Oslo

Artykuły - Oslo (297)

Filmy - Oslo (7)

 • Niecodzienny gość na skoczni w Oslo. Był pod ogromnym wrażeniem. Wideo

  Na skoczni w Oslo pojawił się znany aktor i mistrz sztuk walki Chuck Norris. Legendę kina oprowadzała norweska skoczkini Maren Lundby. Zdjęcia z tej wizyty pojawiły się w mediach społecznościowych.
 • Nurkowanie na śmierć. Ten konkurs mrozi krew

  Rzucają się w powietrze, po czym lądują z pluskiem – norweski sport „nurkowania na śmierć” przyciąga dziesiątki śmiałków. – W rzeczywistości, dods („nurkowanie na śmierć” – przyp. red.) zaczęło się w latach 70. w Oslo, tutaj, w Frognerbadet, jako konkurs na popis przed dziewczynami. Skaczesz z dziesięciu metrów, musisz zrobić kształt litery X i zakończyć w kuli armatniej lub kształcie litery U – opisuje zawody Paul Rigault, jeden z organizatorów konkursu. Z kolei Miriam Hamberg, „mistrzyni świata” w kategorii kobiet w 2018 i 2019 r. tłumaczy, że skacze, bo idzie w ślady starszych braci. – Moi bracia zawsze to robili, a ja zawsze ich naśladowałam. Nigdy nie chciałam być gorsza, a oni powtarzali: „zrób to, możesz, możesz, możesz”, no więc jestem tutaj.
 • Piotr Żyła po zwycięstwie w Oslo

  Nasz bohater z właściwym sobie wdziękiem skomentował swoją pierwszą wygraną w konkursie PŚ. - Siadłem na belkę, wyskładałem się, jak umiem, a reszty... w sumie nie pamiętam.
 • Polka jedzie do Oslo po nagrodę Nobla!

  Ilona Zielkowska, studentka Uniwersytetu Gdańskiego, wygrała organizowany przez Unię Europejską konkurs i została włączona do oficjalnej delegacji Parlamentu Europejskiego na ceremonię wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla dla UE. Polka pojechała do Oslo wraz z przedstawicielami najwyższych unijnych władz. A co sądzi o idei zjednoczonej Europy? - Wyznaję pogląd Charlesa de Gaulle'a, w myśl którego Europa powinna być wspólnotą narodów - mówi Ilona.