Orange Polska S.A.

Synonimy:
GK Telekomunikacja Polska SA, telekomunikacja polska telekomunikacja polska Telekomunikacja Polska SA tpsa
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Orange Polska S.A. (1824)

 • Jean-François Fallacher odejdzie ze stanowiska prezesa Orange Polska

  Jean-François Fallacher zaakceptował nominację na prezesa hiszpańskiej spółki grupy Orange i odejdzie ze stanowiska prezesa Orange Polska z dniem 1 września 2020 - podał Orange Polska w komunikacie.
 • Orange stawia na nowe pakiety dla rodzin

  Orange stawia na nowe pakiety dla rodzin

  Orange Love, ma już 1,2 mln klientów, poinformował prezes Jean Francois Fallacher. Orange Polska wprowadza obecnie nowe pakiety, skoncentrowane na ofertach rodzinnych. Orange Love to 1/3 przychodów operatora z rynku konsumenckiego, co czyni ofertą jedną z kluczowych linii produktowych.
 • Orange odwołała się ws. 11 mln zł kary od UKE

  Orange odwołała się ws. 11 mln zł kary od UKE

  Orange Polska odwołała się od kary nałożonej przez UKE, podała w środę spółka. Przed świętami UKE poinformowało o nałożeniu na operatora kary w wys. 11 mln zł za niewypełnianie obowiązków wynikających z Prawa telekomunikacyjnego.
 • Milionowe kary dla Orange Polska. Za wysyłanie SMS-ów bez zgody klientów

  Milionowe kary dla Orange Polska. Za wysyłanie SMS-ów bez zgody klientów

  Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na Orange Polska kary pieniężne w łącznej wysokości 9,1 mln zł. Operator bez wymaganych zgód klientów wysyłał im marketingowe SMS-y. Wysłanych zostało łącznie ponad 3,8 mln wiadomości. Orange Polska może odwołać się od decyzji.
 • Wielka umowa T-Mobile Polska z Orange Polska

  Wielka umowa T-Mobile Polska z Orange Polska

  T-Mobile Polska zapłaci Orange Polska 275 mln zł z góry, za dostęp do sieci światłowodowej oraz będzie płacić za każdego podłączonego klienta - poinformował Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. Operatorzy podpisali umowę, na mocy której T-Mobile Polska będzie mógł przez dziesięć lat świadczyć swoje usługi na sieci światłowodów Orange Polska.
 • Orange Polska stracił 197 tys. klientów usług komórkowych

  Orange Polska stracił 197 tys. klientów usług komórkowych

  Zysk netto Orange Polska w trzecim kwartale wyniósł 28 mln zł wobec 27,8 mln zł konsensusu PAP Biznes. Rok wcześniej grupa wypracowała 37 mln zł wyniku netto.
 • Orange Polska przewiduje poprawę ale obawia się roamingu

  Orange Polska przewiduje poprawę ale obawia się roamingu

  Orange Polska spodziewa się, że w II kw. przepływy pieniężne grupy będą dodatnie, ale niższe niż w II kw. 2016 rok - podali na konferencji przedstawiciele spółki. Spółka straci jednak na zniesieniu opłat roamingowych.
 • Rekomendacje i analizy: Cyfrowy Polsat liderem

  Rekomendacje i analizy: Cyfrowy Polsat liderem

  Analitycy DM PKO BP ocenili nasz sektor spółek telekomunikacyjnych. Najlepiej wypadł Cyfrowy Polsat, na przeciwnym biegu jest Netia I Oragne Polska. Zdaniem analityków , operatorzy stacjonarni muszą zmierzyć się presją na przychody z głosowej telefonii stacjonarnej i silną konkurencją ze strony kablówek.
 • Orange Polska podpisał aneks do umowy o współdzieleniu radiowych sieci dostępowych z T-Mobile

  Orange Polska podpisał aneks do umowy o współdzieleniu radiowych sieci dostępowych z T-Mobile

  Orange Polska podpisał aneks do umowy o współdzieleniu radiowych sieci dostępowych z T-Mobile, rozszerzając dotychczasową współpracę o urządzenia pracujące w pasmach 800 MHz i 2600 MHz - poinformowała grupa w komunikacie.
 • Orange Polska w trzecim kwartale 2016 roku straciła netto 302 tys. klientów

  Orange Polska w trzecim kwartale 2016 roku straciła netto 302 tys. klientów

  Orange Polska w trzecim kwartale wypracowało 831 mln zł zysku EBITDA wobec 830,8 mln zł oczekiwanych przez analityków. Przychody grupy sięgnęły 2,85 mld zł, podczas gdy konsensus zakładał 2,86 mld zł. Zysk netto operatora wyniósł 37 mln zł wobec 34,4 mln zł konsensusu. Operator stracił netto 302 tys.klientów telefonii komórkowej. Liczba stacjonarnych łączy zmniejszyła się o 71 tys. - podała spółka w raporcie kwartalnym.

Filmy - Orange Polska S.A. (5)

 • Większa kontrola transferu pieniędzy do międzynarodowych firm

  Nasza rachunkowość musi bardzo silnie kontrolować różne formy wyprowadzania kapitału poprzez firmy globalne - zapowiada wicepremier Janusz Piechociński. Ministerstwo Gospodarki zamierza zwiększyć kontrolę nad działalnością międzynarodowych firm, które zarabiają w Polsce. Niepokój resortu wzbudziły przedstawione w połowie lutego wyniki Telekomunikacji Polskiej (Orange Polska), które skutkowały spadkiem cen akcji spółki o 40 proc.
 • Polska najtańszym rynkiem telekomunikacyjnym w UE

  Polska jest zdecydowanie najtańszym rynkiem w UE – twierdzi Maciej Witucki, prezes Orange w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria. - To jest oczywiście miłe dla konsumentów. To będzie sprawiało problemy wszystkim graczom na rynku ponieważ my musimy wszyscy generować zyski dla naszych akcjonariuszy, a po drugie wszystkich nas czekają ogromne inwestycje.
 • "Unia blokuje rozwój szybkiego Internetu"

  Komisja Europejska postanowiła o zawieszeniu decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej ws. opłat za dostęp do infrastruktury światłowodowej Orange. - Trzeba zdecydować się na jakiś kompromis, bo brak decyzji blokuje rozwój szybkiego Internetu - uważa prezes Orange Maciej Witucki.
 • Euro 2012 pomoże TP zmienić się w Orange

  To najlepszy moment na zmianę marki - twierdzą przedstawiciele Orange. Zaangażowanie jako sponsora i partnera technologicznego w organizację Euro 2012 może pomóc w przekonaniu klientów do połączonej marki Orange. Komentuje Tomasz Nowakowski z Orange Polska.