opieka medyczna

Artykuły - Opieka medyczna (93)

Filmy - Opieka medyczna (3)

  • Pod tym względem w USA jest gorzej niż w Polsce!

    Dostęp do świadczeń medycznych to problem, z którym próbują się uporać kolejne amerykańskie rządy. W USA - jednym z najbogatszych państw świata - żyją miliony osób, które całymi latami nie były u internisty czy dentysty. Dla takich ludzi wybawieniem są objazdowe kliniki. W czasie konsultacji kolejki do specjalistów ciągną się całymi kilometrami! W Stanach Zjednoczonych opieka zdrowotna funkcjonuje według modelu rynkowego. 40 procent wydatków na świadczenia pokrywają władze szczebla stanowego lub federalnego, a 60 procent – towarzystwa ubezpieczeniowe i sami pacjenci. Między innymi dlatego koszty leczenia w USA są niezwykle wysokie w porównaniu z innymi krajami wysokorozwiniętymi. Paradoksem jest fakt, że amerykańska służba zdrowia dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie leczenia i profilaktyki – ale ponad 40 milionów obywateli, którzy mogliby korzystać z tych dobrodziejstw, nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego!
  • Rośnie zainteresowanie Polaków ubezpieczeniami zdrowotnymi i abonamentami

    Rynek prywatnej opieki medycznej od dłuższego czasu rozwija się w dość charakterystycznym dla siebie tempie. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne i abonamenty, to jest to tempo dwucyfrowe, a pozostałe segmenty rynku rosną w tempie około 5-7 procent. W związku z tym jest to atrakcyjne, bo rynek ten rośnie znacznie szybciej niż inne segmenty gospodarki – ocenia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.
  • Rewolucja w opiece nocnej i świątecznej

    Od 1 marca obowiązywać będą nowe zasady udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Sprawę badał Mariusz Piekarski (RMF FM).