Orangutan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
orangutan ,

Artykuły - Orangutan (5)

 • 50. urodziny najstarszego orangutana na świecie

  Orangutan sumatrzański imieniem Major, uznawany za najstarszego przedstawiciela gatunku na świecie, obchodził we wtorek swoje 50. urodziny w zoo w La Boissiere du Dore w departamencie Loary Atlantyckiej na zachodzie Francji.
 • Orangutan najbliższym krewnym człowieka?

  Orangutan najbliższym krewnym człowieka?

  Zła wiadomość dla wszystkich, którzy - wprawdzie z trudem - ale jednak przyzwyczaili się do myśli, że szympans jest naszym najbliższym krewnym. Opublikowane właśnie doniesienia naukowców z Pittsburgha i Buffalo sugerują, że to jednak nie szympans, a? orangutan.
 • Orangutan najlepszym ekspertem

  Orangutan najlepszym ekspertem

  Wśród piłkarskich ekspertów norweskich gazet, radia i telewizji typujących kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek norweskiej ligi najlepszym po 25 kolejkach był anonimowy obstawiacz, który okazał się... orangutanem.
 • Śmiać się, jak orangutan

  Dr Marina Davila Ross z Wydziału Psychologii Uniwersytetu w Portsmouth uważa, że śmiech nie jest ludzkim "wynalazkiem". Podobne zachowania można obserwować u naszych bliskich krewnych, orangutanów. Są one zdolne do empatii i naśladownictwa, niezbędnych do obśmiania siebie oraz otaczającego świata.
 • Orangutany - mistrzowie szarad

  Orangutany - mistrzowie szarad

  Sposób, w jaki porozumiewają się orangutany, przypomina szarady - informuje pismo "Current Biology".

Filmy - Orangutan (25)

 • 5-letni orangutan pluska się w basenie. Taki to pożyje!

  Super atrakcje na upały przygotowali pracownicy zoo w Phoenix dla swoich podopiecznych. 5-letni orangutan dostał basen, w którym się ochoczo pluska. Taki to pożyje!
 • Jak prawidłowo myć ręce w dobie koronawirusa? Uczy orangutan

  Pewien orangutan żyjący w ośrodku dla tych zwierząt na Borneo zademonstrował jak dokładnie myć ręce. Na filmie zarejestrowanym przez pracowników schroniska dla orangutanów widać jak Cinta moczy ręce w sadzawce, a następnie pieczołowicie je myje. Ośrodek opublikował nagranie na swoim profilu w mediach społecznościowych z dopiskiem, by w czasach walki z koronawirusem myć ręce jak orangutany.
 • Orangutan maluje obrazy. Niesamowite

  Orangutan wciela się w artystę i tworzy niesamowite malowidła.
 • Czułości małego orangutana i mamy

  Zoo Tampa Lowry 1 grudnia wzbogaciło się o nowego mieszkańca. Tego dnia na świat przyszedł orangutan. Maluch waży około 1,5 kilograma i nazywa się GoJo. Dla orangutanicy Josie to już czwarty potomek, jednak to jak dotąd najtrudniejszy poród samicy ze względu na złe ułożenie małego orangutana. (STORYFUL/x-news)