Oskar

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Oskar (Film (1967)[Oscar] Reż.Edouard Molinaro) ,

Artykuły - Oskar (41)

 • Kostrzewa: Biznesowy oskar otwiera wiele drzwi

  Kostrzewa: Biznesowy oskar otwiera wiele drzwi

  Część dużych polskich przedsiębiorców czeka wciąż na odkrycie i naszym celem jest pokazywanie właśnie tych, których warto naśladować - mówi Wojciech Kostrzewa, przewodniczący kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu, który liczy także, że nowy rząd Mateusza Morawieckiego zmniejszy skalę niepewności wśród przedsiębiorców.
 • Amerykanie pozwali polskich twórców o nazwę nagrody "Ludowe Oskary"

  Amerykanie pozwali polskich twórców o nazwę nagrody "Ludowe Oskary"

  Kancelaria reprezentująca w Polsce Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej pozwała Stowarzyszenie Twórców Ludowych za wręczanie nagród "Ludowy Oskar". Akademia zastrzegła nazwę "Oscar" i domaga się zmiany nazwy polskiej nagrody. Proces ruszy w lipcu.
 • Seksbomba do której wzdychali nasi ojcowie i dziadkowie

  Seksbomba do której wzdychali nasi ojcowie i dziadkowie

  Gdy się poznali, miała 15 lat i była jedną z wielu ślicznych dziewcząt, które marzyły o lepszym życiu i sławie. Ubrana w sukienkę uszytą z zasłonki, w za dużych, pomalowanych białą farbą butach nie wyglądała jak przyszła gwiazda. Jednak Carlo Ponti, wpływowy producent filmowy, nigdy się nie mylił. Tak rozpoczęła się ich współpraca i... zakazana miłość, która zgorszyła Watykan.
 • Miejsca, które budzą zachwyt cudzoziemców

  Miejsca, które budzą zachwyt cudzoziemców

  Często nie zdajemy sobie sprawy, w jak ciekawym kraju mieszkamy. O jego atrakcjach wiedzą za to obcokrajowcy i ciągną do nas tłumnie. Co im się podoba najbardziej?
 • Spór o Ludowe Oskary. Jest szansa na porozumienie

  Jest szansa na porozumienie w sprawie nazwy nagrody przyznawanej przez stowarzyszenie - twierdzą Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Jednocześnie zastrzegają, że jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek przesądzać.
 • Twórcy zbierają podpisy w obronie "Ludowych Oskarów"

  Stowarzyszenie Twórców Ludowych i reprezentująca je kancelaria adwokacka zbierają w internecie podpisy pod petycją w obronie "Ludowych Oskarów". Zmiany nazwy tej nagrody, która jest przyznawana twórcom ludowym, żąda Amerykańska Akademia Filmowa.
 • Przegląd filmów Milosza Formana w stolicy

  Przegląd filmów Milosza Formana w stolicy

  Uhonorowany dwoma Oscarami za reżyserię czeski mistrz kina Milosz Forman kończy w sobotę 80 lat. Z tej okazji polska Filmoteka Narodowa organizuje w kinie Iluzjon w Warszawie, w dniach 18-25 lutego, przegląd jego wybranych dzieł.
 • Nowy film Holland we wrześniu w stolicy

  We wrześniu w kinie Kultura w Warszawie będzie można zobaczyć - z wyprzedzeniem - nowy obraz Agnieszki Holland "W ciemności", który jest polskim kandydatem do Oscara 2012. Do szerokiej dystrybucji kinowej w całym kraju film trafi w styczniu.
 • Spóźniona polska premiera

  Spóźniona polska premiera

  22 października na ekrany polskich kin wejdzie film w reżyserii Tomasa Alfredsona "Pozwól mi wejść". Ekranizacja szwedzkiej produkcji oparta jest na bestsellerowej powieści Johna Ajvide Lindqvista, okrzykniętego "drugim Stephenem Kingiem".