owoców

Artykuły - Owoców (282)

 • Komisja Rolnictwa: Produkcja owoców miękkich jest nieopłacalna

  Komisja Rolnictwa: Produkcja owoców miękkich jest nieopłacalna

  - W 2017 r. wzrosły ceny skupu wszystkich owoców miękkich, poprawiła się opłacalność ich produkcji - poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa wiceminister Jacek Bogucki. Jednak zdaniem rolników, ceny skupu owoców w tym roku były nadal zbyt niskie, by pokryć koszty uprawy.
 • Rosjanie zniszczyli 350 kg polskich owoców

  Rosjanie zniszczyli 350 kg polskich owoców

  Rosyjskie służby fitosanitarne zniszczyły ponad 350 kg. polskich owoców i warzyw. Kontrabandę wykryto na jednym z moskiewskich rynków. Od dwóch lat obowiązuje rosyjskie embargo na produkty spożywcze z krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski.
 • Rosja zagroziła Polsce embargiem na import owoców i warzyw

  Rosja zagroziła Polsce embargiem na import owoców i warzyw

  Rosja może zakazać importu owoców i warzyw z Polski z powodu ryzyka napływu niebezpiecznych i reeksportowanych produktów - poinformowała agencja ITAR-TASS. Strona polska nie ma oficjalnych informacji w tej sprawie.
 • Rosjanie grożą palcem: Polskie warzywa i owoce z pestycydami

  Rosjanie grożą palcem: Polskie warzywa i owoce z pestycydami

  Rosjanie zakwestionowali jakość 448 ton importowanych owoców i warzyw, w tym m.in. polskich gruszek, kapusty pekińskiej i brokułów. Zdaniem tamtejszych służb fitosanitarnych, w partiach tych towarów przekroczone zostały normy zawartości pestycydów i azotanów.
 • Trzęsiemy światowym rynkiem porzeczek

  Trzęsiemy światowym rynkiem porzeczek

  Jest branża, w której od Polaków zależą światowe ceny. To czarna porzeczka, eksportowana w przetworzonej formie zagęszczonego soku lub mrożonych owoców - informuje "Puls Biznesu".
 • Skup malin ruszył z niskimi cenami

  Skup malin ruszył z niskimi cenami

  Na Lubelszczyźnie rozpoczęły się zbiory malin. Zakłady przetwórcze zaoferowały plantatorom na początku skupu ok. 2 zł za kilogram owoców. - Taka cena nie pokrywa kosztów produkcji - powiedział Marian Smentek ze Związku Sadowników RP.
 • Polskie owoce robią furorę i zdobywają zagraniczne rynki

  Polskie owoce robią furorę i zdobywają zagraniczne rynki

  Polscy sadownicy opanowują rynek rosyjski i innych państw zza wschodniej granicy. Wchodzą też do Europy Zachodniej i przygotowują się do ekspansji do krajów azjatyckich i północnej Afryki. Wciąż jednak zmagają się z problemem sprzedaży owoców zakładom przetwórczym poniżej kosztów produkcji.
 • Tarninówka

  Tarninówka

  Przygotowywana późną jesienią.
 • Masowy odwrót Polaków od ziemniaka

  Masowy odwrót Polaków od ziemniaka

  Kupują za dużo, nie wiedzą jak przechowywać, nie zauważają gdy gniją. To najczęstsze przyczyny wyrzucania przez Polaków owoców i warzyw. Wg najnowszych badań Federacji Polskich Banków Żywności, przygotowanych z okazji Światowego Dnia Żywności, warzywa i owoce są jednym z 5 najczęściej wyrzucanych produktów. Dane Eurostatu sytuują Polskę na 5 pozycji Państw marnujących najwięcej jedzenia. Rocznie marnujemy ok. 9 mln ton żywności!
 • Krach na rynku warzyw, trudne czasy na owocach

  Krach na rynku warzyw, trudne czasy na owocach

  W tym roku owoce, jabłka, śliwki i gruszki będą tańsze niż w 2010 r. - poinformowała PAP Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Ceny owoców są o 15-35 proc. niższe w porównaniu z cenami z zeszłego roku - wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów Warszawskiego Rolno-Spożywczy Rynku Hurtowego w Broniszach.