optymizm

Artykuły - Optymizm (308)

 • Wrodzony optymizm słabnie z wiekiem. Naukowcy wiedzą, dlaczego

  Wrodzony optymizm słabnie z wiekiem. Naukowcy wiedzą, dlaczego

  Optymizm przeciętnej osoby słabnie po osiągnięciu pewnego wieku. Raport opublikowany w czasopiśmie "Social Psychological and Personality Science" wskazuje, że przeciętny człowiek staje się pesymistą w wieku 70 lat. Chyba że, wzorem Japończyków, nie przestanie wyznaczać sobie kolejnych celów do zrealizowania.
 • ​20 pomysłów na długie, jesienne wieczory

  ​20 pomysłów na długie, jesienne wieczory

  Nadchodzące miesiące, zimne, ciemne i deszczowe, mało kogo nastrajają życiowym optymizmem i energią do działania. Prawdopodobnie większość z nas miałaby ochotę przeczekać czas do marca w domu, pod kocem, z książką, relaksującą muzyką i kubkiem rozgrzewającej herbaty. My próbujemy odczarować jesienny czas i pokazać, że nadchodzące cztery miesiące mogą przynieść wam coś dobrego, energetycznego i optymistycznego.
 • Życiowa analiza SWOT. Jak zostać rozsądnym optymistą

  Życiowa analiza SWOT. Jak zostać rozsądnym optymistą

  Ta historia poruszyła do łez nie tylko otoczenie Michała. Młody, zdolny… Dziecko szczęścia - jak o nim mawiali. Garściami dostawał od losu to, o czym sobie zamarzył. Wielu zastanawiało się, czy to jego życiowy optymizm sprawiał, że osiągał sukcesy na wielu polach. Do tego feralnego roku…
 • Optymizm receptą na sukces?

  Optymizm receptą na sukces?

  Spotkałam ostatnio Luśkę - moją znajomą, która uwielbia podróżować. Oczywiście nasza rozmowa zeszła na temat jej ostatniego, kolejnego, oczywiście najcudowniejszego wyjazdu. Zapytałam, czy korzysta z ofert last minute. Domyślam się, że przy takiej intensywności podróżowania jest starym i dobrym klientem biura podróży i na ciekawe oferty może liczyć. Wiecie, co usłyszałam? Nigdy w życiu! Otworzyłam oczy szeroko ze zdziwienia. A Luśka, zanim zdołałam cokolwiek powiedzieć, rzekła: oferty last minute? - to jak Boże Narodzenie bez grudnia. Zrozumiałam, o co jej chodziło. Przecież okres przygotowywania się do podróży i oczekiwania na wyjazd jest dodatkowym bonusem.
 • Jak zachować młodość ducha o każdej porze roku?

  Jak zachować młodość ducha o każdej porze roku?

  Wyniki Badania „Młodość ducha i kochanie życia” przeprowadzonego z okazji 80-lecia marki Tymbark.
 • Polska: Większy optymizm w kwestiach finansowych przekłada się na wzrost wydatków konsumentów

  Polska: Większy optymizm w kwestiach finansowych przekłada się na wzrost wydatków konsumentów

  42 proc. Polaków uważa, że sytuacja finansowa ich gospodarstwa domowego ulegnie poprawie w perspektywie następnych dwunastu miesięcy - to o 17 proc. więcej niż rok temu (wówczas 25 proc. respondentów spodziewało się poprawy sytuacji finansowej).
 • Optymizm firm nieco przygasł

  Optymizm firm nieco przygasł

  Kondycja przedsiębiorstw w Polsce na początku roku pozostawała dobra i stabilna, jednak większość firm skorygowała w dół swoje oczekiwania co do drugiego kwartał br. - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu NBP.
 • Handlowców nie stać na optymizm przemysłowców

  Handlowców nie stać na optymizm przemysłowców

  Choć przedsiębiorcy w Polsce z dużymi nadziejami patrzą na rozwój swoich firm, to optymizm nie jest jednakowy dla każdego z sektorów - wynika z danych firmy doradczej Grant Thornton. Nastroje przedsiębiorców w przemyśle są dużo lepsze niż te panujące w handlu.
 • Pesymizm przyczynia się do chorób serca

  Pesymizm przyczynia się do chorób serca

  ​Najnowsze badania wskazują, że pesymistyczne nastawienie do życia zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca.
 • Amerykańska analiza: Dlaczego Niemcy są z siebie zadowoleni?

  Amerykańska analiza: Dlaczego Niemcy są z siebie zadowoleni?

  Podczas gdy na całym świecie ludzie martwią się o swoją sytuację gospodarczą, Niemcy nie przestają być optymistami.

Filmy - Optymizm (6)

 • Chcesz odnieść sukces? Wystarczy być...

  Codziennie wielu biznesmenów zastanawia się, jak osiągnąć upragniony sukces. - Wystarczy być optymistą, który nawet w ekstremalnej sytuacji wierzy, że to, co robi, ma sens – przekonuje Mariusz Pujszo. - Optymizm w biznesie jest bardzo potrzebny; wydaje mi się, że gdyby znane osoby z biznesu nie były optymistami, to tego biznesu by nie zrobiły. Trzeba wierzyć w siebie nawet w sytuacji bardzo ekstremalnej, w sytuacji, gdzie wydaje nam się, że wszystko straciliśmy jednak ten optymizm daje wiarę, że się podźwigniemy, że zrealizujemy swoje marzenia – mówi Mariusz Pujszo, organizator Gali „LMR2015″ (Luksusowa Marka Roku 2015) Wystarczy spojrzeć w przeszłość, aby zobaczyć, że wiele osób, które początkowo traciły wiarę w siebie, ostatecznie – dzięki optymizmowi – osiągały upragniony sukces, a ich firmy stawały się znacznie silniejsze i poważniejsze.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Optymistyczny pesymizm

  Według poważnych badań naukowych ludzie smutni są lepszymi pracownikami niż osoby wesołe. Tomasz Olbratowski zastanawia się, czy lepiej być wesołym pesymistą, czy smutnym optymistą... A Wy jak myślicie? Czekamy na Wasze komentarze!
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Bądźmy optymistami

  "Bądźmy optymistami!" - postuluje Tomasz Olbratowski. Jak to zrobić? Zobacz najnowszy odcinek felietonu. Felietonów słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Optymizm Świerczewskiego

  Piotr Świerczewski, pomocnik Zagłębia Lubin jest optymistą przed meczami z Legią i Wisłą.