Muzyka - orzeł

Artykuły - Orzeł (4)

 • Orzeł wylądował na szczycie

  Orzeł wylądował na szczycie

  Amerykańscy softrockowcy z The Eagles po raz pierwszy na szczycie brytyjskiej listy bestsellerów.
 • "Mamy swój specyficzny klimat"

  "Mamy swój specyficzny klimat"

  Fenomen to warszawska grupa hiphopowa, którą istnieje od 1997 roku. Tworzą ją: Ekonom, Dżółf, Ziaja i Mazsa. Ten ostatni odpowiedzialny jest za warstwę muzyczną utworów. Czasem pomagają mu w tym Ekonom i Ziaja, a gościnnie Noon z Grammatika i Hao. Pod koniec roku 2000 zespołem zainteresowała się wrocławska wytwórnia Blend Records, co zaowocowało podpisaniem umowy na wydanie debiutanckiego albumu "Efekt" (2001)
 • "Stalowy orzeł i czarne słońce"

  "Stalowy orzeł i czarne słońce"

  Niemiecka grupa Primal Fear, dowodzona przez Ralfa Scheepersa (byłego wokalistę Gamma Ray) i basistę Mata Sinnera (również lidera formacji Sinner), to chyba jedyna debiutująca pod koniec lat 90. formacja, która może realnie zagrozić heavymetalowym gigantom, takim jak Helloween, Gamma Ray czy Blind Guardian. A jeśli nie zagrozić, to już na pewno dołączyć na stałe do ich grona, co udowadnia album "Black Sun", który ukazał się nakładem niemieckiej firmy Nuclear Blast. O ptakach, nie najlepszej kondycji rodzaju ludzkiego i prawdziwej miłości do prawdziwego heavy metalu, z Ralfem Scheepersem rozmawiał Jarosław Szubrycht.
 • " Bogactwo jest niczym"

  " Bogactwo jest niczym"

  Rock'n'Rolf, znany również pod bardziej swojsko brzmiącym nazwiskiem Rolf Kasparek, przewodzi od niemal dwudziestu lat bandzie heavymetalowych piratów, którzy dzięki takim płytom, jak "Under Jolly Roger" czy "Port Royal" dochrapali się miana klasyków gatunku. Czas mija, a Running Wild wciąż jest taki sam, wciąż proponuje fanom metalu nieskomplikowane, ale porywające hymny - raz opiewające przygody wilków morskich, łupiących kupców pod piracką banderą, to znów odkurzające najciekawsze karty historii naszego kontynentu. Płyta "The Brotherhood", wydana w 2002 roku, nie odbiega od raz sprawdzonego schematu, nie zawiedzie więc wiernych fanów grupy. Z Rock'n'Rolfem, zawodowym muzykiem i historykiem-hobbystą, rozmawiał Jarosław Szubrycht.