operatorzy komórkowi

Artykuły - Operatorzy komórkowi (78)

 • Polacy nielegalnie inwigilowani

  Polacy nielegalnie inwigilowani

  Nałożony na polskich operatorów obowiązek przechowywania danych abonentów i udostępniania ich na żądanie służb jest niezgodny z prawem unijnym - wynika z najnowszych wyroków TSUE.
 • Operator BCAST dołącza do Grupy Polsat

  Operator BCAST dołącza do Grupy Polsat

  ​BCAST, polski alternatywny operator radiodyfuzyjny, zyskał nowego udziałowca, którym został Cyfrowy Polsat. Nowy partner wniesie do BCAST bogate zaplecze technologiczne oraz obszerne know-how z zakresu telekomunikacji. Współpraca obu podmiotów będzie miała wymiar nie tylko technologiczny, ale też biznesowy, otwierając dla BCAST nowe rynkowe możliwości i perspektywy rozwoju. Z kolei Grupa Polsat zyska dodatkowy potencjał do planowania i rozwoju swojej sieci radiowej.
 • Play, Orange, T-Mobile - jak odebrać dodatkowe 10 GB danych

  Play, Orange, T-Mobile - jak odebrać dodatkowe 10 GB danych

  Operatorzy Play, Orange i T-Mobile przygotowali dla swoich klientów 10 GB dodatkowych danych do wykorzystania w smartfonach i tabletach. W ten sposób operatorzy próbują pomóc abonentom w okresie pandemii, przy okazji promując swoje marki. W jaki sposób odebrać dodatkowe 10 GB?
 • ​Rząd domaga się od kanadyjskich operatorów komórkowych obniżenia cen

  ​Rząd domaga się od kanadyjskich operatorów komórkowych obniżenia cen

  Rząd Kanady postawił największym kanadyjskim firmom telefonii komórkowej ultimatum - mają dwa lata na obniżkę cen o jedną czwartą. Jeśli tak się nie stanie, rząd może nie dopuścić tych firm do przetargów na nowe częstotliwości.
 • Dynamicznie rozwijająca się sieć komórkowa w Polsce

  Dynamicznie rozwijająca się sieć komórkowa w Polsce

  Telefony komórkowe stały się obecnie najpowszechniej wykorzystywanymi urządzeniami do komunikacji. Polacy używają ich chętnie nie tylko do rozmów, ale również do przeglądania Internetu. Nic zatem dziwnego, że sieć komórkowa ma się w Polsce dobrze i dynamicznie się rozwija.
 • Jakość obsługi sieci komórkowych – czy Polacy są zadowoleni?

  Jakość obsługi sieci komórkowych – czy Polacy są zadowoleni?

  Według badania CBOS 92% dorosłych Polaków korzysta z telefonów komórkowych. Tym samym są oni klientami którejś z sieci komórkowych. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na ofertę telekomów, ale również na jakość obsługi – tę ostatnią nie wszyscy oceniają pozytywnie.
 • Telekomy proszą UKE o koło ratunkowe - chcą dopłat w roamingu

  Telekomy proszą UKE o koło ratunkowe - chcą dopłat w roamingu

  O zgodę urzędu na wprowadzenie dopłat w roamingu wystąpiło już 12 operatorów komórkowych.
 • Już wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi chcą dopłat w roamingu

  Już wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi chcą dopłat w roamingu

  Jako ostatni wniosek w tej sprawie do UKE zdecydował się złożyć T-Mobile. Na razie jednak żaden telekom nie podnosi cen - zabezpieczają sobie tylko taką możliwość.
 • EY: Brak dodatkowych opłat za roaming oznacza straty dla telekomów

  EY: Brak dodatkowych opłat za roaming oznacza straty dla telekomów

  Od połowy czerwca w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie będą pobierane dodatkowe opłaty za roaming. Z analizy ekspertów firmy doradczej EY wynika, że dla telekomów oznacza to straty, które odbiją sobie na klientach. Mogą wzrosnąć ceny abonamentu, niektóre firmy wyłączą usługę roamingu.
 • Źródło w KE: Część polskich operatorów nie chce znieść opłat za roaming

  Źródło w KE: Część polskich operatorów nie chce znieść opłat za roaming

  Polscy operatorzy sieci komórkowych, T-Mobile i Play, nie chcą w pełni dostosować się do regulacji UE o zniesieniu opłat za połączenia roamingowe - twierdzi źródło PAP w KE. Plus nie przedstawił jeszcze oferty cenowej swym użytkownikom. Jedynie Orange zadeklarował całkowite zniesienie opłat za roaming.