InteriaTV - Oscar Pistorius

Filmy - Oscar Pistorius (3)

  • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

    Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
  • Pistorius skazany na 6 lat więzienia

    Oscar Pistorius, jeden z najbardziej znanych niepełnosprawnych sportowców na świecie, został skazany przez sąd w RPA na sześć lat więzienia za zabójstwo swojej dziewczyny w 2013 roku. Pistoriusowi wstępnie groziła kara 15 lat pozbawienia wolności.
  • Ruszył proces Oscara Pistoriusa

    27-letni biegacz odpowie przed sądem za zamordowanie swojej narzeczonej, modelki Reevy Steenkamp. Wszystko odbędzie się na oczach milionów widzów. Proces będzie transmitować radio i telewizja. Media są na to dobrze przygotowane, co widać na nagraniu. Dodajmy, że na sali rozpraw jest między innymi matka zastrzelonej dziewczyny. Oscar Pistorius, któremu we wczesnym dzieciństwie amputowano obie nogi i który od tamtej pory używa protez, zyskał sławę jako lekkoatleta uczestniczący zarówno w paraolimpiadzie, jak i w igrzyskach olimpijskich. Prokuratura twierdzi, że 14 lutego 2013 roku biegacz zabił swoją dziewczynę celowo, a bezpośrednią przyczyną miała być kłótnia pary. Sam lekkoatleta nie przyznaje się do winy, argumentując, że omyłkowo wziął dziewczynę za włamywacza. Reprezentantowi RPA - uczestnikowi igrzysk w Londynie i Pekinie - grozi co najmniej 25 lat pozbawienia wolności.