne zęby. Okazuje się, że niemycie zębów może przynosić korzyści... naukowe. Resztki fasoli, dyni, orzechów ziemnych i owoców pacay odkryli naukowcy w kamieniu nazębnym prehistorycznych mieszkańców doliny Nanchoc w Peru.
 • Otyłe zużywają więcej antyutleniaczy

  Dietetycy z Uniwersytetu w Newcastle zauważyli, że otyłe dzieci szybciej zużywają przeciwutleniacze z warzyw i owoców (Obesity).
 • Chcą fundować owoce za 500 mln euro rocznie

  Chcą fundować owoce za 500 mln euro rocznie

  Aż 500 mln euro Unia Europejska powinna wydawać rocznie ze swego budżetu na bezpłatne dostarczanie owoców i warzyw do szkół - zaproponowali eurodeputowani.