Orangutan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
orangutan ,

Artykuły - Orangutan (5)

 • 50. urodziny najstarszego orangutana na świecie

  Orangutan sumatrzański imieniem Major, uznawany za najstarszego przedstawiciela gatunku na świecie, obchodził we wtorek swoje 50. urodziny w zoo w La Boissiere du Dore w departamencie Loary Atlantyckiej na zachodzie Francji.
 • Orangutan najbliższym krewnym człowieka?

  Orangutan najbliższym krewnym człowieka?

  Zła wiadomość dla wszystkich, którzy - wprawdzie z trudem - ale jednak przyzwyczaili się do myśli, że szympans jest naszym najbliższym krewnym. Opublikowane właśnie doniesienia naukowców z Pittsburgha i Buffalo sugerują, że to jednak nie szympans, a? orangutan.
 • Orangutan najlepszym ekspertem

  Orangutan najlepszym ekspertem

  Wśród piłkarskich ekspertów norweskich gazet, radia i telewizji typujących kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek norweskiej ligi najlepszym po 25 kolejkach był anonimowy obstawiacz, który okazał się... orangutanem.
 • Śmiać się, jak orangutan

  Dr Marina Davila Ross z Wydziału Psychologii Uniwersytetu w Portsmouth uważa, że śmiech nie jest ludzkim "wynalazkiem". Podobne zachowania można obserwować u naszych bliskich krewnych, orangutanów. Są one zdolne do empatii i naśladownictwa, niezbędnych do obśmiania siebie oraz otaczającego świata.
 • Orangutany - mistrzowie szarad

  Orangutany - mistrzowie szarad

  Sposób, w jaki porozumiewają się orangutany, przypomina szarady - informuje pismo "Current Biology".

Filmy - Orangutan (9)