ospa

Artykuły - Ospa (50)

 • Czy szczepić przeciwko ospie?

  Czy szczepić przeciwko ospie?

  Chciałabym zaszczepić córeczkę przeciwko ospie wietrznej, ale słyszałam, że po tym szczepieniu objawy alergii mogą się nasilić. Monika ma atopowe zapalenie skóry i boję się, że stan jej skóry jeszcze bardziej się pogorszy. Co robić?
 • Ospa atakuje!

  Ospa atakuje!

  Wczesna wiosna to pora, kiedy wśród dzieci obserwuje się wzrost zachorowań na ospę wietrzną.
 • Prawda i mity o ospie

  Prawda i mity o ospie

  Wbrew obiegowym opiniom choroba ta często nie kończy się na kilku krostkach i może wywołać poważne komplikacje. Poznaj fakty i mity na jej temat, by prawidłowo pielęgnować chorego maluszka.
 • Gdy smyk ma ospę

  Gdy smyk ma ospę

  Słyszałam, że obecnie, gdy dziecko choruje na ospę, postępuje się inaczej, niż kilkanaście lat temu. Jak zatem prawidłowo należy dbać o chorego maluszka?
 • Odnaleziono kolejne nieprawidłowo przechowywane substancje

  Odnaleziono kolejne nieprawidłowo przechowywane substancje

  Jakiś czas temu w jednym z magazynów odnaleziono fiolki zawierające ospę. Po tym zdarzeniu Narodowe Instytuty Zdrowia USA dokonały inwentaryzacji laboratoriów, w trakcie której odkryto kolejne niebezpieczne substancje.
 • Leczymy ospę wietrzną

  Leczymy ospę wietrzną

  Czy wiesz, jak według najnowszych zaleceń postępować z maluchem chorym na wiatrówkę? Jeśli nie, koniecznie sprawdź, co radzi nasz ekspert. W ostatnich tygodniach notuje się coraz więcej przypadków tej choroby.
 • RMF24: Ospa na porodówce. Wstrzymano przyjęcia

  RMF24: Ospa na porodówce. Wstrzymano przyjęcia

  Szpital Miejski w Częstochowie nie przyjmuje kobiet na porodówkę. Powodem jest wirus ospy. Po wypisaniu ostatniej pacjentki, oddział zostanie odkażony. Do tego czasu kobiety są kierowane do innych placówek.
 • Supernowoczesne laboratorium do walki z chorobami

  Supernowoczesne laboratorium do walki z chorobami

  Radzieccy uczeni zostawili po sobie nie tylko bezpańskie składowiska materiałów radioaktywnych, ale również patogeny wykorzystywane do produkcji broni biologicznej. Czy powstające w Kazachstanie supernowoczesne laboratorium zajmie się ich neutralizacją i pomoże tamtejszej ludności w walce ze śmiertelnym zagrożeniem?
 • Kwarantanna na lubelskiej porodówce przedłużona. Ospa wciąż sieje postrach

  Przyjęcia na porodówkę, patologię ciąży i położnictwo wciąż wstrzymane. Dyrekcja szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie zdecydowała się przedłużyć kwarantannę na tych oddziałach, po tym jak w zeszłym tygodniu jedna z pacjentek zachorowała na ospę wietrzną.
 • Śmierć małej Agnieszki - zarzuty dla rodziców

  Zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia postawiła Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) rodzicom 4-miesięcznej Agnieszki, która zmarła w środę z powodu nieleczonej ospy.