Motoryzacja - Opel Astra

Artykuły - Opel Astra (50)

 • Astra z Gliwic światowym bestsellerem Opla

  Astra z Gliwic światowym bestsellerem Opla

  Wytwarzany przede wszystkim w fabryce w Gliwicach Opel Astra piątej generacji był w ubiegłym roku głównym motorem napędzającym wzrost sprzedaży aut tej marki w całej Europie - wynika z danych firmy. W minionym roku Opel sprzedał najwięcej samochodów od pięciu lat.
 • Holden Astra. Z Gliwic do Australii!

  Holden Astra. Z Gliwic do Australii!

  ​Niewiele osób wie, że produkowane w Polsce samochody trafiają na rynek amerykański i australijski. A tak właśnie dzieje się z powstającym w gliwickiej fabryce Opla kabrioletem Cascada, który jako Buick sprzedawany jest w USA, a jako Holden - w Australii.
 • Nowe auto z Gliwic. Rekordowy rok polskiej fabryki Opla

  Nowe auto z Gliwic. Rekordowy rok polskiej fabryki Opla

  Kilka dni temu polska fabryka Opla w Gliwicach rozpoczęła montaż nowego modelu. Tym razem chodzi o Astrę sygnowaną znaczkiem Holdena, która trafiać ma do Australii i Nowej Zelandii.
 • Opel Astra z nowym silnikiem 1.6 CDTI. Test

  Opel Astra z nowym silnikiem 1.6 CDTI. Test

  W ubiegłym roku konstruktorzy Opla z dumą prezentowali nową generację wysokoprężnych jednostek napędowych o pojemności 1,6 l.
 • Rekordowy popyt na auto z Polski!

  Rekordowy popyt na auto z Polski!

  Dealerzy Opla przekuli tytuł "Samochodu Roku 2016" w sprzedażowy sukces. Firma z Russelsheim poinformowała, że poziom zamówień na nową Astrę osiągnął już ćwierć miliona egzemplarzy!
 • Gliwicka fabryka Opla nie nadąża z produkcją Astry

  Gliwicka fabryka Opla nie nadąża z produkcją Astry

  Gliwicka fabryka Opla liczy w tym roku na wyprodukowanie ok. 150 tys. samochodów modelu Astra piątej generacji. W związku z dużym popytem na ten wytwarzany w Gliwicach od jesieni zeszłego roku model, zakład zwiększył zatrudnienie i przyspieszył proces produkcyjny.
 • Car of the Year 2016 - znamy zwycięzcę

  Car of the Year 2016 - znamy zwycięzcę

  Produkowany w Gliwicach Opel Astra V zdobył tytuł Car of the Year 2016. Kompakt ten pokonał kilku, znacznie bardziej prestiżowych, rywali.
 • 330 KM i 420 Nm w nowej Astrze TCR. Znamy cenę!

  330 KM i 420 Nm w nowej Astrze TCR. Znamy cenę!

  Wiemy już, ile zapłacić trzeba będzie za przystosowaną do wyścigów Astrę - model TCR (Touring Car Races).
 • Opel Astra 2015 - mniejsza, ale większa, czyli paradoks gliwickiego hitu

  Opel Astra 2015 - mniejsza, ale większa, czyli paradoks gliwickiego hitu

  Trwający obecnie wyścig na centymetry Opel przerywa piątą generacją Astry. Wbrew panującym trendom, najnowszy kompakt produkowany w Polsce jest mniejszy od poprzednika. Mniejszy na zewnątrz, ale wcale nie ciaśniejszy wewnątrz. A do tego napakowany elektroniką, włącznie z modemem łączności bezprzewodowej klasy 4G.
 • Polska jest potęgą w produkcji samochodów i części

  Polska jest potęgą w produkcji samochodów i części

  ​Opel spodziewa się, że produkowana w Polsce Astra piątej generacji pozwoli znacząco zwiększyć udział koncernu w polskim rynku. Rozpoczęcie montażu zaawansowanego technologicznie modelu jest ważne także dla regionu i całej gospodarki. Ministerstwo liczy na wzrost eksportu, nowe zamówienia i inwestycje w branży motoryzacyjnej.