opiekunowie

Artykuły - Opiekunowie (14)

 • Rynek pracy w Wielkiej Brytanii: W sektorze opieki nie zabraknie stanowisk

  Rynek pracy w Wielkiej Brytanii: W sektorze opieki nie zabraknie stanowisk

  Zmiany demograficzne w Europie istotnie wpływają na zatrudnienie. Proces starzenia się społeczeństw oznacza rosnące zapotrzebowanie na nowe kompetencje, m.in. w obszarze profesjonalnej opieki nad seniorami. Wielka Brytania jest jednym z tych krajów, w których wykwalifikowani w opiece specjaliści z Polski mogą liczyć na zatrudnienie, legalną pracę i wysokie zarobki. Nawet 9 tysięcy złotych mogą zarobić opiekunowie z Polski w trakcie 6-tygodniowego wyjazdu.
 • Od 1 maja rośnie wsparcie finansowe dla opiekunów

  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się dziś (godz.12:00) projektem dotyczącym wzrostu świadczenia pielęgnacyjnego. Rządowy projekt ma być procedowany jako komisyjny, żeby maksymalnie skrócić proces legislacyjny.
 • Lekarz, opiekun, pielęgniarz w Wielkiej Brytanii

  Lekarz, opiekun, pielęgniarz w Wielkiej Brytanii

  Sektor medyczno-opiekuńczy w Wielkiej Brytanii ma wiele do zaoferowania polskim pracownikom. W zależności od kwalifikacji i doświadczenia można się starać o pracę w rozmaitych miejscach. Zarobki w tej branży nie pozostawiają wiele do życzenia!
 • "Gazeta Wyborcza": Pomoc domowa ucieknie z szarej strefy

  "Gazeta Wyborcza": Pomoc domowa ucieknie z szarej strefy

  Ministerstwo pracy zamierza wprowadzić nowy rodzaj umowy - o pracę dorywczą - dla niań, pomocy domowych i opiekunów osób starszych - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
 • Najlepsze zawody na 2012 rok

  Najlepsze zawody na 2012 rok

  Wykwalifikowany pielęgniarz, programista, farmaceuta, web developer, asystent medyczny, administrator baz danych i fizjoterapeuta - co wspólnego mają ze sobą te wszystkie profesje? Każda z nich znalazła się na liście najlepszych zawodów 2012 roku. Ranking stworzony został przez jeden z największych amerykańskich portali informacyjnych, US News & World Report.
 • Drugi, największy niemiecki pracodawca

  Drugi, największy niemiecki pracodawca

  Nie Volkswagen, Mercedes czy Siemens są największymi w Niemczech - po urzędach państwowych - pracodawcami. Ta rola przypada niemieckim kościołom, katolickiemu i ewangelickiemu, które w sumie zatrudniają około miliona osób.
 • UWAGA! Nowe uprawnienia pracowników

  UWAGA! Nowe uprawnienia pracowników

  Od 1 stycznia 2010 r. pozostający w zatrudnieniu rodzice bądź opiekunowie dziecka mogą skorzystać odpowiednio z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, a ojcowie także z urlopu ojcowskiego. Instytucje te wprowadziła ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 237, poz. 1654), dalej ustawa nowelizująca. Poniżej przedstawiamy zasady na jakich udziela się tych urlopów oraz ich wymiar w latach 2010-2011.
 • Tragiczny los tygrysów i lwicy. Opiekunowie pijani

  Osiem tygrysów indyjskich i jedna lwica afrykańska, stanowiące główną atrakcję cyrku obwoźnego, zginęły z zimna i braku powietrza, gdy wieziono je w kontenerze z Chabarowska do Jakucji na Syberii - poinformowało jakuckie MSW.
 • Child benefit a pobyt w szpitalu

  Child benefit a pobyt w szpitalu

  Kiedy nasze dzieciaki rosną zdrowo, całą naszą uwagę poświęcamy na zapewnieniu im jak najlepszych warunków do rozwoju i nauki. Nasze problemy dotyczą wyboru odpowiednich zabawek, opieki, przedszkola, czy szkoły.
 • Rodzice dwulatka zatrutego amfetaminą aresztowani

  Policjanci z Częstochowy zatrzymali rodziców dwuletniego chłopczyka, który z objawami zatrucia amfetaminą w ciężkim stanie trafił do szpitala. W mieszkaniu rodziców policja znalazła narkotyki, dziś opiekunowie zostali aresztowani.

Filmy - Opiekunowie (7)

 • Słodkie życie małego koali

  Mała Elsa została przedstawiona światu. Koala, która dostałą imię na cześć bohaterki bajki, czuje się świetnie. Opiekunowie nagrali krótki filmik pokazujący słodkie życie zwierzaka. (STORYFUL/x-news)
 • Słodkie życie malutkiego misia koala

  Mała Elsa została przedstawiona światu. Koala, która dostałą imię na cześć bohaterki bajki, czuje się świetnie. Opiekunowie nagrali krótki filmik pokazujący słodkie życie zwierzaka. (STORYFUL/x-news)
 • Malutki jeszcze łysy wombat odpoczywa w kocyku

  W Taronga Zoo w lutym na świat przyszedł wombat. Opiekują się nim pracownicy placówki, gdyż jego matka zmarła. Wuru, bo tak ma na imię zwierzak, świetni sobie radzi. Na filmiku widać jak odpoczywa w kocyku, je i zaczepia swoich opiekunów. Jest słodki! (STORYFUL/x-news)
 • Młody skunks pokochał swoich opiekunów

  Ten malutki skunks został porzucony przez swoją matkę. Na szczęście przygarnęli go ludzie i zaopiekowali się nim. Zwierzątko szybko zaaklimatyzowało się w nowym środowisku. (STORYFUL/x-news)