Fakty - owoce

Artykuły - Owoce (24)

 • "Fakt": Myjcie owoce kupione przy drodze

  "Fakt": Myjcie owoce kupione przy drodze

  W swoim czwartkowym wydaniu "Fakt" przyjrzał się owocom kupowanym od przydrożnych sprzedawców. Jak alarmuje gazeta, na takich owocach często znajdują się larwy tasiemców bąblowcowych.
 • Rosja znosi embargo na warzywa i owoce z Polski

  Rosja znosi embargo na warzywa i owoce z Polski

  Polska może wznawiać od jutra eksport warzyw i owoców do Rosji - poinformowała Komisja Europejska. Bruksela i Moskwa porozumiały się w sprawie zniesienia rosyjskiego embarga na import warzyw i owoców z Unii Europejskiej. Zostało ono wprowadzone w związku z wybuchem epidemii e.coli.
 • Czy wiesz, co kupujesz?

  Czy wiesz, co kupujesz?

  Wielu z nas, stojąc przed sklepową półką, wybiera produkty, kierując się ich ceną. Czy kiedykolwiek pomyśleliśmy o tym, że podjęta przez nas decyzja może mieć wpływ na życie innych ludzi?
 • W.Brytania: Cięcia będą trudne, ale dadzą owoce

  W.Brytania: Cięcia będą trudne, ale dadzą owoce

  Brytyjski premier David Cameron powiedział, że cięcia wydatków publicznych będą trudne, ale w dłuższej perspektywie ich owocem będzie wzrost gospodarczy, inwestycje, miejsca pracy i większe przychody ludności. Na zjeździe torysów wezwał rodaków "do broni".
 • Papież: Niech spotkanie Chin z chrześcijaństwem przyniesie owoce

  Papież: Niech spotkanie Chin z chrześcijaństwem przyniesie owoce

  Benedykt XVI wyraził pragnienie, by "spotkanie" Chin z chrześcijaństwem przyniosło "obfite owoce". Papież mówił o tym w sobotę Watykanie podczas spotkania w okazji 400-lecia śmierci jezuickiego misjonarza księdza Matteo Ricciego, który pracował w Chinach.
 • Z piekła do raju

  Z piekła do raju

  SMS-y spod gruzów, strach przed epidemią i wszechobecna bieda, ale równocześnie uśmiechnięci, życzliwi ludzie. To obrazek, który zabieram ze sobą z Port-au-Prince. Czy wkrótce świat znowu zapomni o Haiti? - zastanawiam się w drodze z piekła do raju.
 • Milczący krzyk dla życia

  Od pierwszego do ostatniego, 9. Marszu dla Życia, minie 266 dni, dokładnie tyle, ile trwa rozwój dziecka w łonie matki. - Nie ma przypadków - zapewnia Ewa Grześkowiak, współorganizatorka tej niezwykłej inicjatywy, której kulminacja nastąpi pod Poznańskimi Krzyżami już 22 listopada.
 • W Rzymie turystów oszukuje się na każdym kroku

  W Rzymie turystów oszukuje się na każdym kroku

  Zagraniczni turyści w Rzymie są oszukiwani niemal na każdym kroku; kiedy zamawiają kawę w barze, jadą taksówką czy kupują owoce - ostrzegł w niedzielę dziennik "La Repubblica".
 • Dobre zwyczaje żywieniowe zagładą dla W. Brytanii?

  Dobre zwyczaje żywieniowe zagładą dla W. Brytanii?

  Brytyjczycy są zachęcani do zmiany nawyków żywieniowych. Pięć porcji owoców lub warzyw dziennie ma wg lekarzy zapewnić zdrowie. Gdyby każdy posłuchał tych cennych rad, nikt nie chciałby już wyjechać do Wielkiej Brytanii, która w zamian za zielone łąki, pastwiska i parki, oferowałaby wielkie połacie ziemi przykryte folią, pod którą dojrzewałyby owoce - czytamy na stronach news.bbc.co.uk.
 • Wrogie owoce wywołały szok. Ale na szczęście...

  Rzekomo izraelskie pomarańcze znanej marki "Jaffa Sweetie", które w ostatnim czasie pojawiły się na irańskim rynku, okazały się - chińskimi podróbkami. Pojawienie się owoców wywołało w Iranie szok, gdyż Izrael uznawany jest przez Teheran za wroga numer jeden. Obydwa kraje nie utrzymują żadnych kontaktów, nie ma też mowy o wymianie handlowej.