Fakty - oprogramowanie

Artykuły - Oprogramowanie (9)

 • Przeciętny Polak ma "piraty" o wartości 5 tys. zł

  Przeciętny Polak ma "piraty" o wartości 5 tys. zł

  Statystyczny polski użytkownik komputera ma w nim nielegalne oprogramowanie o wartości 5 tys. zł - wynika z analiz specjalistów zajmujących się informatyką śledczą. Problem piractwa dotyczy nie tylko użytkowników domowych, ale także instytucji i przedsiębiorstw.
 • Rząd chiński pozwany za pirackie oprogramowanie

  Amerykańska firma Cybersitter LLC, której program komputerowy pomaga rodzicom kontrolować, co ich dzieci mogą oglądać w internecie, pozwała we wtorek rząd chiński do sądu w Los Angeles, zarzucając Pekinowi piractwo.
 • Policzą włosy na głowie

  Policzą włosy na głowie

  Naukowcy z CSIRO Mathematical and Information Sciences w Sydney nawiązali współpracę z brytyjską firmą i stworzyli oprogramowanie, dzięki któremu z dużą dokładnością można policzyć włosy znajdujące się na danym fragmencie skóry.
 • Separator nut

  Separator nut

  Peter Neubäcker, były producent gitar, który zajął się programowaniem, dokonał czegoś, co wcześniej wydawało się niemożliwe. Stworzył oprogramowanie o nazwie Direct Note Access, które umożliwia przeprowadzenie tak dokładnej analizy nagrania, że zostają wyodrębnione poszczególne nuty, które można następnie modyfikować.
 • Kolejna wpadka NASA?

  Kolejna wpadka NASA?

  Prawdopodobny błąd pracowników Amerykańskiej Agencji Lotów Kosmicznych doprowadził do przedwczesnego końca misji próbnika Mars Global Surveyor - ogłosiła NASA. Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu 2006 roku sondzie przesłano mylne oprogramowanie.
 • Egoista aktywista

  Egoista aktywista

  Rozmowa z Markiem Shuttleworthem, kosmicznym turystą, współtwórcą najpopularniejszej wersji wolnego oprogramowania Linuks.
 • Hannower: ComArch dla świata

  Hannower: ComArch dla świata

  Ponad 8000 wystawców z 60 krajów zgromadziły trwające w Hannoverze największe targi IT - CeBIT 2002. Jest wśród nich ComArch - jedna z największych polskich firm informatycznych.
 • Nowe oprogramowanie pomoże rachmistrzom przy spisie ludności

  Rachmistrzowie i pracownicy Urzędów Statystycznych odpowiedzialni za przygotowywanie przyszłorocznego Spisu Powszechnego Ludności będą mieli ułatwioną pracę. W Łodzi powstało specjalne oprogramowanie komputerowe, które przyśpieszy i uporządkuje ich działania.
 • Lesław Gajek i Tadeusz Nowakowski gośćmi Barbary Górskiej

  Dzisiaj premier podpisał dymisję prezesa ZUS-u Lesława Gajka. Nowym szefem Zakładu będzie Aleksnadra Wiktorow, z dotychczasowego zarządu ZUS. O sytuacji w ZUS-ie z odwołanym prezesem oraz przewodniczącym Związku Zawodowego Pracowników ZUS, Tadeuszem Nowakowskim, rozmawiała Barbara Górska.