orzechy

Artykuły - Orzechy (86)

 • Jedzenie migdałów obniża ryzyko chorób serca

  Jedzenie migdałów obniża ryzyko chorób serca

  Codzienna porcja migdałów pozwala zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o 32 proc. Takie wnioski płyną z najnowszych badań naukowców z londyńskiego King's College.
 • Pistacje - inwestycja w zdrowie i urodę

  Pistacje - inwestycja w zdrowie i urodę

  Są bogatym źródłem białka, witamin i minerałów. Poza tym zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki przeciwutleniaczy. Uwzględnienie pistacji w diecie jest zatem inwestycją w zdrowie i urodę.
 • Sześć produktów bogatych w zdrowe tłuszcze

  Sześć produktów bogatych w zdrowe tłuszcze

  Tłuszcz to składnik diety okryty złą sławą. Osoby odchudzające się z reguły unikają go w obawie przed przybraniem na wadze. Niesłusznie. Bo w rzeczywistości zbilansowana dieta bez tego makroskładnika obyć się nie może.
 • Najzdrowsza przekąska na świecie

  Najzdrowsza przekąska na świecie

  Chcesz dbać o zdrowie? Zjedz garść orzechów. To zdrowa przekąska między większymi posiłkami lub też dodatek do sałatki.
 • Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Owoce i warzywa kuszą nas smakiem, aromatem i intensywnymi kolorami. Sprawdź, co zrobić, by także maluch je polubił i czerpał z nich to, co najlepsze.
 • Orzechy mogą poprawiać sprawność seksualną

  Orzechy mogą poprawiać sprawność seksualną

  Spożywanie 60 gramów orzechów dziennie poprawia sprawność seksualną mężczyzn - przekonują hiszpańscy badacze na łamach pisma "Nutrients".
 • Jedzenie orzechów wspiera rozwój neuronalny płodu

  Jedzenie orzechów wspiera rozwój neuronalny płodu

  Dzieci kobiet spożywających w pierwszym trymestrze ciąży duże ilości orzechów charakteryzują się lepszym rozwojem neuronalnym w wieku 18 miesięcy, 5 i 8 lat – wynika z badania opublikowanego na łamach „European Journal of Epidemiology”.
 • Orzechy pekan mogą pomóc w utrzymaniu kondycji serca

  Orzechy pekan mogą pomóc w utrzymaniu kondycji serca

  Orzechy pekan to nie tylko pyszna przekąska, ale także źródło wielu wartościowych składników. W najnowszych badaniach stwierdzono, że regularne spożywanie orzechów pekan może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych u osób z cukrzycą i nadwagą.
 • Migdały. Prawdy i mity

  Migdały. Prawdy i mity

  ​Na temat migdałów narosło wiele mitów. Szczególnie w kwestii ich szkodliwych właściwości. Tymczasem, te zaliczane do orzechów nasiona mają mnóstwo zdrowotnych właściwości. Są nawet zalecane dla kobiet w ciąży i przy odchudzaniu. Przyjrzymy się im bliżej.
 • Zdrowa przekąska dla małych i dużych

  Zdrowa przekąska dla małych i dużych

  ​Makadamia to niezwykłe australijskie drzewo, którego orzechy uważane są obecnie za jeden z najzdrowszych pokarmów. Czy w tym powszechnym przekonaniu kryje się ziarno prawdy oraz czy orzechy mogą jeść kobiety w ciąży i małe dzieci?

Filmy - Orzechy (29)

 • Amerykańska wiewiórka ma duży apetyt i niesamowite zdolności magazynowe

  Niewiarygodne, ile może pomieścić w pyszczku ta wiewiórka. W Ameryce Północnej, która jest jej naturalnym terenem występowania, nazywa się ją "chipmunk". Pomimo dzielącego je oceanu, chipmunk pochodzi z tej samej rodziny, co nasze, rodzime wiewiórki. Zobaczcie, jak duży ma apetyt.
 • Dziewięć najzdrowszych rodzajów orzechów

  Orzechy są nie tylko pyszną przekąską, ale również cennym źródłem wielu witamin. Mimo wysokiej zawartości tłuszczy i dużej kaloryczności, bardzo pozytywnie wpływają między innymi na pracę mózgu oraz zmniejszają ryzyko zachorowań na cukrzycę czy niektóre choroby nowotworowe. Które rodzaje są dla nas najzdrowsze? (Cover Video/x-news)
 • 9 najzdrowszych rodzajów orzechów

  Orzechy są nie tylko pyszną przekąską, ale również cennym źródlem wielu witamin. Mimo wysokiej zawartości tłuszczy i dużej kaloryczności, bardzo pozytywnie wpływają między innymi na pracę mózgu oraz zmniejszają ryzyko zachorowań na cukrzycę czy niektóre choroby nowotworowe. Które rodzaje są dla nas najzdrowsze? (Cover Video/x-news)
 • Kuchnia orzechowa Andrzeja Polana. Co przygotował?

  W kuchni Andrzeja Polana królowały orzechy. Kucharz podpowiedział jak zrobić orzechy laskowe w karmelu z serem camembert. Podzielił się również przepisem na ciasto orzechowe z gruszkami, zupę porową ze skwarkami orzechowymi oraz makaron z orzechami. (Dzień Dobry TVN/x-news)