operatorzy

Artykuły - Operatorzy (610)

 • Full serwis, czyli abonament z telefonem

  Full serwis, czyli abonament z telefonem

  Dwu- lub nawet trzyletnie umowy stałe podpisywane z klientami gwarantują operatorom telekomunikacyjnym regularne wpływy do budżetu. Podpisując taką umowę, zyskują również klienci, którzy planują swoje wydatki. Dlatego abonament z telefonem to korzyść dla obu stron.
 • Łatwiej pożegnamy się z operatorem. Możliwe rozwiązywanie umów e-mailem

  Łatwiej pożegnamy się z operatorem. Możliwe rozwiązywanie umów e-mailem

  Operatorzy telekomunikacyjni będą musieli umożliwić rozwiązywanie umów e-mailem, a dostęp do internetu ma być nieprzerwany, nawet przy zmianie dostawcy.
 • Operatorzy: Duzi nadawcy telewizyjni stawiają nas pod ścianą

  Operatorzy: Duzi nadawcy telewizyjni stawiają nas pod ścianą

  - Duzi nadawcy telewizyjni stawiają nas pod ścianą - mówili operatorzy kablowi podczas środowego spotkania z senatorami, którzy z przedstawicielami UKE i KRRiT zadeklarowali podjęcie inicjatywy legislacyjnej, by zrównoważyć rynek.
 • Rośnie konkurencja na rynku telekomunikacyjnym

  Rośnie konkurencja na rynku telekomunikacyjnym

  Rynek telekomunikacyjny staje się coraz bardziej konkurencyjny. Operatorzy kablowi, mobilni, stacjonarni czy satelitarni oferują podobne pakiety. Wyróżnić mogą się jednak jakością usług, ich większą dostępnością i szerszym zasięgiem. Szykuje się wojna o miliony gospodarstw domowych.
 • UOKiK: Operatorzy nie zwracają środków

  UOKiK: Operatorzy nie zwracają środków

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym: Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska. Brak kolejnego doładowania telefonu na kartę oznacza, że przepadają niewykorzystane środki. Czy czterej najwięksi operatorzy telekomunikacyjni naruszyli prawo? Wykażą to postępowania wszczęte przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Ogłoszenie wyników aukcji częstotliwości 800/2600 MHz.

  Ogłoszenie wyników aukcji częstotliwości 800/2600 MHz.

  UKE, po wielu miesiącach deliberacji, ogłosiło wyniki aukcji częstotliwości 800/2600 MHz. Dlaczego te wyniki mają istotne znaczenie? Sieci komórkowe, które zwyciężyły będą w rzeczywistości odpowiedzialne za kolejny etap rozwoju mobilnego dostępu do transmisji danych w Polsce.
 • Gdzie przenieść numer w abonamencie do 30 złotych?

  Gdzie przenieść numer w abonamencie do 30 złotych?

  Zmiana operatora wiąże się z podjęciem trudnej decyzji – na rynku znajdziemy czterech dużych i cały szereg wirtualnych operatorów, których oferta często jest na tyle zbliżona, że decyzja o wyborze nie przychodzi łatwo. Największą popularnością cieszą się obecnie abonamenty za około 30 złotych, dlatego przyjrzymy się ofertom wybranych operatorów do tego pułapu cenowego.
 • Roaming w UE: Zniesienie nie może doprowadzić operatorów do bankructwa

  Roaming w UE: Zniesienie nie może doprowadzić operatorów do bankructwa

  Były polski premier zapowiada spokojne dochodzenie do likwidacji opłat za roaming na unijnym obszarze. Najpierw będzie obniżka, potem likwidacja. Bruksela nie chce niszczyć operatorów telefonii komórkowej zbyt szybkim marszem.
 • Polacy wysyłają coraz mniej SMS-ów

  Polacy wysyłają coraz mniej SMS-ów

  Z raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2014 roku przedstawionego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wynika, że Polacy w ubiegłym roku wysłali 51,9 mld SMS-ów, czyli 0,6 proc. mniej, niż rok wcześniej. Mniejsza liczba wysłanych wiadomości tekstowych dotyczy przede wszystkim ruchu SMS-ów między użytkownikami smartfonów, którzy coraz częściej korzystają z komunikatorów internetowych. W dalszym ciągu jednak rośnie ruch wiadomości SMS generowanych przez systemy informatyczne (np. systemy bankowe, systemy zakupowe) i urządzenia.
 • Project Fi - Google wirtualnym operatorem

  Project Fi - Google wirtualnym operatorem

  Google uruchamia Project Fi, co oznacza debiut twórcy systemu Android w roli wirtualnego operatora (MVNO od Mobile Virtual Network Operator). Jak przedstawia się oferta?

Filmy - Operatorzy (1)

 • "Jest miejsce dla nowego operatora komórkowego"

  Zdaniem Magdaleny Gaj, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na polskim rynku jest miejsce dla piątego operatora telefonii komórkowej. Obecnie nie ma jednak sygnałów, że ktoś spoza obecnych podmiotów będzie starał się o nowe częstotliwości.