opłaty elektroniczne

Artykuły - Opłaty elektroniczne (6)

 • Wydanie paragonu fiskalnego kupującemu

  Wydanie paragonu fiskalnego kupującemu

  Uwaga na paragony w związku z COVID-19 https://biznes.interia.pl/podatki/news-wydanie-paragonu-fiskalnego-kupujacemu,nId,4465467
 • Parkingi i autostrady w firmowych rozliczeniach

  Parkingi i autostrady w firmowych rozliczeniach

  Nierozerwalnie z załatwianiem firmowych interesów związane są podróże służbowe. Zarówno pracownik, jak i przedsiębiorca, z uwagi na mobilność, niezależność i oszczędność czasu najczęściej wyruszają w nie samochodem. To z kolei związane jest z ponoszeniem szeregu wydatków. Wśród nich są należności za przejazdy autostradami i postoje w strefie płatnego parkowania. Sposób podatkowego rozliczenia tych opłat zależy od tego, jakim samochodem i kto udał się w biznesową podróż.
 • Kraje UE i PE porozumiały się w sprawie opłat interchange

  Kraje UE i PE porozumiały się w sprawie opłat interchange

  Komisja gospodarczo-monetarna PE oraz negocjatorzy krajów członkowskich opowiedzieli się za tym, aby opłaty za transakcje przy użyciu karty, były rozliczane na takich samych zasadach w całej UE. Dotyczyć ma to zarówno transakcji krajowych, jak i międzynarodowych.
 • Będzie nowy system identyfikacji pojazdów

  Będzie nowy system identyfikacji pojazdów

  Zastosowany w Polsce system manualnego poboru opłat za korzystanie z autostrad uważany jest za niewydolny. Zdaniem Krzysztofa Króla, doradcy Prezydenta RP, rozwiązaniem sytuacji jest system elektronicznej identyfikacji pojazdów.
 • Zmiany w opłatach za płatności kartą

  Zmiany w opłatach za płatności kartą

  Bankowcy nie mają zamiaru rezygnować z wysokich prowizji od płatności kartami. Ustawowe obniżenie stawek za opłaty dokonywane przez karty zaszkodzi konsumentom. Tak twierdzą przedstawiciele banków i operatorzy płatności bezgotówkowych. Odmienne zdanie mają handlowcy i urząd ochrony konsumentów. My nadal płacimy bardzo wysokie prowizje.
 • Czy te opłaty znowu obciążą nasze kieszenie?

  Czy te opłaty znowu obciążą nasze kieszenie?

  Wysokość opłat interchange, pobieranych przy transakcjach kartami, nie powinna być regulowana ustawowo, tylko przez rynek - uważa Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha. Jego zdaniem regulacja ustawowa zablokuje rozwój rynku płatności mobilnych.