oprogramowanie

Artykuły - Oprogramowanie (649)

 • Nowy system do F-35 łapie opóźnienie

  Nowy system do F-35 łapie opóźnienie

  Departament Obrony USA postanowił wstrzymać prace rozwojowe nad nowym oprogramowaniem dla myśliwców wielozadaniowych F-35. System ODIN miał zastąpić eksploatowany dotychczas system ALIS.
 • Ranking FT 1000: Polski reprezentant giełdowy Spyrosoft

  Ranking FT 1000: Polski reprezentant giełdowy Spyrosoft

  ​Brytyjski dziennik "Financial Times" ogłosił właśnie coroczny ranking FT 1000: tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie. Piątą pozycję zajęła w nim wrocławska spółka giełdowa Spyrosoft, producent oprogramowania zajmujący się kompleksową obsługą projektów.
 • ​Pierwsze polskie oprogramowanie dla satelity ESA leci na orbitę

  ​Pierwsze polskie oprogramowanie dla satelity ESA leci na orbitę

  Już ponad 100 firm i instytucji z 17 europejskich krajów zgłosiło się do przetestowania swoich technologii kosmicznych na pokładzie satelity OPS-SAT. W przygotowaniu misji Europejskiej Agencji Kosmicznej, której start zaplanowany jest na 17 grudnia 2019 roku, uczestniczyli m.in. specjaliści z warszawskiego GMV Innovating Solutions opracowując i wdrażając pełne oprogramowanie pokładowe. To pierwszy raz, gdy zaprojektowany i wykonany w Polsce tzw. flight software dla satelity ESA zostanie uruchomiony na orbicie.
 • Rosja będzie wymagała krajowego oprogramowania na sprzętach elektronicznych

  Rosja będzie wymagała krajowego oprogramowania na sprzętach elektronicznych

  Władimir Putin podpisał dokument wymagający, aby wszystkie rosyjskie smartfony, komputery i inteligentne telewizory sprzedawane w kraju posiadały fabrycznie instalowane rosyjskie oprogramowanie.
 • Firefox 68 z obsługą Web Authentication API

  Firefox 68 z obsługą Web Authentication API

  Właśnie zadebiutowała najnowsza wersja mobilnej przeglądarki Firefox. Jakie zmiany ze sobą niesie?
 • Przedsiębiorcy odkrywają możliwości cyfrowej chmury

  Przedsiębiorcy odkrywają możliwości cyfrowej chmury

  Cyfrowa chmura przestaje być postrzegana jedynie jako jeden z elementów infrastruktury IT. Przedsiębiorcy odkrywają, że korzystanie z chmury pozwala ograniczyć koszty i uczynić biznes bardziej innowacyjnym.
 • Piractwo to globalny problem

  Piractwo to globalny problem

  Firmy płacą coraz większe odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania. Naraża je to również na cyberataki.
 • Wygląd interfejsu czy funkcjonalność?

  Wygląd interfejsu czy funkcjonalność?

  Projektowanie aplikacji i oprogramowania to wielkie wyzwanie. Projekt produktu to wieloetapowy proces, który ma na celu pogodzenie funkcjonalności z przyjaznością aplikacji dla użytkownika. Czy da się jasno określić, co jest ważniejsze: funkcjonalność czy UX?
 • Niemal połowa oprogramowania w firmach jest nielegalna

  Niemal połowa oprogramowania w firmach jest nielegalna

  Z badań wynika, że 48 proc. używanego w Polsce oprogramowania jest wykorzystywane nielegalnie, bez odpowiednich licencji. W przypadku audytu firma może zostać obciążona karami finansowymi, które mogą być liczone w milionach złotych.