Sport - Oscar Pistorius

Artykuły - Oscar Pistorius (96)

 • Skazany za morderstwo Pistorius złożył apelację do Sądu Konstytucyjnego

  Skazany za morderstwo Pistorius złożył apelację do Sądu Konstytucyjnego

  Były mistrz paraolimpijski Oscar Pistorius z Republiki Południowej Afryki złożył apelację od wyroku skazującego go na 13 lat i 5 miesięcy więzienia za zamordowanie swojej partnerki Reevy Steenkamp. 24 listopada karę nałożył na sportowca Najwyższy Sąd Apelacyjny.
 • Oscar Pistorius ranny po bójce w więzieniu

  Oscar Pistorius ranny po bójce w więzieniu

  Oscar Pistorius, który odsiaduje wyrok za zamordowanie swojej partnerki, pobił się z innym więźniem. Słynnym paraolimpijczyk został ranny.
 • Oscar Pistorius posiedzi dłużej w więzieniu za morderstwo

  Oscar Pistorius posiedzi dłużej w więzieniu za morderstwo

  Najwyższy Sąd Apelacyjny w Republice Południowej Afryce zwiększył do 13 lat i 5 miesięcy karę więzienia nałożoną na Oscara Pistoriusa. Poruszający się na protezach były lekkoatleta w ubiegłym roku dostał sześcioletni wyrok za zamordowanie swojej partnerki Reevy Steenkamp.
 • Oskar Pistorius. Sąd 3 listopada zajmie się kolejną apelacją ws. paraolimpijczyka

  Oskar Pistorius. Sąd 3 listopada zajmie się kolejną apelacją ws. paraolimpijczyka

  Najwyższy Sąd Apelacyjny w RPA 3 listopada wysłucha argumentów prokuratury, domagającej się ponownego rozpatrzenia sprawy Oscara Pistoriusa. Poruszający się na protezach były lekkoatleta w ubiegłym roku został skazany na sześć lat więzienia za zamordowanie swojej partnerki.
 • Oscar Pistorius przeniesiony do innego więzienia

  Oscar Pistorius przeniesiony do innego więzienia

  Skazany na sześć lat za zamordowanie swej partnerki były lekkoatleta Oscar Pistorius z Republiki Południowej Afryki został przeniesiony do bardziej odpowiedniego więzienia dla niepełnosprawnych - poinformowała francuska agencja AFP.
 • W sprawie Oscara Pistoriusa apelacja prokuratury odrzucona

  W sprawie Oscara Pistoriusa apelacja prokuratury odrzucona

  Sędzia Thokozile Masipa odrzuciła w piątek apelację prokuratury stanowej RPA w sprawie znanego, niepełnosprawnego lekkoatlety i paraolimpijczyka Oscara Pistoriusa, skazanego na sześć lat pozbawienia wolności za zabójstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.
 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
 • Prokuratora w RPA będzie apelować o zmianę wyroku Oscara Pistoriusa

  Prokuratora w RPA będzie apelować o zmianę wyroku Oscara Pistoriusa

  Prokuratora w RPA będzie apelować o zmianę wyroku dla znanego niepełnosprawnego lekkoatlety i paraolimpijczyka Oscara Pistoriusa. W jej opinii sześć lat pozbawienia wolności za morderstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp jest "szokująco pobłażliwe".
 • Oscar Pistorius może wystąpić na paraolimpiadzie w 2020 roku

  Oscar Pistorius może wystąpić na paraolimpiadzie w 2020 roku

  Skazany na początku tego tygodnia na sześć lat więzienia Oscar Pistorius, może wystąpić na paraolimpiadzie w 2020 roku. Szef południowoafrykańskiej federacji – Tubby Reddy przyznał, że nie będzie miał z jego udziałem żadnego problemu.
 • Oscar Pistorius usłyszał wyrok Sądu Najwyższego

  Oscar Pistorius usłyszał wyrok Sądu Najwyższego

  Sześć lat pozbawienia wolności - to wyrok Sądu Najwyższego RPA na niepełnosprawnego lekkoatletę Oscara Pistoriusa za morderstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.

Filmy - Oscar Pistorius (7)

 • Pistorius skazany na 6 lat więzienia

  Oscar Pistorius, jeden z najbardziej znanych niepełnosprawnych sportowców na świecie, został skazany przez sąd w RPA na sześć lat więzienia za zabójstwo swojej dziewczyny w 2013 roku. Pistoriusowi wstępnie groziła kara 15 lat pozbawienia wolności.
 • Tak wyglądała cela Oskara Pistoriusa

  W czwartek każdy śmiałek miał możliwość zwiedzić celę w więzieniu w Pretorii, w której rok kary za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej narzeczonej Reevy Steenkamp spędził były lekkoatleta Oscar Pistorius. W przeciwieństwie do wcześniejszych informacji medialnych, nie był to pięciogwiazdkowy areszt, tylko standardowy, południowoafrykański ośrodek karny z pomieszczeniem o małym oknie i wspólnej toalecie dla więźniów z całego piętra. Jedynie wanna została przystosowana specjalnie dla Pistoriusa, jednak było to spowodowane wyłącznie jego niepełnosprawnością. Źródło: CNN Newsource/x-news
 • Oscar Pistorius dobrze bawi się w areszcie domowym

  Uśmiechnięty od ucha do ucha, robiący selfie z równie rozbawionym kolegą. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia Oscara Pistoriusa z aresztu domowego, do którego ostatnio został przeniesiony. Będzie tam odbywał resztę kary za nieumyślne spowodowanie śmierci Reevy Steenkamp. źródło: X-news
 • Rzeczniczka rodziny Pistoriusa: Kara nie została anulowana ani skrócona

  - Trzeba podkreślić, że wyrok Oscara ani nie został anulowany, ani skrócony. On teraz wchodzi w kolejną fazę odbywania kary i będzie przestrzegał ścisłych warunków aresztu domowego. Rodzina będzie wspierać Oscara przez pozostały okres trwania kary. Możemy zapewnić, że Pistorius podporządkuje się do warunków, w jakich spędzi resztę wyroku - tak skomentowała wyjście Oscara Pistoriusa z więzienia rzeczniczka rodziny lekkoatlety Anneliese Burgess. CNN Newsource/x-news
 • Oscar Pistorius przeniesiony do aresztu domowego

  Oscar Pistorius opuścił więzienie i został przewieziony do aresztu domowego.
 • Tak wygląda życie Oscara Pistoriusa za kratami

  Oscar Pistorius nie trafi z celi więziennej do aresztu domowego. Według Ministerstwa Sprawiedliwości RPA podjęta w czerwcu decyzja była "przedwczesna i nie miała podstawy prawnej", bo powinna zapaść ewentualnie dopiero po dziesięciu, a nie po ośmiu miesiącach odsiadki. Niepełnosprawny biegacz został rok temu skazany na 5 lat więzienia za "nieumyślne spowodowanie śmierci" swojej narzeczonej, którą śmiertelnie postrzelił przez drzwi łazienki. Jak tłumaczył wziął ją za włamywacza. Pistorius pozostanie więc na razie w zakładzie karnym w Pretorii, gdzie - jak wynika z informacji osób, które mają z nim kontakt - nie może narzekać na brak komfortu. Źródło: CNN Newsource/x-news
 • Ruszył proces Oscara Pistoriusa

  27-letni biegacz odpowie przed sądem za zamordowanie swojej narzeczonej, modelki Reevy Steenkamp. Wszystko odbędzie się na oczach milionów widzów. Proces będzie transmitować radio i telewizja. Media są na to dobrze przygotowane, co widać na nagraniu. Dodajmy, że na sali rozpraw jest między innymi matka zastrzelonej dziewczyny. Oscar Pistorius, któremu we wczesnym dzieciństwie amputowano obie nogi i który od tamtej pory używa protez, zyskał sławę jako lekkoatleta uczestniczący zarówno w paraolimpiadzie, jak i w igrzyskach olimpijskich. Prokuratura twierdzi, że 14 lutego 2013 roku biegacz zabił swoją dziewczynę celowo, a bezpośrednią przyczyną miała być kłótnia pary. Sam lekkoatleta nie przyznaje się do winy, argumentując, że omyłkowo wziął dziewczynę za włamywacza. Reprezentantowi RPA - uczestnikowi igrzysk w Londynie i Pekinie - grozi co najmniej 25 lat pozbawienia wolności.